Львівський осередок "Голосу" не пустили на з'їзд партії
У Києві сьогодні проходить з’їзд партії "Голос". Однак представників львівського обласного осередку не пустилина нього в повному складі.
Про це повідомила депутатка від партії "Голос" Вікторія Христенко, передає "Еспресо.Захід".
"Наївні вірили, але вже ні. Ми зробили останній ривок. Сьогодні приїхали найбільшим осередком Голосу на з‘їзд партії. На який нас не пустили в повному складі", - написала вона.
Читайте також: Поділяю песимізм деяких депутатів, але надія ще є, – Ярослав Рущишин про з'їзд "Голосу"
Як відомо, у львівському осередку налічується 135 партійців та 132 депутати.
"Згідно статуту партії ми можемо висунути на з‘їзд одного делегата, як і інші осередки, часом створені штучно, часом без жодного депутата. Але згідно ж того статуту кожен партієць може бути присутнім на з‘їзді. Політрада прийняла інше рішення, контрольований з‘їзд просто насміхався", - зазначила Вікторія Христенко.
Депутатка розповіла, що свідомо вступила в партію, бо "в нас фантастична команда у Львові". Однак, за її словами, не всі витримують випробування владою.
"Ми вважаємо, що владу в партії узурповано однією людиною. Ми не будемо конфронтувати, бо всі способи демократизувати процеси в партії зарубуються при перших спробах.Сьогодні ми висунули альтернативного кандидата на голову партії Ярослава Рущишина, і, прогнозовано, перемогла Кіра Рудик. Також в ручному режимі відкликали членів політради Віктора Євпака та Ростислава Добуша. Тепер політрада повністю контрольована", - наголосила Христенко.
Читайте також: "У політиці не можна залишитись білим і пухнастим, не замочивши руки у лайно", - Ярослав Рущишин
Вона також додала, що "демократизація" статуту була лише на словах, а насправді пропонований оновлений статут дає повну владу голові партії.
"Після поставленого питання на голосування про публічність з‘їзду, "Голос Рудик" завалив це питання і ми як партійці не мали доступу до звіту голови. Ми не готові бути партією диктаторського типу. Усі голосування сьогодні проходили за підняттям руки Кіри Рудик", - підкреслила депутатка.
- Нагадаємо, у середині червня львівський осередок "Голосу"перейшов на бік партійної опозиції – це позиція Львівської обласної організації, і всіх місцевих осередків, які є в області. Вони вимагають від голови фракції скласти повноваження і забезпечити перевибори в найкоротші терміни. Від голови партії – скликати демократичний з’їзд і теж скласти повноваження.
- Причиною такого кроку стало голосування частини фракції за включення в порядок денний сесії Верховної Ради русифікаторських законопроєктів 5554 і 5554-1, яке депутати підтримали 227 голосами. Вирішальними стали 5 голосів від представників "Голосу", серед яких був і львів'янин Ярослав Рущишин. Згодом він заявив, що його підставили керівники фракції.
- Вже наступного дня у фракції формально відбувся розкол – десять народних депутатів заявили про створення у Верховній Раді окремого об'єднання "Справедливість".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе