Майстерня протезування у Львові за рік виготовила та встановила 215 протезів
Упродовж року роботи львівська майстерня протезування на базі центру "Незламні" виготовила та встановила вже 215 штучних кінцівок, серед яких 13 біонічних протезів руки
Про це повідомляють у Львівському національному реабілітаційному центрі ""Незламні", передає "Еспресо.Захід".
26 вересня виповнюється рівно рік із моменту, відколи у Центрі запустили напрямок протезування. Спочатку тут функціонувала невелика мобільна майстерня, яку подарувала Мальтійська служба допомоги. Проте зараз це вже сучасна багатосекційна майстерня площею 250 м² із обладнанням від провідних світових виробників.
"За цей рік ми встановили 215 протезів. Це люди, які отримали допомогу в Україні, не їдучи за кордон. Ми щасливі, що змогли їм допомогти. Дякую всім, хто долучився до цього проєкту, – говорить про перший рік роботи генеральний директор Першого медобʼєднання Львова Олег Самчук. – На перспективу хочеться щоби наші громадяни, які постраждали від війни, могли повністю реалізувати себе після травми. Вільно отримати не лише протези для ходьби, а й бігові кінцівки, для плавання, а також, звісно, високотехнологічні".
Читайте також: Ми прийдемо до того, що біонічні протези стануть звиклими, – керівник Unbroken
Фото: Unbroken
З нагоди цієї дати в майстерні протезування влаштували день відкритих дверей. Усі охочі мали нагоду побачити роботу команди протезистів та всі етапи виготовлення штучних кінцівок: від замірів та примірки до корегування та першої ходьби пацієнтів.
Як зазначають в Unbroken, серед гостей було чимало студентів, зокрема тих, які вчаться на фізичних терапевтів і в майбутньому планують працювати в реабілітаційних центрах. Завітали також і самі пацієнти, які вже завершили реабілітацію та користуються виготовленими тут штучними кінцівками.
Зокрема, відвідав майстерню 46-річний захисник Маріуполя, прикордонник Олександр Морський. Пів року тому йому встановили механічний протез руки, а зараз він вже повернувся у стрій і продовжує службу в тилових підрозділах.
"Поява протезу відкрила нові перспективи: став більш впевненим у собі, можу вже більше всього сам зробити, не потрібна стороння допомога. І вже навіть можу робити щось складніше – те, що робив до поранення. Також наявність протезу – це, в першу чергу, психологічна підтримка. Бо ти відчуваєш себе звичайною людиною, як усі", – ділиться він.
Читайте також: Як живе та працює найбільший реабілітаційний центр України – Unbroken у Львові
Фото: Unbroken
- Актуальне
- Важливе