"Молода пара після перегляду моїх відео вирішила вінчатись у нашому храмі", – ієромонах Кипріан Лозинський
Ієромонах Кипріан Лозинський – декан богословського факультету Львівської православної богословської академії Православної церкви України. Крім того, о.Кипріан веде ще власний Тік-Ток, де відповідає молоді на різні питання щодо християнського життя.
"Еспресо.Захід" вдалося поспілкуватися з ієромонахом Кипріаном і розпитати про соцмережі, християнський контент і сучасну молодь.
Отче, коли і чому вирішили завести сторінку у Тік-Тоці?
Дуже часто від молодих, я б сказав, навіть юних людей, я чув про Тік-Ток. Чув, що вони люблять там "зависати". Мені стало цікаво, що це за мережа і що там такого особливого. Тож зареєструвався у Тік-Тоці. Серед іншого побачив християнських сегмент, зокрема православний. Мене вразило те, що багато важливих питань з християнського життя висвітлюють однобоко, в радикально-ортодоксальному дусі. Але ж християнство – це не лише гніт, обмеження й обов'язки. Християнство, зокрема православ'я – це насамперед любов і радість. Тож вирішив вести свій канал і давати відповіді на питання молоді трохи в іншому руслі.
Чому обрали не Instagram або Facebook?
У мене є сторінки в інших мережах. У Facebook зареєстрований досить давно, в Instagram трохи пізніше. Проте ці соцмережі трохи іншого типу. Одна – більш офіційна, інформативна, інша – більш розважальна. Тік-Ток – це мережа, де люди (в основному молоді й дуже молоді) хочуть у лаконічній формі, доступно отримати різну інформацію – або для користі, або для розваги. Тож для того, щоб зацікавити релігією, християнством, православ'ям – це досить дієвий засіб.
Читайте також: Бог в Instagram: як львівські семінаристи несуть Христа через соцмережі
У вашому Тік-Тоці переважають відео у формі запитання-відповідь. Здебільшого якого це характеру запитання? Що найбільше цікавить ваших підписників?
Оскільки ціллю створення мого блогу було, власне, давати відповіді на різні запитання, то, звісно, що відео саме такого типу там переважають. Зазвичай питання стосуються практично-обрядового життя. І це не дуже добре. Це означає, що люди мислять поверхово. Їм важливо знати, чи може жінка під час "жіночих днів" брати участь у богослужіннях, але не важливо, чи душа її буде чистою. І так далі. Хотілося б, звісно, більше запитань морального, світоглядного, чи навіть богословського характеру. Хоча з іншого боку, для богословських міркувань три хвилини – надто мало.
Останнє ваше відео опубліковане 25 жовтня. Ви публікуєте, коли знаходите вільну хвилинку, чи тільки тоді, коли питання справді важливі й цікаві?
Це правда, я давно не записував відео. Спершу причина була дуже буденна – заклопотаність і відсутність часу. Просто фізично не мав або часу, або сил записувати відео. Пізніше почав втрачати зацікавленість писати, бо запитання почали повторюватись, а хочеться давати нові відповіді. Хоч намагаюся відповідати на всі (або більшість) запитань, не сортую їх за жодними категоріями. Думаю, що скоро відновлю відеовідповіді, адже питань уже назбиралося чимало.
Що ще, крім відповідей на запитання, публікуєте у Тік-Тоці? Бачила, що на сторінці є ще відео співів.
Публікую лише відповіді на запитання. Піснеспіви записав на прохання когось із фоловерів. І опублікував ті, які були в галереї мого гаджета. Спеціально їх не записував. Хоча це гарна ідея, тому, можливо, на моєму каналі з'являться нові відео піснеспівів, особливо української пісні. Вважаю, що Тік-Ток повинен мати пізнавально-виховний елемент, у тому числі національний.
У вас на сьогодні майже 10 тисяч підписників. Це свідчить лише про те, що ваш контент популярний серед молодої аудиторії. За весь час ведення сторінки чи вдалося більше молоді направити до віри та Церкви? Як саме?
Насправді був момент, коли було більш ніж 10 тисяч, але після того, як я припинив записувати нові відео, кількість підписників зменшилася. Не знаю, наскільки мій канал популярний. Чесно. Хоча є люди, які через друзів запитують, чому я перестав писати відео, що на мої відео чекають. Це приємно. Не можу сказати, що ціллю створення сторінки було навертати людей до віри, Церкви, Бога. Ціллю було показати справжній світ християнства. Якщо це допомогло комусь прийти до віри, то для мене це велике щастя. Особливих випадків не знаю. Були коментарі, де люди називали себе атеїстами, але завдяки моїм відео почали цікавитись Богом. Одній дівчинці через Тік-Ток допоміг не зробити великої помилки, ще одна молода пара після перегляду моїх відео вирішила повінчатися у нашому храмі. Не думаю, що це якісь особливі випадки, але, як кажуть, крапля камінь точить.
А як щодо хейту й дивних питань від підписників? Чи траплялося таке?
Хейту насправді не дуже багато. Зауважив, що хейтери – це розчаровані, зневірені люди, яким на життєвій дорозі, на жаль, не траплялися добрі священники. З такими діалог складний, але можливий. Є такі, хто взагалі не має дотичності до Церкви, а керується лише плітками і чутками. З такими людьми дискутувати майже неможливо. Вони навіть не намагаються почути. Серед звинувачень перше місце займають питання фінансів: мовляв, усі священики – це багаті дармоїди, які паразитують на бідних віруючих. Цього найбільше. Бувають образи особистого характеру, але їх навіть не хочу озвучувати.
На ваш погляд, якою є сучасна молодь? Чи ходять до Церкви, цікавляться вірою, Богом?
Молодь завжди однакова. Широка душа, енергійність, бунтарство, авантюризм – такі риси притаманні молоді в усіх епохах. Нинішня – не виняток. Бог, віра, мораль, стриманість не вкладаються в рамки такої людини. І в цьому немає нічого критичного. Це реальність, з якою слід працювати і скеровувати в потрібне русло. Не можна змусити людину ходити в церкву й вірити в Бога, але можна не відштовхнути, зацікавити й підтримати. Все інше зробить Бог.
- Нагадуємо, що подружжя зі Львова створює дивовижні ікони зі старих меблів
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе