Еспресо. Захід
Інтерв’ю

Бог в Instagram: як львівські семінаристи несуть Христа через соцмережі

Марія Масюк
3 травня, 2021 понедiлок
13:43

У своєму блозі семінаристи відповідають на анонімні запитання й розповідають про Бога.

Не завжди можемо запитати про те, що цікавить. Буває соромно, незручно. А ще є страх видатися недолугим. Особливо якщо запитання стосується Бога. Допомогти подолати такі страхи й дати відповіді на складні запитання взялися у Львові не зовсім звичні блогери. Блог "ПізнаYou" з'явився в Instagram торік. Його створили студенти Львівської духовної семінарії Святого Духа. Очолює ініціативу Павло Верхоляк, який другий рік є головним редактором семінарійного часопису "Пізнай Правду". Про християнських "блогерів у чорному", їхню місію та діяльність Павло розповів у інтерв'ю для "Еспресо.Захід".

Розкажіть про ідею проєкту та людей, які його творять.

Ідея цього проєкту народилася рік тому. Нас було п’ятеро хлопців і ми вирішили, що варто спробувати говорити про Христа через соціальні мережі. Почали з платформи YouTube. Знімали відео, однак тоді саме почалася пандемія і ми не змогли продовжити цей проєкт. Десь посеред літа подумали, що варто спробувати спілкуватися через соцмережу Instagram. Так народилася наша сторінка "ПізнаYou". Найбільший поштовх до розвитку вона отримала, коли ми повернулися на навчання й мали змогу разом працювати. До команди додалося кілька людей.

Зараз нас дев’ятеро. Окрім мене, в команді є Мар’ян Бліхарський, який працює з нашим TikTok і SMM. Маємо також хлопців, що допомагають творити відеоконтент, – Михайло Огірко та Назарій Підгребельний. Вони готують увесь відеоматеріал, який можна побачити на сторінці. Назар Жиграй працює з текстами й озвучує відео. Роман Котяш, Святослав Онишкевич, Андрій Милькус і Віталій Селеман допомагають із текстами. Ми разом творимо. Разом придумуємо те, що показуємо на сторінці, коригуємо, опрацьовуємо і проговорюємо. Якщо є складні питання, то намагаємося запитати в наших наставників, викладачів. Адже вони фаховіші в деяких темах.

Ідея цього проєкту – нести Христа. Ми розуміємо, що часто викликом для людей є нашарування, які протягом десятиліть і століть наклались у християнстві. Воно не є автентичним християнством, і для нас важливо ділитися знаннями, які здобуваємо на студіях. На своїй сторінці намагаємося відповідати на питання молодих людей, а також свідчити, ким є Бог і чому варто бути з Ним і присвячувати Йому своє життя.

Ви десь навчалися вести блог у соцмережі?

Вивчали SMM у школі медіакомунікації та журналістики УКУ. Це був тиждень інтенсиву. Ми ознайомилися з основними моментами праці в соцмережах. Вчили, як творити відеоконтент, як писати тексти. Це було дуже корисно, бо теоретична частина допомогла у практичному вимірі. Дуже задоволені, що змогли взяти в цьому участь. Ця школа дала поштовх до розвитку сторінки і проєкту.

Чому саме Іnstagram?

Його вибрали, бо там є велика кількість нашої цільової аудиторії. Саме молоді люди користуються Instagram. Він також зручний у користуванні.

Якою бачите свою місію?

Розуміємо, що можемо ділитися знаннями, які здобуваємо під час навчання на філософсько-богословському факультеті Українського Католицького Університету. Також хочемо поділитися досвідом життя з Богом. Ми маємо можливість постійно бути учасниками Божественної Літургії та інших богослужінь добового кола в семінарії. Святі таїнства допомагають нам пережити присутність Бога. Тому прагнемо нести живого Христа в соціальні мережі, бо Він є тим, кому варто довіряти, кого варто відкривати.

А стосовно TikТok?

