МОН "за математику" при вступі. Не у всіх львівських вишах задоволені нововведеннями керівництва
Міністерство освіти і науки підготувало для громадського обговорення проєкт про нові умови до вступу на навчання у 2022 році.
Серед основних змін на перегляд пропонують розширити можливості для додаткового набору на контракт бакалаврів; скоротити перелік паперових копій документів; вступ на магістратуру з деяких спеціальностей (міжнародні відносини, право, журналістика та ін.) за іспитом, технологічно схожим на ЗНО; змінено перелік обов’язкових предметів для деяких спеціальностей, наприклад посилено роль математики під час вступу та інше, - зазначають у міністерстві освіти і науки України.
Як це вплине на наступну вступну кампанію, і якими будуть наслідки змін для абітурієнтів, "Еспресо. Захід" запитав у керівництва львівських навчальних закладів.
Перший проректор "Львівської політехніки" Олег Матвійків проєкт умов прийому на навчання оцінює позитивно. Передовсім тому, що серед переліку обов’язкових предметів для деяких спеціальностей посилено роль математики.
"Докладно ще не можу сказати, як це позначиться, бо це лише проєкт. Ми його тільки переглядали, а не аналізували детально. Але що важливого ми зауважили - всюди є математика.
Для "Політехніки" це дуже підходить. У нас й так була математика фактично на кожній спеціальності в освітній програмі. Ми всюди запроваджували мінімальний бал 115. Тому те, що хоче вводити зараз міністерство, ми підтримуємо. Математику цього року здали дуже погано на ЗНО і наша позиція - її потрібно вчити.
Стосовно інших моментів, то поки що я не побачив аж надто суттєвих змін. Предметніше можна буде говорити вже тоді, коли ці умови будуть юстовані", - підсумував Олег Матвійків.
Натомість у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького посиленню позицій математики зраділи не дуже.
Роман Фафула, професор і відповідальний секретар приймальної комісії розповів, що для медика математика не є профільним предметом і ніяк не відображає рівень підготовленості абітурієнта.
"Проєкт зараз є на етапі обговорення. Виші, громадськість і всі зацікавлені надсилають свої пропозиції до Міністерства освіти і науки України, а при затвердженні остаточного варіанту умов на вступ воно може врахувати чи не врахувати ці зауваги.
З нашого боку я хочу зробити зауваження щодо переліку предметів. Цьогоріч у нас математика була обов'язковим конкурсним предметом. Тут слід зазначити, що знання з математики не відображають підготовленості вступника для здобуття власне медичного фаху. Ми вважаємо, що для здобуття медичного фаху важливими є знання з хімії, біології, фізики – ті, що потрібні для майбутньої професійної підготовки медика. Бо всі процеси, які відбуваються в живому організмі, тісно пов'язані з хімічними реакціями й фізичними процесами. Втім упродовж останніх років чомусь роблять акцент на математику.
Тому зауважу, що при виборі конкурсних предметів має забезпечуватись прикладне спрямування на навчання. Тобто зараз є така ситуація, що для вступу на медичні спеціальності потрібно мати поріг 150 балів з математики. А для того, щоб стати вчителем математики, достатньо сто балів – така-от парадоксальна ситуація.
МОН заохочує до вивчення предмету шляхом встановлення його як обов'язкового предмета. А могло б відбутися шляхом мотивації, чого, на жаль, в Україні немає", - каже Фафула.
Разом із тим у медичному університеті кажуть – хоча навчання в них триває довго, а заробітні плати у медиків не високі, охочих отримати фах медика не меншає. Тож на заваді навряд чи стануть і нові правила вступу.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе