Львівщина може не отримати нових студентських гуртожитків через урядову програму
Львівська обласна держадміністрація не подавала до Кабінету Міністрів проєкту програми розбудови гуртожитків.
Про це повідомили у пресслужбі ОДА, передає "Еспресо.Захід".
В адміністрації повідомили, що зведення гуртожитків для студентів є не в компетенції ОДА, а відтак цим питанням повинні займатися безпосередньо навчальні заклади, які володіють певною автономією.
Концепцію програми відновлення та розбудови мережі гуртожитків на 2022-2026 роки уряд схвалив у серпні. Потім, за словами прем'єр-міністра Шмигаля, Міністерство освіти спільно з органами місцевого самоврядування в тримісячний термін повинні були подати проєкт програми розбудови гуртожитків для її подальшого затвердження.
Про те, чи Львівщина долучиться до програми відновлення та розбудови гуртожитків, нічого не знає і студентський мер Львова Станіслав Гвоздінський.
"31 серпня були громадські обговорення, з того часу – жодних новин. Чи цю програму розроблять, чи планують втілювати, коли вона стартує – невідомо. Нема розуміння, що з цією програмою є зараз. Тому ми вимагаємо розглянути проєкт постанови Кабміну про затвердження державної цільової соціальної програми відновлення то розбудови мережі гуртожитків для проживання студентів".
З цією вимогою минулого тижня студенти кількох університетів вийшли на акцію під стіни Львівської ОДА. Вони вимагають розробити чи прискорити програму збільшення кількості гуртожитків і покращення умов проживання. Станіслав Гвоздінський каже – проблеми з гуртожитками стоять дуже гостро, але про них здебільшого просто не говорять ані ректори, ані директори. Їх замовчують і намагаються розв'язувати питання локально.
"Зараз є повно відеофіксації, в яких умовах живуть студенти в гуртожитках. Я не говорю про всі гуртожитки, але є такі корпуси, де санвузли можуть не працювати місяцями. Окрім того, гостро стоїть питання цілодобової подачі гарячої води в гуртожитки, бо, уявіть собі – зараз, в розпал пандемії коронавірусу, в гуртожитках гарячу воду все ще подають по годинах, а влітку гарячого водопостачання тут може не бути тижнями. Тобто існують і такі проблеми, які може допомогти вирішити не лише міністерство, але й місто".
Актуальною є й проблема місць у гуртожитках. Кількість студентів щороку збільшується, а нових гуртожитків майже не будують. У Львівському медичному університеті ім. Данила Галицького кажуть – не мають потреби в нових гуртожитках. Лише два роки тому відкрили нову частину гуртожитку на кількасот місць, розповідає проректорка з адміністративно-господарської роботи Олена Шевага.
"В нас є дев'ять гуртожитків, в яких живе понад три тисячі студентів. Цих місць нам вистачає. Починається ажіотаж з початку навчального року, але потім розходяться по гуртожитках і всі задоволені. маємо ще в гуртожитках і інтернів і курсантів.
Постійно ремонтуємо гуртожитки – санвузли, коридори. Недавно запустили другу частину гуртожитку номер 8 на пасічній, було 350 місць, зробили поточний ремонт і маємо ще 350 додаткових місць. скарг на проживання принаймні нема і не певна чи потрібно було нам би додаткове місце"
Але не у всіх закладах ситуація настільки оптимістична. Так, наприклад, студенти ЛНУ ось уже кілька семестрів змушені жити в гуртожитках аграрного університету. Студентський мер Львова Станіслав Гвоздінський наголошує, що у Львові навчається понад 100 тисяч студентів, а за останні п'ять років почали будувати лише два гуртожитки на все місто.
"Зараз будують один гуртожиток у Львові, на нині проводять внутрішні роботи вже і десь от-от його введуть в експлуатацію.Але це проблему не вирішить, бо за останні 5 років у Львові було розпочато будівництво лише двох гуртожитків. Один від ЛНУ Франка й один – від "Політехніки". Місто може допомогти хіба, що розробити інфраструктуру – воду підключити, світло. А от щоб будувати гуртожиток, треба залучити кошти або закладів освіти, які вони заробляють на студентах, або безпосередньо з Кабміну, МОНу. Але на це кошти не видаються, тому гуртожитків не вистачає. Бо два нові гуртожитки – це ніщо, в порівнянні з тим, що в нашому місті є 115 тисяч студентів".
Після акції, каже мер студентства, йому зателефонували з Міністерства освіти та науки й сказали, що готують відповідь. А от від Львівської ОДА жодної реакції мітингувальники так і не дочекалися.
- Нагадаємо, 9 грудня львівські студенти влаштували акцію через брак місць у гуртожитках.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе