Закарпатець намагався продати срібні римські злитки, яким близько 1700 років: їх передали музею історії
Офіс генпрокурора спільно з Нацполіцією передали Національному музею історії України унікальний скарб із трьох срібних римських злитків, які були врятовані від нелегального продажу і повернуті державі
Про це повідомили у Закарпатській обласній прокуратурі, передає "Еспресо.Захід".
Скарб виявили у чоловіка на Закарпатті
Як зазначається, скарб виявили на території Хустського району Закарпаття. Місцевий мешканець намагався продати один зі злитків через інтернет-майданчик.
"Цей факт був виявлений співробітником Національного музею, який повідомив про злочин органи прокуратури. За цим фактом Закарпатська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження, залучивши до розслідування обласне управління Нацполіції та оперативні підрозділи. Враховуючи особливу культурну цінність скарбу, хід розслідування був взятий на контроль Офісом Генпрокурора. Правоохоронцям вдалося упередили спробу продажу срібного злитка, а під час обшуку вдома у продавця виявили ще два аналогічні предмети", - йдеться у повідомленні.
Фото: Закарпатська обласна прокуратура
Артефакти належать до культурних цінностей
Дослідження підтвердили, що ці злитки належать до культурних цінностей, які мають історичне, наукове та художнє значення. Кожен з них важить по 342 г, а вартість усіх становить майже 3,5 млн грн. Експерти також встановили період, яким датовано оригінальні римські срібні зливки — це 306-337 рр.
Фото: Закарпатська обласна прокуратура
За словами куратора музейної програми "Врятовані скарби" Максима Левади, три злитки, скріплені разом, мали бути даром для дуже високопоставленої людини.
"Ми припускаємо, що це міг бути високопоставлений офіцер імператора Костянтина Великого, який, до того ж, міг бути свідком і учасником битви біля Мульвійського мосту. Ця битва змінила хід європейської історії та дала поштовх до подальшого розповсюдження християнства в якості офіційної релігії", - наголосив він.
Фото: Закарпатська обласна прокуратура
- Раніше повідомлялося, що українець намагався продати іноземцям дві кам'яні сокири бронзової доби. Суд виніс вирок за контрабанду культурних цінностей.
- Актуальне
- Важливе