Куди піти у Львові з 12 по 18 серпня: "Хто пам'ятає в наших родинах" та Шампанські очі
Із 12 по 18 серпня на львів'ян та гостей міста очікує низка відкриттів виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей та презентацій
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Фестивалі
"Хто пам'ятає в наших родинах"
У неділю, 18 серпня, львів'ян запрошують на фестиваль спільноти "Хто пам'ятає в наших родинах", який відбудеться на території Jam Factory Art Center на Підзамче.
Гості зможуть дізнатися більше про родинні архіви, історії й особисту географію на воркшопах від Jam Factory Art Center, Музею Міста та Центру міської історії. Також відвідувачі матимуть нагоду оглянути виставку робіт учасниць та учасників програми "Хто пам'ятає" від артцентру.
Розпочнеться фестиваль об 11:00 та триватиме до 17:00. Вхід за реєстрацією. Програма фестивалю за посиланням.
Презентації, майстер-класи, зустрічі та екскурсії
Львівські Фото Фестини
У Львівському палаці мистецтв упродовж трьох днів - від 17 по 19 серпня - триватиме VI фотографічний фестиваль - Львівські фотофестини.
Як конкретизував ініціатор цього фестивалю, засновник Львівського фотомузею та сайту "Фотографії Старого Львова" і голова правління Українського фотографічного товариства Роман Метельський, у суботу на відвідувачів чекатимуть цікаві лекції, неділя повністю буде присвячена кіно та мультиплікації, а в понеділок – 19 серпня - у Всесвітній день фотографії – відкриються чотири виставкові проєкти.
Детальна програма за посиланням.
Концерт
Літній концерт гурту "СКАЙ"
У четвер, 15 серпня, на !FESTrepublic відбудеться літній концерт гурту "СКАЙ".
Як зазначають організатори, на гостей концерту чекають нові мелодії, легендарні хіти та безкрайні враження, а також шалена енергетика та розбурхана пристрасть, пісні які торкають найпотаємніші струни душ, чуттєві мелодії і пронизливі тексти, і неповторна харизма соліста "СКАЙ" Олега Собчука.
Під час концерту збиратимуть кошти на операції в рамках програми #ВрятуйКінцівку.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 450 до 2 тисяч гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Концерт Go_A на Гринів Фесті
У суботу,17 серпня, у селі Гринів біля Львова з великим сольником у межах масштабного культурного проєкту "Гринів" – музика крайнеба" виступить знаний український гурт GO_A.
Як зазначають організатори, це ідеальне місце для проведення концертів, вистав, презентацій, виставок, ярмарків, етно-показів та інших культурних заходів, що надихають і об'єднують людей. Це простір, де можна відпочити і знайти натхнення. Й сприяють цьому сама природа та колорит Гринева.
оєднуючи українські етнічні мотиви з сучасним електро-фольком, створюючи новий і незвичний звук, GO_A сьогодні є найбажанішим українським гуртом на найбільших фестивалях Європи. До речі, торік концерт гурту на нідерландському фестивалі Pink Pop визнали одним із найцікавіших виступів. Почули GO_A і на Glastonbury — найбільшому та найяскравішому з музичних фестивалів Великої Британії, що здобув репутацію "британського Вудстока".
Важливо, що під час Гринів Фест відбудеться збір і аукціон для закупівлі дронів для 214 батальйону спеціального призначення OPFOR.
Шампанські очі
У суботу, 17 серпня, на території !FESTrepublic відбудеться концерт пам’яті Кузьми Скрябіна, присвячений дню народження музиканта та його мамі.
Цьогоріч організаторами концерту стануть батько та рідні Кузьми, разом з агенцією VINIL. На сцені для усіх виступить естрадно-симфонічний оркестр Театру Заньковецької під керівництвом Богдана Мочурада, з яким неодноразово Кузьма співпрацював, а також зіркові гості, які представлять власні інтерпретації легендарних пісень Скрябіна.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 620 до 1100 гривень, придбати їх можна за посиланням.
Благоійний реп-концерт біля Оперного за участі Міші Правильного
У неділю, 18 серпня, у Львові біля Оперного театру відбудеться благодійний концерт Міші Правильного та артистів гостей, під ас якого збиратимуть кошти для батальйону "Нахтіґаль".
За зібрані на концерті кошти планують закупити комплектуючі для FPV-дронів та самі дрони-камікадзе для батальйону "Нахтіґаль".
Розпочнеться захід о 17:00. А серед запрошених гостей Гоня, POLAMAV, DJ CHAINBRO, Ігор Шолтис, ValeryBlahblah та Appeks, а також перша ветеранська соціальна кав'ярня у Львові "Кава Мілітарі".
А ті, хто не матиме нагоди відвідати концерт, проте хоче підтримати збір, зможуть долучитися до допомоги за посиланням.
Мистецтво
Заповідаю любов: Марія Примаченко
У вівторок, 13 серпня, Нацмузей запрошує на відкриття виставкового проєкту Заповідаю любов: Марія Примаченко.
На виставці буде представлено понад 80 творів мисткині зі збірки родини Понамарчуків, Благодійного фонду "Творча спадщина родини Марії Примаченко" та Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.
Експозиція об’єднує чотири тематичні розділи. Розпочати діалог із творчістю Марії Примаченко пропонуємо в залі "Життя-буття", який присвячено змалюванню її життєвого середовища, праці, побуту, святкових подій в українському селі.
Це ще один погляд на творчість унікальної художниці: багатогранної, філософської, фантазійної та водночас глибинно традиційної. Це ще одна спроба показати її мистецтво, суголосне історичній добі, яке промовляє на важливі соціальні теми й завжди гармоніює з внутрішнім світом авторки.
Особливою родзинкою експозиції є дитячі книжки, які проілюстровано творами Марії Примаченко. Це добре знані всіма з дитинства приповідки, віршики, казки, представлені у яскравому талановитому художньому оформленні. Поряд показано оригінальні проєкти ілюстрацій авторки до планованого, проте нереалізованого видання.
Початок о 16:00.
СВЯТІ в РАЮ, Наталя Русецька
У вівторок, 13 серпня, галерея IconArt запрошує на відкриття виставки Наталі Русецької "СВЯТІ в РАЮ".
"Я запрошую вас оглянути образи святих і райські пейзажі. У кожній роботі я намагалася передати відчуття спокою та гармонії, – каже авторка. – Я малюю світ, де панує мир і гармонія. Святі – це провідники, вони відкривають двері в іншу реальність, де панують вічність і краса. Святі в раю – це мій особистий рай. У цих роботах я втілила все те, що мене надихає: віра, любов, краса природи. Кожен образ – це частинка моєї душі. Святий Юрій, Арх. Михаїл – герої, що символізують для мене боротьбу зі злом і прагнення до справедливості. Я хочу, щоб глядач, дивлячись на мої роботи, відчував себе частинкою чогось більшого, ніж просто матеріальний світ. Я вірю, що рай – це не тільки місце, а стан душі. І кожна людина, незалежно від віросповідання чи вчинків, заслуговує на те, щоб відчути цей стан".
Початок о 17:00.
"День за днем"
У середу, 14 серпня, в Палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки українських художників та студентів Української академії друкарства "День за днем".
Це 45 робіт-роздумів про російське вторгнення в Україну, які відображені у графіці живописі та скульптурі. До створення експозиції було запрошено близько 30-ти українських професійних художників (ті, що перебувають у ріхних куточках України та в еміграції), зокрема Сергій Храпов, Олег Дергачов, Михайло Дрімайло, Олександр Микитенко та Єлизавета Єжкова.
Початок о 16:00.
"Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі"
Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на відкриття виставки "Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі" куратора Андрія Боярова.
Виставка запрошує у світ фотографії та експериментів Влодзімєжа Пухальского – харизматичного митця й натураліста, чиє життя поділила війна на до і після. Образи дому та втрати, війни та повернення є тими темами виставки, довкола яких розгорнуться розмови у галереї, неподалік парку, звідки чутно спів птахів.
