live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Володимир ПАРУБІЙ: "Війна за справжню незалежність триває"

На жаль, ми нині формально святкуємо День Незалежності, але відбувається не утвердження її останнього року, а навпаки повернення до старих російських та радянських стандартів

Про це в ексклюзивному коментарі з нагоди Дня Незалежності для "Еспресо.Захід" розповів Володимир Парубій, голова Форуму громадських організацій Львівщини, депутат Львівської обласної ради першого демократичного скликання (1990-1994 рр.), кандидат історичних наук.

Фото: dailylviv

"Україна сотню років у різний спосіб виборювала свою незалежність. Це був складний та трагічний шлях боротьби з Росією. За цей час українці жодного разу не припиняли боротьбу за свою свободу. У 1920-х роках – сотні повстань і протестний рух проти російської окупації, що зумовило вже у 1930-х страшну трагедію, свідоме винищення України, намагання зламати її прагнення до незалежності та свободи. Голодомор забрав життя мільйонів людей. На цьому росіяни не зупинилися: згодом почалися страшні репресії проти української еліти, у 1940-х до боротьби взялися упівці, у 1960-х – дисидентський рух. Боротьба не припинялася ні на мить усі ці сто років. Втім, вона знесилила націю, знекровила і найстрашніше – що вселила страх у людей. Після розпаду Радянського Союзу в тому загальному піднесенні Україна почала підніматися: відновилися протестні рухи, у Львові вже у 1988 році ми створили оргкомітет щодо створення народного фронту, контактували з прибалтами, в яких на той час уже був створений народний фронт. У них були більш сприятливі умови для боротьби, вони ділилися досвідом з нами. На той час у Литві було взаєморозуміння. Прибалти були острівцем, де ми налагодили друкування наших газет та листівок. Я видавав, старший син Володя був у студентському братстві – видавав три газети, син Андрій видавав свою газету "Спадщина", та й інші організації видавали газети, але у Литві. Саме ці видання зіграли колосальну роль в піднесенні та активності людей. Це дало змогу вже у 1991 році проголосити та відновити незалежність. Цікавий епізод з тих часів: після проголошення незалежності я з промовою вітав молодіжну організацію, яку очолював мій син Андрій. Після виступу син мене поправив, що боротьба за справжню незалежність лише починається. Я тепер розумію, наскільки він мав рацію, адже в перші роки проголошення незалежності у владі були недемократичні сили, під час керівництва Леоніда Кучми в Україні створили кланово-олігархічну систему управління державою. Певний  проблиск був за Ющенка після Помаранчевої революції, яка підтверджувала, що шлях до справжньої незалежності вимагає продовження. Утім, знову почався відкат до колоніального стану за Януковича.

Ми постійно у той чи інший спосіб утверджували ту незалежність, яка була проголошена у 1991 році. І ось Революція Гідності, яка, по суті, дала поштовх до справжньої розбудови незалежної держави і формування української нації, що, звісно ж, не подобалося нашим сусідам – ворогам у РФ. Окрім військових дій на Сході, вони розпочали інформаційну агресію в усій країні і спотворювали свідомість людей. Усі канали були в руках олігархів, а олігархи, на жаль, не були ні по крові, ні по духу українцями, для них наша держава була лише наживою.

В результаті на виборах ошукані люди проголосували за ставленика олігархічних кланів на чолі з Коломойським. І знову почався відкат до радянської України, яку хоче бачити Росія. На жаль, ми нині формально святкуємо День Незалежності, бо відбувається не утвердження її в останній рік, а навпаки – повернення до старих російських та радянських стандартів. Зазначу, що під час усієї боротьби, під час усіх сучасних революцій українці були об’єднані. Протести доводять, що лише разом ми можемо здолати ворога і утвердити свою незалежність. Чого, на жаль, не можна сказати про сьогодення. Люди ошукані та розділені. Подивіться, крайні два роки влада не проводить на День незалежності військових парадів, а все організовують ветерани війни самотужки. Саме вони нині йдуть попереду у боротьбі за незалежність зі зброєю в руках. Вся надія на них, з їх допомогою зможемо відновити свій шлях до справжньої незалежності. Переконаний, після революцій поворот назад неможливий. Тому вірю, що українська незалежність найближчим часом остаточно утвердиться не лише формально, а й у свідомості нашої нації", – сказав Володимир Парубій.

Нагадаємо, 24 серпня, у День Незалежності на "Еспресо" триває проєкт "Україна – це ми!", метою якого є допомогти українцям краще пізнати самих себе. В рамках телемарафону йтиметься про українців, про ті риси, явища, людей та події, які можна назвати об’єднавчими.

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати