Львівські лікарі першими в Україні виходили вже другу дитину на ЕКМО і ШВЛ
На 17-річну пацієнтку ще чекає реабілітація.
Минулого тижня дівчину відключили від ЕКМО, а сьогодні від'єднали й від ШВЛ. Це другий випадок в Україні серед дітей, коли дитина вижила і матиме повноцінне життя. І обоє – зі львівського ОХМАТДИТу. Про це інформує львівський "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".
Дівчинку 17 років до львівського "Охматдиту" швидка привезла з Ходорова. На початку березня в неї піднялася температура, їй зробили тест і підтвердили коронавірус. Хоч тато дівчинки вчасно звернувся за допомогою, але стан дитини стрімко погіршувався, її перевели до реанімації та підключили до ШВЛ. Легені були уражені на 90%, їй ставало все важче дихати. Тому пацієнтку підключили до ЕКМО.
Фото: "Охматдит"
Коронавірус викликає атипову пневмонію, в результаті якої мембрани легень наповнюються рідиною, після чого настає смерть. Щоб цього не допустити, використовують екстракорпоральну мембранну оксигенацію (EКMO) або, як іще її називають,"штучну легеню". ЕКМО забирав пацієнтки кров без кисню, насичував киснем і повертав в організм дитини. Якщо ШВЛ "дихає" за пацієнта через трахею, бронхи і легені, то ЕКМО насичує кров киснем через апаратуру через вену або артерію. Така "легеня" зробила своє і через 9 днів на ШВЛ і 7 днів на ЕКМО аналізи почали поліпшуватися.
Читайте також: "Вона висіла майже на волосині": як львівські лікарі рятували 3-річну дівчинку з важким перебігом COVID-19
Минулого тижня дівчинку зняли з ЕКМО, сьогодні – з ШВЛ. Дівчинка впевнено одужує, її стан стабільний. Сьогодні вона вже їстиме звичайну домашню їжу, а за кілька днів її переведуть з реанімації у відділення.
"При коронавірусі легенева тканина ущільнюється, розвивається РДС-синдром. У дитини були настільки уражені легені, що на якомусь етапі одна легеня просто розірвалася. Тому був залучений торакальний хірург, він здренував цей процес. Ми підключили дівчинку до ЕКМО. Так виграли можливість скоригувати параметри ШВЛ. За ці кілька днів легеня загоїлася і дитина вже може сама дихати. Тож було прийняте рішення про зняття з ШВЛ", – розповів "Еспресо.Захід" реаніматолог-анестезіолог Богдан Булькевич.
Фото: "Охматдит"
З дівчинкою ще працює команда реанімації. Дитина має хороші аналізи, динаміка позитивна, але дівчина також потребуватиме реабілітації. Зараз із нею працює психолог лікарні.
"Ми зараз працюємо з пацієнткою за реабілітаційною програмою. Вона вже почала сидіти, дуже гарно взаємодіє зі мною у рамках арттерапії. День за днем додаємо заняття за методикою Монтессорі, щоб допомогти дівчині краще справлятися", – каже психолог "Охматдиту" Христина Богатирьова.
Вдома на дівчинку чекають тато, бабуся, сестричка і братик.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе