Літні табори у час війни: де у Львові безпечно завести дитину на дозвілля
Цього року шкільні літні табори у Львові працюють не при школах, а на базі позашкільної освіти. Таких закладів у місті є 14
Про це "Еспресо.Захід" розповіла в.о. керівника міського управління освіти Ольга Свистунович.
"На базі 14 закладів освіти створено шкільні літні табори. Вони працюють у режимі прогулянкових груп впродовж 4 годин. Такі табори можуть відвідувати будь-які діти Львівської міської територіальної громади, в тому числі діти внутрішньо-перміщених осіб. Всі табори є безкоштовними. Батькам треба звернутися в адміністрацію закладу і написати відповідну заяву. Програми таборів є різноманітними відповідно до того, який напрям роботи має заклад позашкільної освіти. Важливо, що кожен табір має необхідне укриття", – сказала Ольга Свистунович і наголосила, що всі ці табори є безкоштовними.
Основне завдання цих таборів – забезпечувати активне дозвілля.
"Всі наші табори мають частину активностей на вулиці, якщо дозволяє погода. Присутні різні спортивні заходи, танці, уроки малювання, різні театральні дійства. Все залежить від можливостей та профілю закладу", – додала Свистунович.
Перелік закладів, де діють літні табори:
- Личаківський будинок дитячої та юнацької творчості,
- Будинок дитячої та юнацької творчості Франківського району,
- Центр дитячої творчості Веселка,
- Центр науково-технічної творчості учнівської молоді,
- Будинок дитячої та юнацької творчості м. Винники,
- Центр дитячої та юнацької творчості МЖК-1,
- Центр творчості дітей та юнацтва Галичини,
- Дитяча школа народних мистецтв,
- Центр дитячої та юнацької творчості Залізничного району,
- Будинок дитячої та юнацької творчості Шевченківського району,
- Львівський державний Палац естетичного виховання учнівської молоді,
- Також Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр проводитиме для дітей екскурсії зоологічною виставкою, а також тематичні майстер-класи.
"Впродовж липня та серпня будемо організовувати навчально-просвітницькі заходи для дітей, які проживають у модульних містечках. Про них також не забуваємо, будемо організовувати для них активний відпочинок. Дійства відбуватимуться на території модульних містечок", - відзначила Ольга Свистунович.
Крім цього, активне дозвілля організовує "Пласт". Щоправда потрапити туди можуть лише пластуни.
"До нас зараз часто звертаються батьки, телефонують, кажуть, візьміть дитину на табір, ми, на жаль, мусимо відмовити, бо не може дитина, не знаючи, що таке Пласт, яка його специфіка, де як не як – дисципліна, просто от поїхати і приєднатися. Адже табір є підсумком пластового року, коли дитина має багаж знань", – повідомила голова "Пласту" в Львові Анастасія Слюсаренко.
Зауважимо, що минулі роки у Львові діяло півсотні таких літніх таборів при закладах освіти. Однак цього року через те, що у багатьох школах проживають вимушені переселенці і також те, що не всі заклади обладнані укриттями, лише декілька освітніх закладів переобладнали під табори для дозвілля дітей.
- Нагадаємо, у Львові 16% шкіл не мають власних укриттів
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе