Не тільки пустушки. ТОП-6 популярних дитячих товарів, які шкодять малюкам
Батьки хочуть дати своїм дітям найкраще, тож часто реалізовують це бажання, купуючи різні ґаджети та предмети, які не завжди є корисними
Про це нагадали у Міністерстві охорони здоров'я України, передає "Еспресо.Захід".
Експерти з питань дитячого здоров'я склали список речей, купувати які не тільки необов'язково, а й небажано.
Ходунки
Дитина навчається всьому поступово. З часом її м'язи та хребет зміцнюються і вона набуває нових навичок. Зокрема ходьби.
Коли батьки починають форсувати події, садити її у пристрій на коліщатках, завдяки якому вона може пересуватися самостійно, навантаження на хребетний стовп малечі, який є ще доволі слабким, зростає у кілька разів. Це може зіпсувати її поставу в майбутньому і навіть... призвести до інвалідності.
Крім того, це ще й само по собі небезпечно. Щось може потрапити в колесо та заблокувати його. Ходунки перевернуться і дитина може серйозно травмуватися.
Подушка
Потрібна, але не раніше, ніж у два роки. Немовлятам вона тільки заважатиме.
Плечі дорослої людини — ширші за її шию, тож коли вона спить на боку, подушка виконує роль опори для шиї. А от у новонароджених голівка велика і спокійно лежить на матраці, навіть коли малята сплять на боку.
М'які іграшки в ліжечку
Коли ви вкладаєте дитинку спати, в її ліжечку може бути тільки ковдра. Все інше (іграшки, бортики тощо) збільшують ризик синдрому раптової дитячої смерті. Крім того, вони збирають пил, в якому може завестися пиловий кліщ, що викличе алергічну реакцію в немовляти.
Пустушка
Не підходить для дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, і фахівці МОЗ пояснюють, чому. Пустушка імітує сосок, але без ореоли. Тож після пустушки малюк буде недостатньо глибоко захоплювати груди та смоктати їх недостатньо ефективно. Через це не зможе висмоктати достатньо молока і ризикує залишитися голодним.
Коли дитина смокче пустушку, вона не смокче груди і, відповідно, не стимулює лактацію. Відтак у жінки виробиться менше молока.
Крім того, малеча, яка звикла до пустушок, може почати відмовлятися смоктати мамині груди — плакати, відвертатися.
Ніблер
Це — сіточка для прикорму, в яку кладуть шматочок фрукта чи ягоди і дають гризти дитині. Проте цей пристрій не вчить малюка жувати, і чим довше його використовувати, тим довше дитина не буде розуміти, як справлятися зі шматочками їжі.
Також ніблер може формувати в малечі звичку сильно стискати ясна. Те саме вона може робити й при грудному вигодовуванні, тим самим викликаючи неприємні відчуття у мами.
А ще сіточка для прикорму не знайомить дитину з різними консистенціями їжі. Щоразу "на виході" вона отримує одну й ту саму рідину, що не сприяє інтересу до їжі.
Круг для плавання на шиї
Коли тіло малюка рухається, а шия залишається статичною, це може призвести до травми.
У щілину між кругом та шиєю може потрапляти вода, яку дитина може ковтнути чи навіть захлинутися нею.
Щойно малеча починає діставати ніжками до дна ванни, може з легкістю перевернутися личком вниз і втопитися.
Крім того, таке купання може виявитися для дитинки стресом, адже вона не відчуває опори та перебуває у нетиповому, новому для неї середовищі. Ґяк наслідок, це може негативно вплинути на сон малюка і загалом на його психоемоційний стан.
● Також у МОЗ розповіли, чи можна робити щеплення дітям раніше визначеного терміну.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе