Невдовзі атовцям можуть погодити виділення додаткової землі під комунікації і дороги біля Брюховичів
Після відвідин земельної ділянки, яку виділили атовцям під будівництво котеджів, більшість міських обранців схиляються до того, щоб підтримати ухвалу і віддати в оренду необхідні 5 га землі.
Журналістка "Еспресо.Захід" поспілкувалася з керівниками фракцій у ЛМР після їх виїзду у Брюховичі.
Керівники фракцій Львівської міської ради відвідали територію колишнього військового містечка на вул. Замарстинівській. У 2017 році понад півтори сотні військовослужбовців отримали там ділянки, втім досі не можуть будувати через відсутність під’їзних доріг та комунікацій. Відтак просять львівських депутатів виділити в оренду землю для облаштування.
Міські обранці довго думали і зрештою вирушили проінспектувати ділянки, аби зрозуміти, чи не задумали бува "атовці" спорудити там багатоповерхівки. Після відвідин думки фракцій дещо розділилися. Більшість готова до діалогу, аби віддати в оренду потрібну землю. Ось, до прикладу, голова фракції "Європейська Солідарність" Петро Адамик каже, що не бачить трагедії, якщо ухвалу все ж проголосують, адже, згідно з планом та словами військових, про багатоповерхівки не йдеться.
"Я на свої очі бачив ці ділянки і зрозумів суть проблеми, - розповідає Петро Адамик. - Якщо йдеться про будівництво котеджів і дачних будинків, як розповідають "атовці", то немає проблеми, щоб виділити в оренду землю між ділянками. Зрештою, якщо подивитися на паперовий план, все стає зрозуміло. Там справді немає жодних комунікацій: електрику треба проводити, воду та газ. Тож учасникам російсько-української війни потрібно об’єднуватися і починати будівництво".
Такої ж думки і голова фракції "Варта" Юрій Мартинюк. Депутат каже, обговорювали ситуацію з колегами. Особисто не бачить перешкод для виділення землі, оскільки ділянка призначена для доріг, роз’їздів та комунікацій.
"Я розумію, що це технічне питання, - каже Юрій Мартинюк. - Якщо ухвала буде такою, яку я наразі бачив, без суттєвих змін, то жодних проблем не буде. Я чітко розумію, що на ділянці повинні бути облаштовані дороги та роз’їзди, і їх десь потрібно робити. Крім того, підстанції облаштувати треба. Тому ми будемо підтримувати ухвалу, аби хлопці отримали землю".
Підтримати ухвалу готові й у фракції "Європейська Солідарність". Якщо ж, звісно, не йтиметься про багатоповерхівки.
"Хлопці чітко кажуть, що хочуть на своїх ділянках дачі, - додає Петро Адамик. - Відбувся інформаційний вкид, куди деякі ЗМІ "приплели" багатоповерхівки, ще й Олега Синютку згадали. Але, зі слів "атовців" і згідно з планом, на місці про багатоповерхівки не йдеться. Ухвала є, вона завізована і її повинні розглянути депутати. Тож, думаю, згідно із Законом, найближчим часом ми побачимо її у сесійній залі".
Читайте також: "Міська влада з нас робить аферистів": учасники АТО про землі у Брюховичах
Наразі противниками ухвали виступає тільки "Самопоміч". На думку голови фракції Вікторії Довжик, на пропонованих ділянках не йдеться про комунікації, а про формування нового житлового кварталу.
"У Брюховичах маємо "атовців", котрі мають приватизовані свої ділянки. То нехай будують собі котеджі на своїх ділянках, - каже Вікторія Довжик. - Ділянка, яку вони хочуть в оренду, досить велика. Нехай скажуть відверто, що хочуть туди привести забудовника. Ми кожної сесії приймаємо рішення про виділення ділянок по шість, сім соток і питання комунікацій не стоїть. Нині ніхто не заважає їм йти і будувати собі там житло. Крім того, в мене ще виникли питання, хто отримав ці ділянки, і чи не отримували вони інших видів компенсацій. Але це вже інше питання. По суті, не йдеться про комунікації, а про формування нового житлового кварталу із забудовником".
Читайте також: Земля "обраним": чому атовцям не дозволяють будуватися? − розслідування
Втім депутати заперечують, адже містобудівні умови та обмеження затверджують на виконавчому комітеті Львівської міської ради.
"У "Варті" ми пропонували віддати цю функцію компетентним особам чи посадовцям, архітектору головному, до прикладу, - додає Юрій Мартинюк. - Але "Самопоміч" та Андрій Садовий не підтримали нашої пропозиції. Тож нині фактично керівництво міста вирішує, хто, що і де буде будувати. Тому говорити, що там щось буде без їхнього відома - не правильно".
Отож у підсумку більшість фракцій за діалог з учасниками російсько-української війни. Лиш у фракції міського голови до людей, котрі на початку війни пішли у пекло захищати українську землю, досі залишаються питання до військових.
Нагадаємо, атовці почали розчищати від чагарнику свої ділянки біля Брюховичів.
Раніше до львівських міських депутатів надійшов проєкт ухвали про виділення дачному кооперативу "Патріот-1" двох земельних ділянок площею 5,1 та 0,2 га на вулиці Замарстинівській. Йдеться про територію колишнього військового містечка №230, зруйновані будівлі якого активно заростають.
Тоді у фракції "Європейська Солідарність" зазначили, що не дадуть жодного голосу на підтримку афери з будівництвом багатоповерхівок у Брюховицькому лісі. Висотної забудови там не буде.
Зауважимо, що історія з ділянками для учасників АТО тягнеться ще з 2017 року. Тоді на території колишнього військового містечка №230, будівлі якого лежать у руїнах, та поросли чагарниками, голова Львівської ОДА Олег Синютка виділив 143 земельні ділянки, а 2019 року – ще 19. Містечко тоді розташовувалося між Львовом і Брюховичами, але після реформи децентралізації увійшло в межі Львівської міської територіальної громади, відтак усі дозволи має надавати Львівська міська рада.
Проте міські чиновники виступили проти будівництва житла для військових. Так, заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач упевнений, що ці п’ять гектарів, які просять атовці, насправді забудують. Про це він написав на своїй сторінці у мережі фейсбук. Чиновник нічого не говорить про допомогу атовцям, але переймається тим, що під час будівництва вирубуватимуть ліс, який там виріс, поки військовим містечком ніхто не користувався.
Тим часом Катерина Сербін зареєструвала петицію, де вимагає "не допустити житлової забудови замість прадавнього лісу по вул. Замарстинівській у напрямку смт Брюховичі". Петицію підтримали чимало чиновників Львівської міської ради. Петиція набрала необхідну кількість голосів і тепер її розглянуть на сесії ЛМР.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе