Людський фактор та прикра помилка: "Венето" відповіли на звинувачення у продажі безкоштовних бронежилетів
На підприємстві стверджують, що ніякої зради немає, а сталася прикра помилка через людський фактор
На facebook-сторінці ТОВ "Група Венето" опублікували офіційну позицію щодо ситуації з жилетами індивідуального захисту.
Зазначають, що "Венето" є найбільшим підприємством з пошиття текстилю в Черкаській області, тому вони плідно співпрацювали з обласною військовою адміністрацією. На підставі безоплатних договорів на складах підприємства зберігали гуманітарну допомогу області – чохли для бронежилетів. Ймовірно, що виробником цих чохлів була ГО "Львівський оборонний кластер".
"Ці чохли у кількості 1000 штук були передані Черкаській ОВА у якості гуманітарної допомоги. У зв’язку з відсутністю місця для їх зберігання, вони були передані на наш склад на зберігання. Надалі, всі вони у кількості 1000 штук були повернуті Черкаській ОВА. І як ми зараз розуміємо, тут, певно, виникла технічна помилка та плутанина", – зазначають у повідомленні.
З цих 1000 штук, що зберігала Черкаська ОВА, якусь кількість вони забрали виробництва ТОВ "Група Венето", а чохли виробництва ГО "Львівський оборонний кластер" залишились на складі підприємства. Пізніше 200 жилетів укомплектували пластинами та відправили до "Епіцентру".
"Повірте, це не зрада, не розкладання гуманітарної допомоги, це просто людський фактор. Прикра помилка. Жилети індивідуального захисту нашого виробництва та виробництва ГО "Львівський оборонний кластер" є аналогічними за функціональним призначенням і є схожими візуально. Найголовніше, що Черкаська ОВА отримала всю тисячу жилетів. Це просто помилка, людський фактор. Аналогічна тому, що клієнт кав’ярні замовив еспрессо, а принесли йому капучіно", – зазначають у дописі.
Додають, що така помилка можлива, адже після повномасштабного вторгнення РФ підприємство працювало 24/7, і в ході роботи міг виникнути хаос.
"Авжеж, ми дочекаємось результатів розслідування правоохоронних органів. Ми найбільше з усіх в цьому зацікавлені, оскільки СБУ та ряд ЗМІ звинувачують підприємство, теперішніх засновників та первинного засновника ТОВ "Група Венето" в продажі гуманітарної допомоги. Те, що зараз роздувається в ЗМІ, що вартість чохлів сягає 12 млн грн є повною нісенітницею, оскільки собівартість 200 чохлів складає від 100 до 200 тис. грн в залежності від виробника", – підсумовують у звернені.
- Служба безпеки України ліквідувала масштабну схему розкрадання гумдопомоги, яка призначалася українським захисникам. Ділки намагались незаконно продати понад 1 тис. бронежилетів на понад 12 млн грн. Засоби захисту були виготовлені в Україні однією з громадських організацій і через Черкаську військову адміністрацію мали бути передані на потреби оборони.
- Вочевидь, йдеться про продукцію, яку Львівський оборонний кластер відправляє захисникам безкоштовно, однак її можливо, продають в одній із торговельних мереж. На це вже відреагував голова Львівської ОВА Максим Козицький, який повідомив, що в умовах воєнного стану такі дії "постачальників" слід жорстко присікати.
- Згодом мережа торговельних центрів "Епіцентр К" заявила, що вилучила з продажу бронежилети, які активісти Львівського оборонного кластера вважають тими, що вони передали безкоштовно на фронт.
- У Черкаській обласній військовій адміністрації також відповіли на заяву СБУ щодо розкрадання гуманітарної допомоги у вигляді бронежилетів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе