На Фабриці повидла після 8-річної перерви запрацює найбільший культурно-мистецький центр у Львові
Після 8 років ревіталізації, у стінах давньої фабрики працюватиме найбільший у Львові культурно-мистецький центр.Відкриється нова локація – центр сучасного мистецтва Jam Factory Art Center 18 листопада
Про це повідомляють організатори Jam Factory Art Center.
"Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми". Відкриття артцентру стане знаковою подією не лише для мистецької спільноти, мешканців нашого міста, але й для ширшого українського та міжнародного контексту. В умовах війни ми завершили процеси комплексної ревіталізації, доповнили команду та підготували важливу виставку та обширну публічну програму. Попри війну та численні перешкоди, ми доходимо до цієї довгоочікуваної миті і спільно пишемо нову історію українського мистецтва", — розповідає Божена Пеленська, програмно-виконавча директорка.
Кураторська група презентує концепцію та імена митців і мисткинь. У виставці будуть представлені роботи українських художниць і художників 2022-2023 років та з довшої хронології — від 19 століття по сьогодні.
Виставка побудована за принципом новел та об'єднує твори на двох дистанціях — між сьогоденням і минулим та між персональними переживаннями й досвідами воєнного часу.
Фото: Богдан Ємець
"Ми добудовуємо маршрути й на кілька місяців збираємося разом, аби говорити про особисте та спільне, пам’ять та історію, сподіваючись, що оповіді більше не будуть перервані", – йдеться у повідомленні.
Виставка триватиме до березня 2024 року та буде доповнена програмою з дискусій, зустрічей, кураторських екскурсій. Під час відкриття 18 листопада команда готує додаткову мистецьку програму.
Довідково
У 1872 р. Йозеф Кронік заснував фабрику "Кронік і син" з виготовлення спиртових напоїв у львівському районі Підзамче. Згодом була добудована неоготична будівля та вежа, як частина фабрики. У радянський період фабрику перепрофілювали для виробництва повидла і консервації. З 2009 року будівлю почали називати "Фабрика повидла" місцеві художники, які користувалися простором, що стало основою для назви сучасної інституції.
Будівля "Фабрики Повидла" є пам'яткою архітектури місцевого значення.
- Актуальне
- Важливе