Лікування почали у Львові, а завершать у США. Історія онкохворої дівчинки з Франківська
В одній з американських клінік дитина продовжить своє лікування.
Злоякісну пухлину головного мозку в 11-річної жительки Івано-Франківська виявили ще в серпні торік. З вересня вона проходила лікування у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі.
"Дитина потрапила до нас у дуже важкому стані. Ми порадилися з колегами з дитячої лікарні імені Анни і Роберта Лурі у Чикаго та розпочали лікування зі спеціальної хіміотерапії. Паралельно проводили реабілітацію і супровідну терапію, завдяки чому вдалося значно покращити стан дівчинки", – розповів у коментарі "Еспресо.Захід" керівник "Клініки онкології та трансплантації кісткового мозку", дитячий онколог Роман Кізима.
Уже під час лікування з'ясувалося, що батьки дівчинки мають можливість забезпечити дитині високоякісну променеву терапію в Чикаго (США), але у такому тяжкому стані пацієнтів на далекі відстані не транспортують.
Роман Кізима зізнається: було дуже складно знайти лікарів, які б погодилися взяти на себе відповідальність і перевезти дитину через океан.
Батьки хворої дівчинки були свідомі ризиків, однак вирішили, що треба використати цей шанс. Дату перельоту обирали лікарі Центру. Це мав бути день, коли стан маленької пацієнтки буде найкращим.
Ще під час лікування в Україні медики зауважили, що дитина є дуже вразливою до будь-яких провокуючих факторів, тож гіперконтроль у цій ситуації однозначно не був зайвим.
Супроводжувала дівчинку під час перельоту зі Львова і госпіталізації з летовища в чиказьку клініку дитяча лікарка-онколог Христина Запоточна. Фахівчиня тривалий час готувалася до цієї важливої місії і мала під рукою всі необхідні ліки, щоб не допустити декомпенсації стану дитини.
Фото надала пресслужба ЗУСДМЦ. На фото – маленька пацієнтка з мамою (зліва) та лікаркою дитячим онкологом ЗУСДМЦ Христиною Запоточною.
"Ми зв’язалися з нашими колегами з північної Америки та узгодили план лікування пацієнтки в Україні та у США. Вважаємо, що саме такий варіант співпраці є правильним, адже розвиваючи коректну співпрацю між українською і закордонною медициною, ми дбаємо передусім про інтереси пацієнтів", – зауважує Роман Кізима.
Подальше лікування дівчинки пройде у США. Тамтешні лікарі інформуватимуть спеціалістів-онкологів ЗУСДМЦ про його перебіг. Українські фахівці переконані: отриманий досвід допоможе їм покращити результати терапії дітей з нейроонкологічними захворюваннями.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе