Куди піти у Львові з 16 по 22 вересня: кактуси у Ботанічному саду та мюзикл "Чарлі і шоколадна фабрика"
Із 16 по 22 вересня на львів'ян та гостей міста очікує низка відкриттів виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей та презентацій
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Фестивалі
Чеські сни у Львові
Із 17 по 22 вересня львів'ян та гостей міста запрошують на події проєкту "Чеські сни у Львові: чесько-українське партнерство", який об'єднає Львів і Брно.
У рамках "Чеських днів" для відвідувачів підготували освітні та культурно-мистецькі події, музичні виступи, кіноперегляди, воркшопи, презентації, круглі столи із професійними спільнотами та інші заходи.
Усі події проєкту відбудуться в різних інституціях Львова. Це Дзиґа, Дім звуку, Палац Гната Хоткевича, Jam Factory Art Center, Мистецька бібліотека, Я Галерея Львів, закапелок Марека Іващишина. А профільні тематичні зустрічі проведуть в Інституті стратегії культури.
Вхід на музичні заходи та виставки вільний. Відвідування воркшопів, кінопоказів та лекцій за попередньою реєстрацією на сторінках організаторів. Програма та деталі за посиланням.
Презентації, екскурсії та зустрічі
День Бердянська
У вівторок, 17 вересня, у Львові відзначатимуть день Бердянська, аби відтворити атмосферу приазовського міста та нагадати, що це Україна.
Як планують організатори, на вулицях Львова, Києва та Запоріжжя з’являться: копія Бердянського маяка, рибальська сітка, що ловитиме бажання, капсула часу, бердянські соняшникові "поля", телеміст між містами та багато іншого
Для цього об'єднали свої зусилля релокована влада Бердянська, активісти, а також бізнеси, засновані бердянськими внутрішньо переміщеними українцями у Києві та Львові. Зокрема у Львові це ГО "Міць Азова" та львівська кав'ярня "Дзендзик", де й відбудуться заходи.
Серед іншого у програмі фотовиставка "Мій Бердянськ", творчий воркшоп для дорослих та дітей з 14 років із розпису шоперів, дегустація авторських страв (вегетаріанські сети з морськими смаками), експрес-вікторини про Бердянськ та багато іншого
Початок о 09:00 у кав’ярні "Дзендзик" (вул. Братів Рогатинців, 37). Вхід на захід безкоштовний за умови попередньої реєстрації за посиланням.
Весь Кафка
У середу, 18 вересня, у Львівській муніципальній бібліотеці (Медіатека) розпочнуться заходи, присвячені 100-річчю від дня смерті Франца Кафки.
Goethe-Institut в Україні спільно з Львівською муніципальною бібліотекою підсвічує різногранність його особистості та пропонує цьогоріч поміркувати над творчістю Франца Кафки.
О 18:30 у середу відбудеться відкриття виставки плакатів "Весь Кафка". В основі виставки комікс-біографія Ніколаса Малера "Весь Кафка" та виставкова концепція Літературного дому в Штутгарті.
Також із 18 по 26 вересня відвідувачі матимуть нагоду переглянути VR-фільм, який дозволить зануритися у світ майстра похмурих лабіринтів та відчути себе на місці головних персонажів. Покази триватимуть з 13:00 до 20:00. Вихідні – понеділок та п'ятниця
Вхід вільний.
Виставка кактусів у Ботанічному саду
У неділю, 22 вересня, Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Черемшини, 44) спільно з Львівським клубом любителів кактусів запрошують виставку сукулентів.
У програмі виставки огляд експонованих сукулентів та безкоштовні консультації щодо їх вирощування від організаторів.
Відвідування виставки – безкоштовне.
Фото: ЛОВА
Театр
Мюзикл "Чарлі і шоколадна фабрика"
У суботу та неділю, 21 й 22 вересня, на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької вперше в Україні покажуть мюзикл "Чарлі і шоколадна фабрика" Роальда Дала в українському перекладі Віктора Морозова.
Глядачі зануряться у чарівний світ фантазії та витівок, де зустрінуть кондитера Віллі Вонку та Умпа Лумпів. Простір міста та шоколадної фабрики стануть місцем для цікавих ігор та наповняться яскравими барвами – мріями головного героя Чарлі. Щасливі власники золотих квитків пройдуть сувору перевірку на справжність їхніх мрій, що долають химерну сірість нашого дорослого буття
Режисерка Наталія Сиваненко та художниця Юлія Заулична акцентують, що це буде вистава для всієї родини.
Початок о 12:00 та 17:00. Вартість квитків від 150 до 990 гривень, їх можна придбати за посиланням.
Музичний перформанс за світлинами із війни
У неділю, 22 вересня, у Jam Factory Art Center відбудеться благодійний захід "Рефлексії з інтерлюдіями" Остапа Мануляка. Це музичний перформанс за світлинами військового-львів’янина Миколи Глібовича.
На фото війна залишається за кадром, але те, що в кадрі, стає своєрідним палімпсестом образів. Музичний перформанс у діалозі із візуальними образами стає нашаруванням рефлексій, звуковим полілогом між акустичними інструментами, електронікою та записами.
Концерт буде благодійним: виручені кошти з продажу квитків Jam Factory Art Center передає на нагальні потреби підрозділу Богдана Кокотайла, що воює на Харківщині.
Богдан Кокотайло – піаніст, звукорежисер та багатолітній звукоінженер Експериментальної освітньої студії електроакустичної музики EESEM у Львівській національній музичній академії імені М.В.Лисенка. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну служить в складі 47-ї окремої артилерійської бригади.
Початок о 19:00. Квитки за донат 350 гривень.
Кіно
Показ фільму "Земля" Довженка із симфонією репресованого композитора Всеволода Задерацького
У Центрі Довженка у п'ятницю, 20 вересня, поєднають показ фільму "Земля" Довженка із симфонією репресованого композитора Всеволода Задерацького.
Симфонія, створена у 1951 році, вперше прозвучить повністю в історії української класичної музики. Рукописи симфонії надали нащадки репресованого композитора, а диригент Сергій Хоровець оцифрував їх для ексклюзивного виконання у Центрі Довженка.
Початок заходу під назвою "Довженко. Задерацький. Кіно та музика" – о 19:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Мистецтво
Виставка "БАЗАР"
У середу, 18 вересня, Центр Архітектури "Порохова вежа" запрошує на відкриття виставки "БАЗАР".
Вперше проєкт був представлений саме у Хмельницькому, а зараз реекспонується у Львові.
"Більшість українців знайома з тою особливою атмосферою БАЗАРу. Шум з різних "ларьків" про те, що саме тут ви знайдете найкраще, розмови за стаканчиком "маккохве", безперервний рух людей в пошуку "тої самої речі"", – розповідають організатори.
Виставка налічує понад тридцять картин, арт обʼєктів, фото та композицій на тему відомого багатьом Хмельницького базару.
"Тому не говоріть нам "дякуємо, ми ще подумаємо і повернемося", як прийнято на БАЗАРі , а приходьте на відкриття", – заохочують відвідувачів.
Новий музей у Львові – Музей Патика
Відтепер у Львові, окрім музеїв Івана Труша, Олекси Новаківського, Леопольда Левицького, Олени Кульчицької, Теодозії Бриж і Михайла Дзиндри, можна відвідати ще й музей художника-модерніста Володимира Патика.
У 2023 році дружина митця Романа Василина зробила щедрий дарунок народу України, передавши приблизно 100 живописних та графічних творів, ескізи, архіви, а також особисті речі митця. Відповідно ця колекція стала основою нового Музею.
Відвідати музей можна щодня, окрім понеділка, з 12:00 до 20:00.
Заповідаю любов: Марія Примаченко
Нацмузей запрошує побачити виставковий проєкт "Заповідаю любов: Марія Примаченко".
