"Ми пожинаємо плоди недомовок і підміни понять" – депутати вимагають професійного підходу до ситуації з поліклінікою на Мазепи
Близько місяця тому Львів опинився у червоній зоні через зростання кількості хворих на COVID-19. Відтак, місто постало перед потребою негайно знайти нові приміщення і розгортати додаткові ліжка для пацієнтів.
Про це йдеться у зверненні фракції "Європейська Солідарність" щодо ситуації з Поліклінічним відділенням №2 Клінічної лікарні №1 ім. Князя Лева, яке під час сесії зачитала депутатка Оксана Маруняк, передає Еспресо.Захід".
Нагадаємо, 17 березня виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення передати на баланс Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги будівлю 2-ї поліклініки на вул. Мазепи, 25, оскільки потрібні були додаткові ліжка.
"Поряд із ремонтами та розгортанням ліжок медиків поліклінічного відділеня почали активно запрошувати облишити свою роботу і перейти працювати у лікарню швидкої допомоги. Деякі лікарі погодились на це. Проте є чимало тих, які на такий крок вже і негайно йти не хочуть", - йдеться у зверненні.
Зокрема, до фракції "ЄС" звернулося багато медиків, які незгодні із рішенням виконкому, називають його поспішним та необдуманим.
Читайте також: "Найперше маємо звільнити місця для ковідних відділень у лікарнях, поліклініки – потім", – Веремчук
У фракції кажуть, що виникла низка запитань, які потребують відповіді. "Від НСЗУ 1-а клінічна лікарня ім. Княза Лева має ліцензію на сімейну практику, чимало працівників цієї установи мають електронні ключі. Чи справді зараз ті медики, яких забирають у КЛШМД, втрачають ліцензію сімейних лікарів? А всі пацієнти - втрачають свого лікаря? Питання, як ці лікарі повинні тепер виписувати електронні скерування та рецепти на безкоштовні ліки? Що буде з процедурними кабінетами, із кабінетом забору крові?"
Відомо, що на вул. Мазепи, 25 були лабораторія та рентген-кабінет. "Чи справді їх перенесли у поліклініку №1 на вул. Хімічній? Виглядає так, що усі пацієнти з 2-ої поліклініки, яка обслуговувала 80 тисяч львів’ян, рушають у 1-шу поліклініку, яка обслуговувала вдвоє менше – 40 тисяч осіб. Нам повідомляють, що місця бракує, від самого ранку люди стоять в чергах. Це все мало схоже на турботу про пацієнтів, про львів’ян. Міська влада розуміє, що від такої турбулентності і пацієнтам, і лікарям стало тільки важче?" – йдеться у повідомленні.
Фракція "ЄС" переконана, що якщо й робити якісь кардинальні зміни, об’єднання чи поглинання, виконавчим органам влади варто було діяти обдумано, скласти схему, логістику, завчасно поговорити зі всіма учасниками процесу. "Ви згодні, що натомість ми всі пожинаємо плоди недомовок, підміни понять, бачимо хвилю справедливого обурення від медиків поліклініки на вул. Мазепи і нерозуміння від пацієнтів? Таке стається, коли відповідальні особи діють неграмотно, непрофесійно і без турботи про львів’ян", - сказано у зверненні.
Окрім того, депутати кажуть, що лікарі 2-ї поліклініки готові до співпраці, але цивілізованим способом і з урахуванням інтересів обох сторін.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе