На Прикарпатті покажуть, як відправляли сіль до Галича 800 років тому
23 серпня в Калуші організують історичний перформанс "Відправка солі з Калуша по Лімниці і Дністру до Галича"
Про це повідомив директор заповідника "Давній Галич" Володимир Олійник .
"23 серпня відбудеться історичний перформанс "Відправка солі з Калуша по Лімниці і Дністру до Галича".
У Галичі сіль перевантажували в більші судна і відправляли Дністром нижче, звідки вона підводами доставляли в межах Київській Русі. 10% оподатковувалося, кошти йшли на утримання війська. Або відразу із Галича і Коломиї перевозили в Європу", – написав Володимир Олійник.
Він нагадав, що ще в ХІІ столітті Галицьке князівство (з ХІІІ ст. – Галицько-Волинське) було головним експортером солі до Києва і Західної Європи по соляному шляху Дністер – Західний Буг.
- Питання солі в час російсько-української війни постало доволі гостро. Через зупинку в квітні внаслідок обстрілів міста Соледар на Донеччині ДП "Артемсіль" (основного українського виробника) почався пошук альтернативних шляхів забезпечити Україну сіллю. У Дрогобичі збільшила обсяги виробництва солеварня, відкрита ще в XIII ст., а про відновлення видобування солі в Солотвино говорили навіть на конференції у швейцарському Лугано. Потенційним місцем видобування солі в України є й Буштино на Закарпатті
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе