Еспресо. Захід
Оновлено

Конфлікт через посаду керівника школи №96: управління освіти звернулось до НАЗК, ексдиректорка подала до суду

Зіновія Воронович
10 квітня, 2024 середа
18:13

Начальник управління освіти стверджує, що контракт ексдиректорці не продовжили через фінансові зловживання. Вона ж оскаржуватиме звільнення і результати конкурсу через суд

Зміст

Начальник управління освіти Львівської міської ради Андрій Закалюк заявив, що насправді Галину Михайлик ніхто не звільняв з посади директора 96-ї школи, у неї просто закінчився термін дії договору.

"У нас у Львові понад 50 директорів призначена шляхом конкурсу і пані Галина Михайлик одна з тих директорів, яка особисто два роки тому підписала контракт, на якому поставила свій підпис, що вона працює до певного числа. У неї закінчився контракт. Нами він був не продовжений. Тому термін "звільнення" абсолютно некоректний – просто закінчився термін дії контракту, який з нею був не продовжений, маючи на це підстави, - каже Андрій Закалюк. -  Пані Галині Михайлик були озвучені всі зауваження, через які їй не продовжується контракт. Пізніше вона пішла до свого колективу, до батьків, і сказала, що таких зауважень немає. У мене особисто на прийомі були батьки, були представники вчителів, яким теж все це було озвучено. Згодом пані Галина у місячний термін не подала жодної скарги і жодного позову в суд про те, що її якимось чином незаконно звільнили".

За словами чиновника, коли оголосили конкурс пані Галина Михайлик особисто подала документи, взяла в ньому участь програла його.

"На наступний робочий день після цього конкурсу вона своєю рукою пише заяву про те, щоб її призначили заступником директора у цій школі. І ця конфліктна ситуація для нас абсолютно незрозуміла, тому через повноваження, які ми маємо, ми виконали усі юридичні норми, для того, щоб конкурс відбувся, був прозорий, у пряму ефірі, -- каже Закалюк. - Пізніше ми призначаємо нового директора і він має приступити до своїх обов’язків… На жаль пані Галина Михайлик, збурюючи колектив і частину батьків не допускають пані Ярину до того, аби вона виконувала свої посадові обов’язки".

При цьому станом на сьогодні нова директорка уже працює на своєму робочому місці. 

"У школі 120 працівників, школа має близько 800 дітей – це півтори тисячі батьків. Немає позиції цієї більшості. До нас неодноразово звертались вчителі, які просять зупинити це, бо вони хочуть нормально працювати", –  стверджує Андрій Закалюк. 

Він також підтвердив, що основними причинами, чому з Галиною Михайлик не продовжили договір, є порушення фінансової дисципліни та неповідомлення про конфлікт інтересів. Зокрема, вона начебто взяла на роботу та преміювала власну матір, через що управління подало заяву до НАЗК.

Ексдиректорка стверджує, що Андрій Закалюк її залякував

Сама ж Галина Михайлик вважає незаконним своє звільнення та проведення конкурсу на посаду директора школи № 96, який відбувся 8 березня. Відтак вони разом з адвокатом уже подали позов до Львівського окружного адміністративного суду. Про  заявили під час пресконференції, яку скликала звільнена директорка Галина Михайлик і представники батьківської громади, які проти її звільнення.

"У цій школі я працюю з 2001 року: спочатку була вчителькою, потім заступницею директора з навчально-виховної роботи, а останні два роки директоркою цієї школи. За ці два роки кількість дітей у школі збільшилася з 850 до 950 учнів. Ми створили комфортні умови як для учнів, так і для працівників. Про мою успішну діяльність свідчить щомісячна винагорода у сумі 200%, – каже Галина Михайлик. – Упродовж цього періоду я не отримувала жодних зауважень чи стягнень. У грудні 30 директорів, і я в тім числі, звітували перед депутатською комісією про роботу за два роки. Жодних запитань чи зауважень я не отримувала. Але після нового року пан Закалюк почав проявляти до мене особисту неприязнь, залякувати й погрожувати".

За її словами, Андрій Закалюк змусив її брати участь у конкурсі та назвав це її "покаранням".

Тим часом адвокат Галини Михайлик, Андрій Петришин, стверджує, що при звільненні й оголошенні конкурсу на посаду були низка порушень. Зокрема, за його словами, відповідно до закону про освіту, якщо до керівника немає аргументованих претензій, то строковий договір продовжують ще на два роки. Окрім того, конкурс на посаду має бути оголошений за два місяці, а керівника звільняють уже за результатами конкурсу, а не до його проведення.

Причини звільнення озвучили тільки через два місяці

При цьому і колектив, і батьки, які були здивовані, що управління освіти вирішило не продовжувати контракт з директоркою начебто через неналежне виконання посадових обов’язків, обурені, що всі їхні запити з січня ігнорували. Зокрема, за словами вчительки 96-ї школи Марії Петрук, якби управління відразу надало якісь роз’яснення, конфлікту можна було б уникнути.

"Коли ми дізналися, що з нею не збираються продовжувати контракт, як з іншими директорами, ще 16 січня колектив скерував письмове звернення до міської ради з проханням прийти до школи та пояснити причини непродовження контракту, – каже вчителька математики Марія Петрук. – Які були зауваження за два роки? Нічого не було, скарг від батьків не було…Перша офіційна зустріч відбулася лише 20 березня. Це свідчить про ставлення до колективу. І це вже відбулось після того, як колектив штурмом не пустив новопризначеного директора. Невже до цього треба було дійти?"

Наказ про звільнення Галини Михайлик датований 24 січня. За словами Марії Петрук, лише 27 березня, коли робоча група зустрілася з представниками міськради, їм продемонстрували фінансові документи, які начебто стали причиною звільнення.

"Я не фінансист і не можу дати тим документам належної оцінки. Але в мене просто є питання. Якщо у вас були претензії до перевитрат коштів, де ви всі були? – каже вчителька. – По-друге, я знаю, що ні одна оплата не проходить без підпису керівника відповідної інстанції: чи пана Закалюка, чи пана Давнюка з району. Якщо ви підписали ці документи, виділили ці гроші, які ви тепер претензії висловлюєте? Якби ви вчасно реагували на прохання колективу, не було б зараз отих відосиків, які ви виставляєте". 

Якщо до 16 квітня не буде компромісу, батьки перекриватимуть трасу Київ – Чоп

Представниця батьків Тетяна Куцир, яка перевела свою дитину до цієї школи вже після того, як директоркою стала Галина Михайлик, каже, що з січня вони написали близько півсотні звернень до міської ради, в тому числі до міського голови  Андрія Садового, але не отримали відповідь. 

"Ця ситуація також підняла багато питань, які стосуються самої управлінської системи й небажання системи реагувати на свої помилки – свідомі чи несвідомі. У процесі з’ясування цієї ситуації результати всіх робочих комісій, які були на базі школи, зводилися до одного: запускайте новообрану директорку і подавайте до суду. Вчорашня зустріч, що відбулась у нашій школі за присутності 128 директорів шкіл, закінчилась у той самий спосіб. Я бачу недоцільне використання ресурсу, яким є управлінський потенціал усіх директорів Львова, котрі вчора були на цьому зібранні. З них була утворена робоча комісія, завданням якої було заведення новообраної директорки до школи, чим вчора займалися директори. Чи це обов’язки директорів? Чому вирішення цієї ситуації вбачається лише у зверненні до суду, якщо є величезний управлінський апарат, який фінансується з наших податків? Мало того, що управління не діє на випередження. Якщо немає шляху вирішення цієї ситуації в позасудовому полі, тоді виникає питання доцільності такого величезного управлінського апарату".

Ще один представник батьків, Андрій Сивак, який є ініціатором перекриття траси Київ - Чоп, каже, що це відчайдушний крок, і сподівається, що управління освіти все ж піде на компроміс, тобто скасує результати конкурсу. Якщо ж конфлікт врегулювати не вдасться, то він особисто наступного вівторка перекриватиме трасу. Це буде одиночна акція протесту, яка не заборонена під час війни, але такі ж одиночні протести готові провести й інші представники школи. 

Окрім того, Андрій Петришин повідомив, що батьківський колектив звернувся до Андрія Садового з вимогою провести службове розслідування і звільнити Андрія Закалюка з посади начальника управління у зв’язку з ситуацією у 96-й школі.

Що відомо про звільнення директорки школи №96

Галина Михайлик очолювала 96-ту школу, що на Сихові, впродовж двох років. У лютому закінчився термін дії її трудового договору. Його не продовжили, а призначили конкурс на посаду. Конкурс відбувся ще 8 березня, його виграла Ярина Нечепурна, яку і призначили на посаду. Водночас Галина Михайлик і колектив школи не визнають результатів конкурсу, оскільки вважають, що він відбувся з порушеннями. З 15 березня новопризначену директорку не пускають на робоче місце.

23 березня Ярина Нечепурна повідомила на своїй сторінці у facebook, що її автівку пошкодили невідомі, та додала, що їй не хотілося б думати, що це пов'язано з посадою.

4 квітня начальник управління освіти Львівської міської ради Андрій Закалюк оприлюднив відео, як його та новопризначену директорку не пустили до школи, та пояснив причини звільнення Галини Михайлик. 

9 квітня адвокат звільненої директорки Галини Михайлик Андрій Петришин повідомив, що колектив учителів і батьки учнів львівської школи №96, які не згодні з призначенням нової директорки, погрожують перекрити міжнародну трасу Київ – Чоп.

Цього ж дня у школі №96 відбулася нарада директорів усіх шкіл Львівської громади, де, серед іншого, обговорили скандальне звільнення директорки Галини Михайлик. Відтак директори запропонували створити дві робочі групи, які допоможуть новій директорці Ярині Нечипурній здійснювати свою роботу.