Це зовсім нове для нас. Ми шукали нові канали комунікації й вирішили випробувати і спробувати себе там. Основний контент, який робимо в ТikТok, спрямований на те, щоб привернути увагу до нашого проєкту. Окрім відео, які висвітлюють відповіді на ті чи інші запитання, ми також ділимося з людьми розважальним контентом. Робимо відео, які розповідають про базові поняття. Наприклад, що таке гріх, як Церква ставиться до того чи іншого явища. Хочемо звернути увагу людей на те, що може їх зацікавити. У такий спосіб запрошуємо їх долучитися до нашої сторінки в Іnstagram, де можна більше дізнатися про Бога та християнство, відкрити Його для себе.

Ви відштовхуєтеся від потреб людей, чи маєте внутрішню необхідність говорити на певні теми?

Ми хочемо ділитися і нести Христа. Тому що Він є нашою ідентичністю, нашою тотожністю. Він визначає те, ким ми є. Прагнемо засвідчувати Його підтримку, Його присутність у житті. Дуже хотілося, щоб кожен мав можливість живого контакту з Богом.

Що найчастіше у вас запитують?

Анонімні запитання, які отримуємо, часто, сформульовані в такий спосіб, що людина окреслює певну дійсність і запитує, чи це гріх, чи це добре або погано. Часто питають про забобони. Цікавляться, як правильно чинити. Часто лунають питання про статеві стосунки, дошлюбну чистоту тощо. Назагал отримуємо на день від 5 до 10 дуже різних запитань.

Чи відкрита молодь говорити про Бога в соцмережах?

Ми щиро раді, що люди відкриті до комунікації і спілкування. Ми раді й нам важливо отримувати зворотний зв'язок. Приємно чути думки інших. Усі ці анонімні запитання свідчать про те, що молодь готова й потребує говорити про Бога і християнство.

У вас є проєкт про невідомих, але важливих людей. Розкажіть про нього. Як ви досліджуєте біографії?

Так, на сторінці ми також запустили проєкт "Свої серед святих". Він спрямований на те, щоб розповісти історію мучеників Української Греко-католицької Церкви. Ці люди віддавали своє життя заради Бога та Церкви, заради українського народу, заради людей. Багато з них постраждали через те, що мали відвагу свого часу переховувати євреїв. Інші не втікали й були свідками Христа й українського духу в середовищі, коли прийшла радянська влада. Усі такі моменти важливо пам'ятати, бо ці люди є дуже добрими прикладами для нас. Ми досліджуємо біографії, намагаємося аналізувати історичні джерела на тему новомучеників.

Чи варто (і якщо так, то чому) священникам або семінаристам говорити з людьми в соцмережах?

На мою думку, потрібно виходити до людей, і в соціальній мережі зокрема, бо це простір для спілкування. Він дозволяє мовити до великої кількості людей. Це можливість достукатися до тих, хто рідко відвідує церкву. Проте маємо розуміти, що священик не завжди може присвятити достатню кількість часу служінню в соціальних мережах. Оскільки часто має багато обов'язків.

Кого ви читаєте в Instagram чи дивитеся у ТіkTок?

В Іnstagram стежимо за християнськими блогерами. Серед них можна виокремити отця Романа Демуша, Падре Сержа. Стежимо також за сторінкою хлопців з Івано-франківської Духовної семінарії, які творять також багато хорошого контенту.

Які у вас плани, стосовно розвитку блогу?

