Досвід триразової нареченої, або Одружитися з собою
Ірена Карпа презентувала у Львові книгу "Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете"
"Еспресо.Захід" розповідає, про що і для кого книга.
За пів години до презентації в артдворі книгарні "Книжковий Лев" люди зайняли майже всі місця. Щохвилини охочих послухати Ірену Карпу стає більше: люди збираються позаду розставлених стільців та біля стін будинку. Письменниця на фоні декорацій з квітів, весільних суконь та фати каже: "Книжка не тільки про те, як виходити заміж, не переживайте. Книжка про здорові стосунки й навіть якщо маєте проблеми, вона може допомогти. Тут дуже багато стьобу. Там багато про любов до себе. Якщо ти полюбиш себе у хворобі й здоров’ї, у радості й у горі, то полюблять й інші".
Через обмеження у вільному часі Ірени, велику кількість охочих підписати книги та зробити фото, організатори вирішують провести лише автограф-сесію. Карпа просить підходити швидше й вигадувати, який підпис залишити на форзаці. Наголошує, що треба добре подумати, що хочете, щоб вона вам побажала, бо це може здійснитися. Присутні загадують різне: власне помешкання у Львові, класного чоловіка, удачі, гармонії чи терпіння. Понад годину Карпа підписує книги (які, до слова, вже закінчились у книгарні), фотографується та обіймається з шанувальниками, приймає від них подарунки. Згодом поспіхом збирається і біжить, як каже, на закриту подію.
Про що і для кого
Якщо тривожитесь, що тут будуть спойлери, але знаєте історію Ірени Карпи, то не хвилюйтесь. Спойлер вже знаєте самі – це історія самої жінки. Крім того, що Ірена Карпа – журналістка, культурна дипломатка, музикантка й письменниця, ще вона називає себе ветеранкою виходити заміж за неукраїнців. Це вона робила тричі. А поміж тим жінка мала серйозні та не дуже стосунки. Хоч вони й закінчувалися, але це не означало, що все погано. Ірена пояснює, що чоловіки йдуть, а досвід, нові знання, які ви здобули у співжитті, залишаються з вами назавжди. Ви стаєте кращими.
З самого початку Карпа зазначає: "Я не психологиня і не суперкоучка, не ведічєская женщіна і не колишня порноакторка, яка вам розкаже, де й за чим прокачати сексуальну енергію. Я – понура істота, яка пише книжки й музику і любить сміятися з себе". Якщо ви, як і вона, не шукаєте позитиву в усьому, не любите позерства (наприклад, у фемінізмі), то написане вам сподобається. Письменниця опирається на власний досвід, поради подруги, ім’я якої вона не говорить, лише називає її Мадам Мармеладкою. Девіз книги: вийшло в мене, вийде й у вас. Текст читати легко: до тебе без моралей та повчань, простою мовою наче звертається друг чи подруга. Новинку можна прочитати навіть за ніч (якщо це вийшло в авторки цього тексту, то вийде й у вас). А ще Карпа постійно жартує та гіперболізує. Каже, що написала іронічний нонфікшн. Тут про оптимізм і віру в себе, небажання йти на компроміси та боротьбу зі стереотипами: навіть якщо вам 37 і маєте двох дітей та собаку, а в минулому було два розлучення, то це не кінець. Щодо дітей наголошує, що це ніякий не тягар, а її повна комплектація.
Лайфхаки з книжки
Якщо вам кажуть, що зовнішній вигляд зовсім не важливий, то, найчастіше, це не так. Спочатку, як не крути, висновки робимо за зовнішністю. Тому варто використати прийом "ЧП". Карпа заспокоює, що це просто червона помада, яка додає впевненості й, на її думку, личить всім жінкам. Лише потрібно вибрати відтінок і текстуру. Не надто жирну й не надто суху, щоб не було конфузів. Можна не робити макіяж, а лише скористатися помадою й виглядати ефектно.
У парижанок є секрет – МПП. Розшифровується як мистецтво правильного пофігу. Навіть буває таке, що для цього "пофігу" жінка старалася довго й продумано, але ви про це не дізнаєтесь. Вони можуть спати заплетеними, щоб думали, буцімто усю ніч у них були пригоди. Можуть заправляти й розправляти сорочку, щоб виглядати невимушено. Так люди демонструють самодостатність та впевненість у собі.
Ще є тимчасовий камуфляж. Це атрибути поліпшеної версії себе: красивий (хоч деколи не дуже зручний) одяг. Вони потрібні для вигідного існування в зовнішньому світі, бо до красивих ставляться краще. Їм не хамлять в ЖЕКу, на них дивляться із заздрістю та захватом. Але тут головна знову впевненість в собі. Тому ви може бути не обов’язково у платті й на підборах. Просто треба розуміти, що ми виглядаємо добре. Це підвищує самооцінку. Та й майбутніх обранців можна зустріти будь-де: у супермаркеті (особливо треба звертати увагу на відділи із замороженими напівфабрикатами, де чоловіки можуть шукати пельмені), спортзалі, бібліотеці, літаку чи на фестивалі вина. Ваша людина точно десь є з усього населення Землі.
Ну, і перевірена концепція письменниці – тупо не хотіти заміж. Вона пише, щоб знайти чоловіка, така тактика працює безвідмовно. Постійно буде той, хто захоче зруйнувати комфортну самотність.
Заміж за себе
Не варто картати та дорікати собі, шукати помилки в минулому. Психоаналітик Еріх Фромм говорить, що любити потрібно вміти. І в першу чергу треба любити себе. Йдеться не про егоїзм, бо в ньому людина себе ненавидить. Так вважає Ірена Карпа й епіграфом до одного з розділів наводить цитату акторки Шерон Стоун: "Ми самі стали хлопцями, за яких хотіли заміж в юності". Йдеться про те, щоб почати поважати себе, довіряти собі. Й таку вірну дружбу розвивати до одруження зі собою. Треба почати любити в горі й в радості, в бідності й у багатстві, у хворобі й при доброму здоров’ї. Зрештою, приймати себе з усім, чим наділила природа, що є тут і зараз. Ви – жінка свого життя.
В Ірени Карпи є психолог. Отож якщо вважаєте, що самостійно важко впоратись і знайти причину проблем, то звертайтеся по професійну допомогу.
Письменниця каже, що намагається мінімізувати емоційні енерговитрати, критично мислить та намагається чесно говорити з собою. Можливо, саме тому історія з її заміжжями закінчилася гепі-ендом і тепер вона щаслива дружина й мати: "Пам’ятайте, навіть коли ви самі у собі сумніваєтесь, я у вас вірю. Беріть із мене приклад. І припиняйте вже нарешті сумніватися!" – запевняє вона.
- Актуальне
- Важливе