На виставці буде представлено понад 80 творів мисткині зі збірки родини Понамарчуків, Благодійного фонду "Творча спадщина родини Марії Примаченко" та Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.
Експозиція об’єднує чотири тематичні розділи. Розпочати діалог із творчістю Марії Примаченко пропонуємо в залі "Життя-буття", який присвячено змалюванню її життєвого середовища, праці, побуту, святкових подій в українському селі.
Читайте також: У Львові по-новому представили творчість Марії Примаченко
Це ще один погляд на творчість унікальної художниці: багатогранної, філософської, фантазійної та водночас глибинно традиційної. Це ще одна спроба показати її мистецтво, суголосне історичній добі, яке промовляє на важливі соціальні теми й завжди гармоніює з внутрішнім світом авторки.
Особливою родзинкою експозиції є дитячі книжки, які проілюстровано творами Марії Примаченко. Це добре знані всіма з дитинства приповідки, віршики, казки, представлені у яскравому талановитому художньому оформленні. Поряд показано оригінальні проєкти ілюстрацій авторки до планованого, проте нереалізованого видання.
СВЯТІ в РАЮ, Наталя Русецька
Галерея IconArt запрошує оглянути виставку Наталі Русецької "СВЯТІ в РАЮ".
"Я запрошую вас оглянути образи святих і райські пейзажі. У кожній роботі я намагалася передати відчуття спокою та гармонії, – каже авторка. – Я малюю світ, де панує мир і гармонія. Святі – це провідники, вони відкривають двері в іншу реальність, де панують вічність і краса. Святі в раю – це мій особистий рай. У цих роботах я втілила все те, що мене надихає: віра, любов, краса природи. Кожен образ – це частинка моєї душі. Святий Юрій, Арх. Михаїл – герої, що символізують для мене боротьбу зі злом і прагнення до справедливості. Я хочу, щоб глядач, дивлячись на мої роботи, відчував себе частинкою чогось більшого, ніж просто матеріальний світ. Я вірю, що рай – це не тільки місце, а стан душі. І кожна людина, незалежно від віросповідання чи вчинків, заслуговує на те, щоб відчути цей стан".
"Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі"
Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на відкриття виставки "Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі" куратора Андрія Боярова.
Виставка запрошує у світ фотографії та експериментів Влодзімєжа Пухальского – харизматичного митця й натураліста, чиє життя поділила війна на до і після. Образи дому та втрати, війни та повернення є тими темами виставки, довкола яких розгорнуться розмови у галереї, неподалік парку, звідки чутно спів птахів.
Усі роботи Пухальского та архівні матеріали походять зі збірки Королівського музею у Нєполоміцах. Вперше ця експозиція під куруванням Андрія Боярова відкрилась у Міжнародному Центрі Культури у Кракові у 2022 році, згодом – в Галереї Фотографії міста Жешува. А сьогодні куратор презентує її львів’янам та гостям міста у співпраці з Львівським муніципальним мистецьким центром та Центром міської історії.
Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис
Нацмузей (просп. Свободи, 20) запрошує відвідати виставку "Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис".
Олександр Сухоліт є видатним представником українського мистецтва кінця XX – початку XXI століття. Як зазначають у музеї, можливо, художник є менш знаним у Львові, проте його вплив на творче середовище Києва сьогодні важко переоцінити. Митець є представником "Нової хвилі" та засновником групи "Азбука", однак сповідує естетику модернізму, з його масштабністю універсальних тем та монументальною узагальненістю форм.
Виставка репрезентує доробок останніх років, у якому представлено чимало жіночих образів: через них митець розкриває своє трактування взаємодії сакрального і профанного. Художник запрошує глядача до роздумів над універсальними темами, суть яких не змінилась від створення світу.
Експозиція триватиме до 24 вересня.
Виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання"
У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання".
Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…
"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.
Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.
- Актуальне
- Важливе