На Львівщині незаконно приватизували землі нацпарку "Королівські Бескиди"
У Львівській області перед судом постане землевпорядник через службову недбалість якого із постійного користування Національного парку "Королівські Бескиди" вибули землі загальною площею 2 га
Про це повідомили у Львівській обласній прокуратурі, передає "Еспресо.Захід".
За даними слідства, у вересні 2021 року службовець однієї із сільських рад району погодив документи, що стали підставою передачі у приватну власність земельної ділянки для ведення сільського господарства. Зокрема, землевпорядник неналежно поставився до виконання своїх обов’язків та не перевірив розташування цих ділянок. Останні фактично перебувають в межах земель лісового фонду та належать до природного заповідника Національного природного парку "Королівські Бескиди". І на них відповідно поширюються обмеження щодо відчуження.
"Таким чином із постійного користування Національного парку неправомірно вибули землі загальною площею 2 га. Внаслідок службової недбалості обвинуваченого територіальній громаді завдано збитків на суму понад 1 млн грн", – йдеться в повідомленні.
До суду скерували обвинувальний акт стосовно спеціаліста-землевпорядника за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Під час досудового розслідування земельні ділянки повернули у державну власність.
Довідково. Королівські Бескиди — національний природний парк в Україні. Розташований у межах західної частини Старосамбірського району Львівської області. Охоплює лівобережну частину басейну річки Дністер від міста Старий Самбір до села Стрілки, а також басейни річок Яблунька, Лінинка, Тисовичка. Площа 8997 га. Створений згідно з Указом Президента України № 526/2020 від 30.11.2020 року. Перебуває у віданні: Міністерство охорони навколишнього природного середовища України.
Його метою є збереження, відтворення, ефективне використання природних комплексів українських Карпат у північній частині масиву Верхньодністровські Бескиди, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Особливу цінність мають лісові масиви, серед яких є ділянки з насадженнями понад 100 років.
- Актуальне
- Важливе