Хочемо докладати більше зусиль для праці в ТіkTok. Відкриватимемо для себе й Facebook, збільшуватимемо аудиторію. Тож підписуйтеся на нашу сторінку.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 38.99
    Купівля 38.99
    Продаж 39.5
  • EUR
    Купівля 42.18
    Продаж 42.91
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
29 березня
11:38
Василь Куприянчик
На Донеччині загинув 20-річний захисник з Волині Василь Куприянчик
11:30
Оновлено
Львівщину атакували 11 БПЛА і два "кинджали": пошкоджено обʼєкт критичної інфраструктури
11:25
вітер
Через шквальний вітер на Буковині майже 50 населених пунктів залишилися без світла
11:15
кордон
Скільки людей перетнули західний кордон України 28 березня
11:09
На високогір'ї Карпат здійнявся шторм: швидкість вітру сягає 26 м/с
На високогір'ї Карпат здійнявся шторм: швидкість вітру сягає 26 м/с
10:56
Оновлено
ракета Х-59
Над Буковиною під час тривоги сили ППО збили ворожі ракети: їхньою ціллю був енергооб'єкт
10:54
Львівський історичний музей
Львівський історичний музей. Чи варто підтримати надання йому статусу національного?
10:38
У Львові на металобрухт здадуть 10 старих автобусів та 14 трамваїв
У Львові на металобрухт здадуть 10 старих автобусів та 14 трамваїв
10:26
насилля
На Буковині багатодітний батько ґвалтував своїх дітей: йому загрожує довічне
10:11
електросамокати
У Львові затвердили місця для паркування електросамокатів
09:42
обстріл, ППО
Атака РФ на Хмельниччину: ППО збила три ворожі цілі
09:25
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 29 березня
09:12
енергетики
На Львівщині через негоду знеструмлено 65 населених пунктів
08:52
обстріл, ППО
На Франківщині ворог влучив в об'єкт критичної сфери
08:17
повістка
Суд оштрафував волинянина на 5 тис. грн за ухилення від військового обліку
08:00
погода
Погода на Львівщині та в інших західних областях України: прогноз синоптиків на сьогодні, 29 березня, і завтра
2024, четвер
28 березня
22:52
Бійці львівської ТрО підпалили ворожу БМП, яку окупанти залишили посеред дороги тікаючи
Бійці львівської ТрО підпалили ворожу БМП, яку окупанти залишили посеред дороги тікаючи
22:33
світлофор у Луцьку
У Львові для незрячих пішоходів зі світлофорів звучатиме шум потяга
22:14
Андрій Антонищак
Львів 29 березня попрощається з екснардепом та полковником Андрієм Антонищаком
21:56
Бійці 100-ї бригади з Волині показали, як знищують фортифікаційні споруди росіян
Бійці 100-ї бригади з Волині показали, як знищують фортифікаційні споруди росіян
21:38
Рівненщина ініціює включити поліську дудку-викрутку до списку культурної спадщини ЮНЕСКО
21:18
газова плита, газ
На Львівщині майже 400 абонентів залишаться без газу. Адрес
21:00
Львівські митники зупинили на кордоні Audi Q7 з технікою Apple на мільйон гривень
Львівські митники зупинили на кордоні Audi Q7 з технікою Apple на мільйон гривень
20:57
На Волині зникла 15-річна студентка, яка пішла з гуртожитку і не повернулася
20:39
новини Львівщини
На Хмельниччині судитимуть експосадовицю банку, яка привласнила 8 млн грн виплат родин загиблих військових
20:21
Забезпечити безпеку природи: у Львові затвердили нову екологічну програму
20:03
На Закарпатті співробітник патрульної поліції вчинив смертельну ДТП
19:45
новини Хмельницького
На Львівщині авто збило двох дітей на самокаті, одна дівчинка загинула
19:30
блокпост
На Волині демонтували 12 недіючих блокпостів
19:16
Доступні ліки
У Львові дорослі люди зможуть безплатно отримати ліки від спінальної м’язової атрофії
19:03
На Волині чоловіка підозрюють у сутенерстві і втягненні в проституцію жінок
18:58
ноутбук
Вилучене та конфісковане рішеннями суду майно на Рівненщині передали на потреби військових
18:44
лікарня швидкої допомоги
Перше медичне об'єднання Львова будуватиме фармзавод
18:30
трамвай у Львові
Львівелектротранс першим серед перевізників міста отримуватиме оплату за виконану роботу
18:14
новини Рівненсько області
На Рівненщині знайшли зниклого безвісти жителя Вараського району
18:05
У центрі Львова за понад 5 млн грн реставрують палац Бесядецьких
17:51
психічне здоров'я
Львів отримає €1,5 млн від Фландрії на будівництво центру психічного здоров’я
17:38
McDonald's
McDonald's запропонували відкрити ресторани на Закарпатті не лише в Ужгороді та Мукачеві
17:25
Новини Рівненщини
На Львівщині судитимуть наркозбувачку, яка щомісяця постачала у різні міста країни близько 20 кг наркотиків
17:18
домашнє насильство
Вимагав віддати пенсію: на Хмельниччині оголосили підозру чоловіку, який систематично кривдив свою бабусю
Більше новин