"Необхідно всі наявні ресурси перекинути на захист північного кордону", - Турчинов
Україні потрібно, у першу чергу, розраховувати на власні сили. Треба розуміти, хто буде очолювати Збройні сили, хто буде приймати рішення. Це одне із головних питань.
Про це заявив виконувач обов'язків президента України у 2014 році, а відтак – секретар Ради нацбезпеки та оборони Олександр Турчинов у програмі "Вечір – Миколою Княжицьким" на Еспресо, – повідомляє "Еспресо.Захід".
У 2014 році чисельність Збройних сил Росії біля кордонів України була вдвічі більшою, ніж зараз, наразі приблизно 92 тисячі, до 100 тисяч, а навесні 2014 – близько 200 тисяч з резервами.
1 березня 2014-го російський парламент дав згоду Путіну на введення військ в Україну. Це була найнебезпечніша ситуація. Я був змушений перекинути всі наявні резерви, ресурси на північний кордон, навіть в умовах обмеженого ресурсу, фактичної відсутності боєздатних Збройних сил. Все одно ми вибудовували оборонні рубежі вздовж всього північного кордону з Російською Федерацією.
Турчинов наголосив, що на даний час в Україні дуже слабка ланка – це протиповітряна оборона. За його словами, у випадку конфлікту, безумовно, повітряно-космічні сили Російської Федерації – є значною проблемою для нас. "Всі українські проєкти у 2019 році були зупинені, заморожені. Жодної копійки не виділялося на те, щоб отримати власну систему протиповітряної оборони” - відзначив Турчинов.
“Це ключові питання, про це треба говорити із нашими союзниками. І щодо посилення санкцій, і про військово-технічну співпрацю, і щодо збору Радбезу ООН. Досі, волаючи про проблеми, українське керівництво не вийшло елементарне – зібрати Радбез ООН для того, щоб обговорити питання небезпеки, яку створює Російська Федерація", − наголосив Турчинов.
Турчинов, підкреслив, що коли залишається відкритим питання щодо зрадників у вищому військовому керівництві, то говорити про надійність оборони, про ефективні заходи, то це може бути повторенням 2014 року. “Коли в останній момент доведуть ситуацію до кризової, а потім з майном будуть тікати на бік окупантів. Ось цього не можна допустити. Це найбільша небезпека нашої країни” - відзначив Олександр Турчинов.
За його словами, для того, щоб залучити без обмежень Збройні сили, необхідно запроваджувати не воєнний стан, а оголошувати стан війни. Назви схожі, але зовсім інший формат. Він звернув увагу на те, як провладні пабліки у соцмережах розганяють тему запровадження Зеленським 1 грудня надзвичайного стану.
"Це знову некомпетентність, − вносить ясність екссекретар РНБО. − І в цьому також є небезпека. Що таке воєнний стан? Це обмеження прав і свобод громадян. Тобто він ніяк не пов’язаний з використанням Збройних сил. А вони досі не можуть розібратися у тому, що для того, щоб залучити без обмежень Збройні сили, необхідно запроваджувати не воєнний стан, а оголошувати стан війни. Назви схожі, але зовсім інший формат".
Олександр Турчинов пояснив, що воєнний стан – це цензура на телебаченні, це можливість контролю над будь-якими об’єктами інфраструктури, це заборона, умовно кажучи, масових заходів. "Тобто, − передбачає політик, − вони (влада. – Ред.) можуть це використовувати для того, щоб заблокувати виступи опозиції. Це заборона будь-яких виборів".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе