У Домі Франка відкриють "Лисячий клуб ЧиТанців"
У музеї Франка у Львові реалізовуватимуть новий проєкт з популяризації дитячого читання "Лисячий клуб ЧиТанців", який вестиме герой однойменної поеми Франка Лис Микита
Про це повідомив Дім Франка, інформує Еспресо.Захід
У червні - листопаді 2024 року за сприяння Українського інститут книги у Домі Франка реалізовуватимуть новий проєкт з популяризації дитячого читання "Лисячий клуб ЧиТанців".
Як розповіли організатори, мова про культурно-просвітницький костюмовано-ігровий проєкт, мета якого популяризувати читання вголос разом із дітьми та згуртувати активне і постійне коло гостей-книголюбів дошкільного і молодшого шкільного віку в просторах Дому Франка. Властиво, читання вголос дитячих книг, зустрічі з письменниками, презентації нових видань, просвітницькі розмови та розмаїті майстерки у Домі Франка відбуваються з грудня минулого року. Господар цих зустрічей — галасливий бешкетник Лис Микита, герой однойменної поеми Івана Франка, а також театралізованої екскурсії "Лис Микита в Домі Франка". Цей допитливий збиточник пізнає дорослий світ разом з юними читачами і робить атмосферу зустрічей безпосередньою і щирою, а також показує, що читання це не лише потрібно і корисно, а й весело, цікаво і круто.
"За підтримки Українського інституту книги при фінансуванні з коштів держбюджеу України, - розповідають у музеї, - команда Дому Франка має можливість вивести читацький клуб на новий рівень, розширивши географію авторів, запрошених на зустрічі, та подарувати дітям за членство в Клубі особливі подарунки".
Відтак упродовж літа й осені 2024 року відбудеться 6 зустрічей з письменниками та письменницями з різних міст України, зокрема, із Сум, Тернополя, Києва й Одеси. Діти-учасники читань отримають у подарунок від Лиса листівки та квест-путівник "Дім, де звірі говорили. Путівничок для діточок" Галини Мазур — для самостійної подорожі-гри кімнатами меморіальної вілли Франків і глибшого знайомства з родинними традиціями, зокрема читацькими. Завдяки завданням у путівнику, пригода з книгою триватиме довго.
"Найбільшим скарбом у Франковому домі є бібліотека, - каже керівник проєкту, директор Дому Франка Богдан Тихолоз.- Тож ми свідомо обираємо книгу як ключ до його дому, до його життя. А читання вголос у компанії однолітків та розмова про прочитане продовжують традиції читання і виховання, закладені в Домі Франка ще за життя письменника, Франкову методу "читати з отвореними очима і серцем", про яку не раз згадували його діти, Франчата".
- У Домі Франка провели унікальний аукціон-концерт "Картини на дрони"
- Актуальне
- Важливе