Теги:
Читайте також:
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 40.33
  Купівля 40.33
  Продаж 40.84
 • EUR
  Купівля 43.21
  Продаж 43.97
 • Актуальне
 • Важливе
2024, понедiлок
24 червня
10:35
На Волині викрили прикордонника-агента ФСБ, який шпигував для РФ
Шпигував для РФ на українсько-білоруському кордоні: На Волині затримали "крота" ФСБ
10:20
зниклі діти
Поліція розшукує неповнолітніх, які зникли з Прикарпатського центру реабілітації дітей
10:04
У Городку біля Львова водійка Mersedes-Benz збила 26-річну жінку. Потерпілу госпіталізували
У Городку біля Львова водійка Mersedes-Benz збила 26-річну жінку. Потерпілу госпіталізували
09:50
Оксана Рубаняк
Командирка підрозділу ЗСУ Оксана Рубаняк з Івано-Франківщини отримала "Золотий хрест"
09:38
прикордонний контроль, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 24 червня
09:28
Михайло Романчук
Рівненський плавець Михайло Романчук перервав золоту серію, здобувши срібну нагороду на чемпіонаті Європи
09:10
Тарас Багай
Унаслідок штурму ворога на Донеччині загинув воїн та науковець зі Львівщини Тарас Багай
08:47
психологічна підтримка
Прикарпатці, які постраждали від обстрілу РФ, зможуть отримати фінансову та психологічну допомогу: куди звертатися
08:33
На Буковині чоловік у військовій формі зі зброєю погрожував чоловікові
На Буковині чоловік у військовій формі зі зброєю погрожував чоловікові. Що кажуть у ТЦК
08:16
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 24 червня
07:56
ФК "Хуст"
"Тут працівники ТЦК гребуть всіх підряд": у закарпатському "Хусті" розглядають можливість переїзду до Тернополя
07:39
відсутність світла
Коли на Львівщині вимикатимуть світло 24 червня: графіки і групи
07:22
У Чернівцях оголосили переможців кінофестивалю "Миколайчук Open"
У Чернівцях оголосили переможців кінофестивалю "Миколайчук Open"
2024, неділя
23 червня
21:38
чадний газ
У Солонці біля Львова жінка та троє дітей отруїлись чадним газом
21:04
олімпійський вогонь
В Україні запалили олімпійський вогонь: першим стало місто на Волині
20:12
скупьптура
Шість скульптур – шість жестів священника: у студентському містечку УКУ освятили скульптурну композицію
20:05
видобуток бурштину
На одному з родовищ Рівненщини збираються видобувати 15 тонн бурштину на рік
19:28
поліцейську, штраф
Штраф у розмірі 17 тис. грн не лякає: поліцейські Буковини розповіли, скільки нетверезих водіїв піймали від початку року
19:00
Ексклюзив
податки
"Кома замість тире": як волонтерам вдалося прибрати 19,5% податку на допомогу для військових
18:51
Уламки можуть бути між будинками: на Волині сапери знешкоджують суббоєприпаси після атаки РФ
18:23
На Закарпатті через вчорашню негоду повалено 19 дерев
17:56
Прикарпатські "Едельвейси" привітали українців зі святом Івана Купала. Відео
17:39
На Буковині ще одна громада перейшла з УПЦ МП до ПЦУ
17:15
Гірші за колорадських жуків: як боротися з рудими слимаками, які масово нищать городи
16:48
Покинув дитячий санаторій: на Прикарпатті розшукують зниклого неповнолітнього
16:20
туристи
На горі Тростян через погану погоду застрягли 19 туристів, більшість з них – діти
15:56
хмари
Хмарно, але без опадів: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 24 червня
15:18
Стадіон "Авангард", Рівне
Досвідчений воротар і захисник: рівненський "Верес" покинули ще два гравці
14:58
криниця
На Львівщині пенсіонер впав у 15-метрову криницю
14:18
Софія Козак
Важкоатлетка з Волині стала абсолютною чемпіонкою Європи
13:58
Ураження струмом
На Франківщині знайшли тіло жінки біля електричного проводу
13:23
травмований турист
Під час спуску з гори у Карпатах травмувався турист з Київщини
12:55
зруйнований університет у франківську
Ректор франківського університету розповів детальніше про пошкодження внаслідок атаки РФ
11:59
ЗСУ
Ангели на полі бою: військові єгері показали, як бойові медики рятують життя поранених побратимів
11:34
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 22 червня
11:14
електроенергія
Через сильний вітер та грозу 7 тис. буковинців залишилися без світла
10:57
пожежа автівки
У Львові після зіткнення двох автомобілів виникла пожежа
10:17
свічка_скорбота
На фронті у бою загинули два військовослужбовці з Волині
09:32
Трійця
Християни східного обряду святкують Трійцю або П’ятидесятницю
08:43
Як проєкт "Місто лікує" у Львові допомагає реабілітувати військових
Більше новин