Еспресо. Захід

На Волині тривають масштабні навчання біля кордону з Білоруссю

30 листопада, 2021 вiвторок
17:08

Масштабні навчання підрозділів системи МВС проходять у межах спеціальної прикордонної операції "Полісся".

Зміст

Про це повідомляє Департамент комунікації МВС України, передає Еспресо.Захід.

Поблизу села Дольськ Камінь-Каширського району Волинської області відбулися спільні штабні тренування органів управління, підрозділів охорони державного кордону, резервів посилення Державної прикордонної служби України, які прибули на ділянку 6-го Волинського прикордонного загону та підрозділів Збройних сил України, інших військових формувань, ДСНС України та правоохоронних органів.


На сьогодні подібні навчання проводять у всіх п’яти областях, які межують з Республікою Білорусь.

"Декілька тижнів тому тут була зовсім інша картина. А вже сьогодні ми переконалися, що через 30-60 хвилин після того, як розвідка надасть інформацію про надходження мігрантів, наші підрозділи будуть на кордоні. Послідовність подій буде така – отримання інформації від розвідувальних органів, спрямування сил та засобів на точки, де йде ймовірність перетину кордону мігрантами, першими на місці будуть прикордонники. Далі приєднуються сили Нацполіції та Нацгвардії, які абсолютно готові до того, щоб дати відсіч у разі незаконного перетину державного рубежу", - сказав міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.


Сьогодні було відпрацьовано декілька сценаріїв. Перший – масовий прорив мігрантів, коли наступ йде на пункти пропуску. Поліцейські продемонстрували спеціальні тактики із залученням скандинавського досвіду: коли правоохоронцям доводиться працювати із великим натовпом. Другий – це перетин кордону невеликими, мобільними групами. Досвід Польщі продемонстрував, що спецслужби РБ намагаються перекинути від 5 до 20 осіб через кордон. Наразі працюють спостережні пункти, щоб встановлювати такі групи і на них реагувати.

Читайте також: "У селі на Волині люди близькі до паніки – бояться прориву нелегалів з Білорусі", – депутатка Шацької громади

На жаль, наразі немає оснащеного кордону з Республікою Білорусь. Відтак, за словами міністра, це серйозний виклик на наступний рік. Ідеться про будівництво державних рубежів – наявність не лише "єгози", але й інтелектуального кордону, який сигналізуватиме про наявність небезпеки чи перетину держкордону.

Нагадаємо, на кордоні з Республікою Білорусь триває спільна спеціальна прикордонна операція "Полісся". Координує її Державна прикордонна служба України та проводить спільно з силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими залученими резервами.

Читайте також: Заворушення мігрантів на кордоні Білорусі з ЄС відвертає увагу від східного кордону України, − генерал-майор Віктор Ягун

  • Станом на 9 листопада на кордоні з Білоруссю польські спецслужби налічували близько 4 тисяч мігрантів.
  • Кордон з Білоруссю захищатимуть понад 8 тисяч військовослужбовців. Чергуватиме на кордоні також авіація, зокрема 15 вертольотів, які забезпечать мобільність і, за необхідності, перекидатимуть сили українських військових.
  • Мігрантів з Білорусі затримали на кордоні. Хотіли "подивитися" Львів. В Україну не пропустили 15 мігрантів, які намагалися в’їхати з Білорусі. Вони запевняли, що є туристами і цікавляться краєвидами Львівщини. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.

Теги:
Читайте також:
Львів
-1.4°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.23
    Купівля 42.23
    Продаж 42.89
  • EUR
    Купівля 43.41
    Продаж 44.22
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
15 січня
11:26
укриття
Укриття у Львові було зачинене під час повітряної тривоги, поліція відкрила кримінальне провадження
11:24
Західний апеляційний господарський суд
НАБУ провело нові обшуки у справі про корупцію серед суддів господарських судів Львівщини: що виявили
11:11
Оновлено
КНДР ракета
Атака РФ 15 січня по Львівщині: на Стрийщині виявили ракету, яка не здетонувала, пошкоджено енергетичну інфраструктуру
11:10
У Львові заборонили рух важкого транспорту мостом на Кульпарківській. Громадський курсуватиме зі змінами
10:53
Під час спуску на лижах на Закарпатті травмувався 12-річний хлопець
10:49
Буковинку затримали через допомогу ухилянтам перетнути державний кордон
10:33
перетин кордону, прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 14 січня
10:25
Понад 400 телефонів на 20 млн грн: на кордоні у Львівській області викрили масштабну контрабанду
10:18
Збір на розвідувальні дрони
10:09
Львівські десантники показали, як росіяни на Курщині кидають своїх поранених напризволяще
10:03
Оновлено
сили ППО
На Хмельниччині сили ППО знищили 4 ворожі цілі
09:31
черги на кордоні
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 15 січня
09:14
Прощання з Вікторією Амеліною
Львівщина 15 січня прощається з п’ятьма загиблими військовими
08:54
Оновлено
крилата ракта "Калібр"
На Прикарпатті під час атаки росіяни цілили по об’єктах критичної інфраструктури
08:48
Обидва мої зяті – офіцери, сват – у ЗСУ, рідний брат служив у піхоті, — воїн Олександр із Закарпатської бригади
08:14
зима
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 15 січня
07:30
Огляд
Карпатський форпост свободи: про героїчний опір "Космацької республіки" радянському режиму
2025, вiвторок
14 січня
22:29
Чекали на зупинці: Буковинські десантники показали, як дроном ліквідували кількох окупантів
22:10
На Хмельниччині судитимуть шахрая, який видурив в людей понад 400 тис. грн
21:52
​У трьох областях України викрили незаконні рубки дерев на майже 15 млн грн
Зрубали дерев на 200 тис. грн: на Буковині лісничому повідомлено про підозру у службовій недбалості
21:29
тюрма
На Тернопільщині до 9 років заочно засудили жительку Херсонщини за організацію псевдореферендуму
21:10
У Рівному у дворі виявили тіло чоловіка, ймовірного вбивцю затримали
20:51
ХАЕС, Хмельницька АЕС
Матернова: чи будувати нові блоки АЕС - вирішуватиме влада України, ЄС не фінансує такі проєкти
20:36
Воював на боці Росії: на Прикарпатті повідомлено про підозру полоненому бойовику з Донеччини
20:18
школа
У 2025 році на Львівщині можуть закрити або реорганізувати 54 школи
19:58
Огляд
Вночі та вранці сніг: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 15 січня
19:40
У Львові погодили перепоховання радянських окупантів з Пагорба Слави на Голосківське кладовище
19:22
"Керівнику – догана": спецкомісія оприлюднила результати розслідування у Великолюбінському НРЦ, де виявили факти насильства щодо дітей
18:59
меморіальні таблиці
У Львові погодили встановлення ще 13 меморіальних таблиць, присвячених загиблим захисникам
18:43
Львівські "Карпати" залишає центральний півзахисник Артур Рябов
18:28
Війна з МАФами навколо підземки: суд відмовив Львівській міськраді у проведенні експертизи щодо кіосків на Героїв УПА
18:15
контрабандні годинники
БЕБ викрила партію контрабанди ювелірних виробів в автобусі, який уже оформили волинські митники
18:09
На Чорновола у Львові, де планують створити пішохідний бульвар, демонтували перший МАФ
17:40
Оновлено
На Бурштинському водосховищі вміст нафтопродуктів у сім разів перевищив норму
На Бурштинському водосховищі вміст нафтопродуктів у сім разів перевищив норму
17:38
мікрокредит
На 20-річного жителя Тернопільщини невідомі оформили вісім кредитів за п'ять тижнів
17:23
У Львові у Дзизі презентують українсько-французький мистецький проєкт "Завислі"
17:12
Тернопільський медичний університет звинуватив Укрпошту у втраті цінних документів
17:10
Ексклюзив
Інвестиції в нерухомість
Жителі Львівщини за 2024 рік сплатили рекордну суму податків на нерухомість
17:04
Оновлено
мобілізація
Нардепка заявила, що в Закарпатському ТЦК із кабінету начальника вкрали €27 тис., а потім видалила допис. ТЦК відреагував
16:56
На Буковині викрили групу наркодилерів 
Більше новин