Маршрути слідами Довбуша набирають популярності після виходу фільму
В Українських Карпатах після виходу фільму стають популярними маршрути слідами Довбуша - з легендарним опришком пов'язаний Чорногірський гірський хребет та гора Шпиці
Про це розповів гірський гід Сергій Прокоп, передає Укрінформ.
"Справді, цього року після виходу фільму багато туристів звертають особливу увагу на маршрути в Українських Карпатах, що пов'язані легендами з легендарним опришком Олексою Довбушем. Так, легенда каже, що саме в урочищі Ґаджина біля чорногірської вершини гори Шпиці Олекса Довбуш ховався разом зі своїми опришками. На Ґаджині є навіть виступ, який називають сідло Довбуша - гора справді має виступ, схожий на трон", - каже Сергій Прокоп.
За народною легендою, в урочищі Ґаджина Довбуш підстрелив чорта та надбав нелюдську силу.
"За переказами, Довбуш полюбляв також і гору Шпиці, це одна із вершин Чорногори, висота над рівнем моря - 1863 метри. Трохи далі від вершини розташовані скелі Шпиць, саме через них гора має надзвичайну популярність", - розповідає Сергій Прокоп.
Також, за однією з легенд, саме на Чорногорі був захований опришківський скарб Довбуша.
"Я думаю, що його давним-давно знайшли, всупереч свідченням легенд та народних переказів, але добре, що кіно популяризує Українські Карпати", - каже Прокоп.
Власне, сам фільм попри прив'язку до легенд знімався не на Чорногірському хребті, а на сусідньому Свидовецькому (за рішенням знімальної групи).
Читайте також: Олесь Санін розповів у Львові власну легенду про Довбуша
Довідково: Чорногірський хребет є найвищим гірським масивом в українських Карпатах. Його найвища точка – гора Говерла 2061 м. На хребті знаходяться всі українські двотисячники: Петрос (2020), Говерла (2061), Ребра (2001), Гутин-Томнатик (2016), Бребенескул (2032) та Піп-Іван Чорногірський (2022). Хребет розділяє дві області – Закарпатську та Івано-Франківську, у 1919-1939 роках уздовж нього проходив кордон Польщі і Чехословаччини. Прикордонні стовпчики збереглися й досі.
- 21 серпня у Львові показали один із наймасштабніших українських фільмів - історичний пригодницький фільм "Довбуш" Олеся Саніна. Фільм вийшов у широкий прокат у День незалежності України не тільки у нас, а й у Німеччині, Чехії, Словаччині, Литві, Естонії, Латвії, Кореї та Ізраїлі. Велика епічна історія про великого епічного героя насправді є не буквальною ілюстрацією біографії найвідомішого із карпатських опришків, а пошуком відповідей на запитання, які були цікавими у цій темі саме режисеру Олесю Саніну і які є значно ширшими, ніж висвітлення долі окремої людини. Приміром, коли ім'я героя починає означати щось значно більше, ніж він сам.
- Актуальне
- Важливе