На Львівщині відбулося засідання Міжпарламентської Ради Україна – НАТО: про що йшлося
У Львівській області пройшло засідання Міжпарламентської Ради Україна – НАТО, на якому обговорили необхідність поглибленої невійськової співпраці
Про це повідомив голова Львівської військової адміністрації Максим Козицький, передає "Еспресо.Захід".
За його словами, союз із НАТО – це те, що допоможе Україні дати належну відсіч окупантам, з кращим озброєнням, швидше і найважливіше – з меншими людськими жертвами.
"Бо люди – це головне. Ми воюємо за спокій та мирне життя наших людей. Але і Україна потрібна НАТО, бо ми маємо чим поділитися: за ці понад півтора року повномасштабної війни ми навчилися воювати, коли є обмежена кількість зброї, коли ворог суттєво переважає кількістю та оснащенням, в умовах, коли є перебої зі зв’язком, коли працюють диверсанти і російські фейки. Ворог випробував на нашій території, здається, вже все, але ми стоїмо. Вистоїмо. І обов’язково повернемо своє", – зазначив Козицький.
Він також додав, що під час засідання на Львівщині обговорили необхідність поглибленої невійськової співпраці з НАТО, що дозволить Україні наблизитися до стандартів Альянсу. Очільник області також подякував Північноатлантичному Альянсу і державам-членам організації за те, що вони продовжують надавати Україні допомогу на безпрецедентному рівні.
"Врахувавши той страшний і несправедливий досвід, який отримала й продовжує отримувати наша держава, ми просимо НАТО допомогти нам створити нові правила безпеки у світі, які враховуватимуть непорушність кордонів і норми міжнародного права. Ми просимо допомогти, щоб усі ці тисячі смертей невинних людей не були даремними. Майбутнє України – в НАТО", – підсумував Козицький.
- 11 липня саміт НАТО у Вільнюсі ухвалив пакет рішень щодо України: скасовується етап Плану дій щодо членства, а запрошення до Альянсу країна отримає після виконання вимог для вступу і за умови згоди всіх союзників.
- Країни Альянсу погодили підсумкове комюніке щодо України й заявили, що пам’ятають про зобов’язання 2008 року щодо того, що Україна стане членом НАТО. Також у документі визнали, що сьогодні шлях України до повної євроатлантичної інтеграції вийшов за межі необхідності в Плані дій щодо членства. Країни-члени наголосили, що Україна стає більш оперативною та політично інтегрованою з Альянсом і досягла значного прогресу на шляху до реформ. Додається, що міністри закордонних справ країн НАТО регулярно оцінюватимуть прогрес за допомогою Річної національної програми.
- 12 липня країни G7 узгодили спільну декларацію, у якій вказані параметри гарантій безпеки для України. До угоди зможуть доєднатися всі охочі країни.
- Того ж дня президент Зеленський заявив, що саміт НАТО наблизив перемогу України.
- Актуальне
- Важливе