У Львові відкриють виставку 16 митців з Франції та України
У Національному музеї у Львові відкриється виставка "Ukraft: зустріч французьких та українських митців", куратором якої є француз з українським корінням
Про це повідомив Національний музей у Львові, інформує Еспресо.Захід
4 вересня у Національному музеї у Львові відкриється виставка "Ukraft: зустріч французьких та українських митців", на якій представлять близько 60 творів мистецтва (живопис, графіка, скульптура, металопластика) 16 митців з Франції та України. Варте уваги, що до проєкту долучилися семеро українських художників-воїнів, які сьогодні захищають Україну, серед яких є професійні митці, а також такі, для яких мистецтво виконує роль арттерапії під час реабілітації.
Як розповіли у музеї, проєкт, переісторія якого сягає 2022 року, зініційований французькою мистецько-культурною асоціацією "La Vie en Relief" / "Життя в рельєфі". Передісторія цього проєкту сягає 2022 року. На прохання Посольства України у Франції Асоціація сприяла організуванню показу документального фільму Макса Литвинова "Маріуполь. Невтрачена надія" у місті Гаврі в регіоні Нормандія (Франція).
"Ця подія була символічною з двох причин, - ідеться в повідомленні. - По-перше, Гавр, який, як і Маріуполь, є портовим містом, під час Другої світової війни був майже повністю знищений. По-друге, прем’єра фільму відбулася 24 серпня, саме в День Незалежності України. Тоді, на прохання префектур інших французьких міст, почалося турне українського фільму Францією. До сьогодні ця акція охопила понад 40 найбільших міст країни. Одним із важливих пунктів ініціативи асоціації «La Vie en Relief» стала презентація в Салоні незалежних у Парижі картини української художниці Олесі Трофименко "Маріуполь. 2022", яку створено спеціально для документальної стрічки "Маріуполь. Невтрачена надія". Зауваживши жвавий інтерес до живопису та до української культури загалом, Асоціація, за підтримки французьких муніципалітетів м. Монпельє та м. Клермон-Ферран, запропонувала організувати мистецький проєкт, який сприяв би поглибленому обміну та зустрічам французьких і українських художників. І саме Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького буде стартовим майданчиком для втілення цього задуму".
У музеї також розповіли, що куратор проєкту Стефан Далмат є не лише палким прихильником України, її історії та культури, а й має українське коріння: родина його бабусі в 1917 році, після приходу до влади більшовиків, емігрувала до Франції з Єлисаветграда (тепер – м. Кропивницький). У 2014 році, під час Майдану, п. Стефан активно підтримував Україну, і навіть був спостерігачем на виборах Президента України у Кривому Розі.
- У Львові по-новому представили творчість Марії Примаченко
- Актуальне
- Важливе