Усі роботи Пухальского та архівні матеріали походять зі збірки Королівського музею у Нєполоміцах. Вперше ця експозиція під куруванням Андрія Боярова відкрилась у Міжнародному Центрі Культури у Кракові у 2022 році, згодом – в Галереї Фотографії міста Жешува. А сьогодні куратор презентує її львів’янам та гостям міста у співпраці з Львівським муніципальним мистецьким центром та Центром міської історії.
Нацпром. Підгірці Олег Тістол та Микола Маценко
Виставка цього проєкту двох знаних друзів-художників розгорнулася у Підгорецькому замку, вдало поєднуючи історію та сучасність.
"Нацпром" – творче об’єднання відомих українських митців Олега Тістола та Миколи Маценка, яке виникло на початку 90-х років. У межах спільних проєктів художники досліджують українську ідентичність, висвітлюють стереотипність поглядів на українську культуру та переосмислюють історичний досвід, інтегруючи його в сучасні культурні процеси, іронізують над масовими стереотипами та міфами сучасності.
Експоновані у Підгорецькому замку роботи репрезентують характерні риси творчого тандему – поєднання національних символів та постмодерної естетики, гру з історичними стереотипами та міфами, монументальні образи в індустріальних контекстах.
Експозиція триватиме до 15 вересня. Виставковий проєкт має на меті допомогти зі збором коштів на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі". Доєднатися до збору можна за посиланням.
Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис
Нацмузей (просп. Свободи, 20) запрошує відвідати виставку "Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис".
Олександр Сухоліт є видатним представником українського мистецтва кінця XX – початку XXI століття. Як зазначають у музеї, можливо, художник є менш знаним у Львові, проте його вплив на творче середовище Києва сьогодні важко переоцінити. Митець є представником "Нової хвилі" та засновником групи "Азбука", однак сповідує естетику модернізму, з його масштабністю універсальних тем та монументальною узагальненістю форм.
Виставка репрезентує доробок останніх років, у якому представлено чимало жіночих образів: через них митець розкриває своє трактування взаємодії сакрального і профанного. Художник запрошує глядача до роздумів над універсальними темами, суть яких не змінилась від створення світу.
Експозиція триватиме до 24 вересня.
Бог є світло. Відкриття виставки Глафіри Щербак
Галерея Icon Art запрошує оглянути виставки Глафіри Щербак "Бог є світло".
"Рай – місце, де перебуває Бог, простір вічного блаженства та спокою, де зникають поневолюючі ланцюги земного життя. Рай і світло є взаємопов'язаними, вони символізують духовне відродження, спасіння та єднання з Богом. Це точка відліку і кінцевий пункт призначення. Промінь світла у результаті дисперсії утворює кольоровий спектр. У творах я втілила через кольоровість ідею єдиного райського світла, яким пронизані шляхи буремного життя душі на землі. Барвистість підкреслює багатство взаємодій людини і Бога. Але людина може і загубитись в кольорі, забути біле, не впізнати Бога й істинне. І все ж на місці тернини зросте кипарис, а замість кропиви появиться мирт", – розповідає про виставку авторка.
Триватиме експозиція до 11 серпня.
Виставка "Ad Astra Infinita"
У Львівському палаці мистецтв відкрилася виставка художника Володимира Буденкевича "Ad Astra Infinita".
Головною темою творів є космос і кожен елемент, чи то зірка, планета чи галактика, яка взаємодіє з іншими, створюючи динамічний взаємозв'язок.
"Спостерігаючи безмежність зірок на нічному чи ранковому небі – я часто заглиблююсь у філософські роздуми про наше місце у Всесвіті, про взаємодію людини з усім живим й неживим, що оточує її", – каже автор.
"Крим" Олега Тістола
У Палаці культури імені Гната Хоткевича експонується персональна виставка відомого українського художника, представника нової української хвилі Олега Тістола "Крим".
Експозиція складається з серії авторських малюнків найвідомішої гори Криму – Ай-Петрі. Це роботи з циклу, який налічує майже 300 полотен, створених художником від початку повномасштабного вторгнення. Кожен малюнок унікальний та неповторний. За словами митця, ця серія картин стала для нього своєрідною арттерапією.
Під час виставки триватиме збір на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі".
Виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання"
У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання".
Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…
"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.
Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.
- Актуальне
- Важливе