На професійну охорону шкіл у Львові немає грошей
У Львові не планують укладати угоди на охорону шкіл зі спеціалізованими фірмами, бо це потребує надзвичайно великих коштів. Тож цю роботу продовжать виконувати охоронники-"аматори".
Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла в. о. начальника управління освіти Леся Васюта.
"Якщо в нас є штатна одиниця охоронника, то ми не можемо там, де вже працює людина і виконує ці обов'язки, крім того, ще й закуповувати послугу охорони. На кожен навчальний заклад виділено півтори ставки охоронників. Для цього спеціально рішенням виконкому з 1 січня 2019 року ввели штатні одиниці, за які ми оплачуємо зарплату з міського бюджету. На ці штатні одиниці керівники закладів освіти можуть приймати людей підготовлених. Це вже на вибір директора – якого він знайде працівника.
Але директор школи не може найняти професійну фірму, якщо в нього є штатна одиниця. Він має взяти на роботу людину, яка виконуватиме функціональні обов'язки охоронника. У наказі так і пише: "прийняти на роботу охоронника".
Окрім того, що є охоронник на день, школи ще й ставлять на нічну сигналізацію (з 8-ї вечора до 6-ї ранку). Також вони забезпечені камерами відеоспостереження в нічний період", – розповідає чиновниця.
За даними управління, сигналізацією у Львові обладнані 107 закладів освіти, над рештою – а це 10 закладів із приєднаних до Львівської МТГ громад – ще працюють.
Тривожна кнопка, при натисканні якої приїжджає поліція, є лише в трьох школах – Львівська правнича гімназія, Львівська українська гуманітарна гімназія й економічний ліцей. Однак Леся Васюта переконує – і без кнопки охоронники знають, що робити.
Читайте також: Педофіл у школі: як охороняють львівських дітей
"Людина, яка є охоронником, має телефон і в разі небезпеки дзвонить до поліції. У всіх школах знають, куди телефонувати і що робити. Ми будемо переглядати і працювати, щоб і в інших школах були такі тривожні кнопки. Вони є в закладах, де люди охороняють цілодобово, по 24 години. А там, де є сигналізація, сторожів немає", – пояснила пані Васюта.
-
Нагадаємо, у Львові переодягнений у жінку чоловік зайшов до школи й змусив дитину роздягнутися.
-
Увечері того ж дня, коли випадок набув розголосу, чоловіка затримали.
-
Ним виявився раніше неодноразово судимий 50-річний житель Києва.
-
Суд, на якому мали обирати запобіжний захід затриманому, перенесли з 22-го на 23 грудня через присутніх журналістів із камерами.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе