Міжнародні організації створять центр допомоги у Львові, який об'єднає шість західних областей
У Львові створюють офіс для координації роботи міжнародних організацій, який включатиме шість областей: Тернопільську, Волинську, Львівську, Закарпатську, Чернівецьку й Івано-Франківську.
Про це на брифінгу у Львівському медіацентрі розповіла голова гуманітарного хабу ООН для заходу України Анна Палонка.
"Знаємо що 240 тисяч переселенців усе ще перебуває на теренах Львівської області, а також і інших західних областях є багато внутрішньо переміщених осіб. Працюватимемо таким чином, щоб усі можливі міжнародні організації могли надавати ефективну допомогу. Якщо говорити про довгострокові перспективи, то дуже важливим є доступ до освіти для дітей. Знаємо, що школи готуються до навчального року, але, звичайно, виникатиме питання з ВПО. Ми повинні знайти місця, куди перемістити цих людей, тобто нові притулки", – пояснює Анна Палонка.
Метою створення такого гуманітарного хабу з центром у Львові є координація допомоги у всіх секторах – продовольча безпека і грошова допомога, притулки, освіта, довгострокова готовність до зими у цих областях.
Джеймс Візерілл, заступник голови Управління ООН з координації гуманітарних справ наголосив, що у міжнародній гуманітарній організації основні свої сили спрямовуватимуть саме на ВПО, а гуманітарну допомогу надаватимуть системно і безперервно.
"Оскільки активних бойових дій тут не ведуть, будемо старатись забезпечити сталість і тривалість нашої допомоги. Не так, щоб допомога була сьогодні, а завтра її вже не було. Намагаємось будувати системи і щоб ці системи тривали якомога довше".
Представник ООН наголосив, що до війни Україна мала добре розвинену економіку і хорошу систему освіти, але зараз через бойові дії діти втратили доступ до навчання онлайн.
"Зараз ще й багато шкіл зруйновано і пошкоджено. Тому ще менша кількість дітей буде охоплена якісним навчання. Восени складно буде забезпечити дітям навчатися через війну, а зараз ще й через ВПО багато проблем в освіті. Загалом дуже багато механізмів, запроваджених після Другої світової війни, виявилися нині неефективними, за їх допомогою не вдається зупинити цей конфлікт. Тому буде створено центр, аби розуміти, яку саме допомогу і яким чином потрібно надавати конкретному сектору громадян", – зазначив Джеймс Візерілл.
- Нагадаємо, Франківщина стала тимчасовим прихистком для найбільшої кількості людей з інвалідністю
- Переселенці з Харкова розповіли, як потрапили під обстріл у Чорткові
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе