Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 10 по 16 березня: Вечір скрипкової музики і Лесь Подерв'янський

13 березня, 2025 четвер
13:59

Із 10 по 16 березня на львів'ян і гостей міста очікує низка подій: нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Майстер-класи, презентації, зустрічі та екскурсії

Майстер-клас із писанкарства для дітей у Домі Франка

У неділю, 16 березня, Дім Франка запрошує на майстер-клас із писанкарства з культурологинею Мар'яною Штогун та історикинею Тетяною Яремкевич.

Захід буде цікавим для дітей від 6 до 12 років. Майстрині навчатимуть юних гостей працювати з крихким матеріалом, фарбами, воском і писачком, який потім можна буде забрати додому.

Початок о 14:00. Вартість участі 500 гривень. Зареєструватися можна за посиланням.

Концерти

Джазовий Івасюк

У вівторок, 11 березня, у театрі Заньковецької пісні Володимира Івасюка прозвучать по-особливому у виконанні співачки Софії Лешишак та The Impressions Jazz Quintet.

Неповторний світ його пісень, мелодії, пронизані поетичною майстерністю та глибокими емоціями, зазвучать у новому джазовому виконанні. Це унікальна нагода відчути моменти неймовірної музичної магії, зануритися в глибини душі та відкрити для себе неповторний світ музики Володимира Івасюка через призму джазу.

Початок о 19:00.  Вартість квитків від 340 до 890 гривень. Придбати квитки можна за посиланням.

Великий концерт Тараса Петриненка та Тетяни Горобець

У середу, 12 березня, Центр Довженка запрошує музичний вечір, присвячений творчості легендарного Тараса Петриненка.

На сцені Народні артисти України Тарас Петриненко та Тетяна Горобець. Разом із гуртом "Гроно" вони створять на сцені неймовірну атмосферу, сповнену енергії, натхнення та щирих емоцій.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 380 до 780 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Вечір скрипкової музики у музеї Крушельницької

У п'ятницю, 14 березня, Музей Соломії Крушельницької запрошує на вечір скрипкової музики у виконанні талановитих скрипальок Христини та Юлії Кміть, де прозвучать вишукані твори світової та української класики.

У програмі особливе місце займає "Балада соль мінор" Фредеріка Шопена в транскрипції Ежена Ізаї, а також "Фантазія на теми" з однойменної опери Пабло Сарасате та "Романс" Антоніна Дворжака.

Початок о 18:00. Вартість квитків 150 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Лесь Подерв'янський. Новітні оповідання

У п'ятницю, 14 березня, Палац культури залізничників "Рокс" запрошує на концерт неперевершеного українського сатирика Леся Подерв’янського.

"Визнаний геній української літератури, Лесь Подерв'янський «підсадив» на свою творчість уже не одне покоління, і багато хто невпинно цитує улюблені рядки з яскравих творів в повсякденні. Автор, граючи, створює унікальні п'єси, поєднуючи в них політичний стьоб, алегорію, грубість і здоровий глузд, неприкриту іронію. А це – все те, чого вам так зараз не вистачає", – кажуть організатори.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 350 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Лесь Подерв'янський

Фото: concert.ua

Благодійний концерт-перформанс Буду Думати і Ганни Гак

У суботу, 15 березня, Дім звуку (вул. Князя Романа, 6) запрошує відвідати благодійний концерт-перформанс Буду Думати і Ганни Гак.

Артисти поєднають електронні та глиняні звуки, пластичність змін глиняних фігур, щоб по-новому розповісти народну казку Наддніпрянщини "Похорон".

Буду Думати засновник черкаського незалежного альтернативного мистецького об'єднання Проникнення. Працює в жанрі національно-визвольних шумів. На своїх виступах поєднує саморобні інструменти, кишенькові синтезатори та візуальні глюки. 

Ганна Гак іконко|писиця хрест-нахрест з Черкас, учасниця мистецького об'єднання Проникнення. Досліджує пам'ять, символічні іконки, глиняне, Черкащину та працює з людьми в травмі як фахівчиня соціальної роботи.

Початок о 18:00. Вхід на концерт за вільний донат. Зареєструватися на подію можна за посиланням.

Джазовий концерт JANAS MAKSIMOVIČIUS & DMITRIJUS GOLOVANOVAS (Литва)

У суботу, 15 березня, у Jam Factory Art Center виступить творчий дует з Литви – Дмитрій Голованов і Ян Максимович, які понад 20 років спільно створюють магічні, крихкі та емоційні музичні шедеври.

Музиканти є знаковими постатями литовського джазу, мають досвід численних виступів на найважливіших сценах, міжнародні колаборації та широку географію концертів. Та найціннішим для них є жива взаємодія з аудиторією – музика народжується в моменті, а слухач стає її учасником.

Початок о 19:00 (вхід з 18:20). Вартість квитків – 500 гривень завчасно і 550 гривень у день події. Їх можна придбати за посиланням.

Мистецтво

"Земля, що шукає світло" Лілія Студницька

У галереї "Зелена канапа" запрошує на виставку львівської мисткині Лілії Студницької "Земля, що шукає світло".

Лілія працює зі сміливим експресивним малярством насичених та яскравих кольорів. На виставці будуть представлені близько 20 нових полотен, найбільше з яких матиме розмір 2 на 2 метри.

"Мій новий проєкт "Земля, що шукає світло" – динамічні, експресивні пейзажі, що зображають, як все довкола прокидається, дихає та засинає і являє собою квітуче поєднання кольору і плями, тональні експерименти, що створюють особливі візуальні ефекти. Це моє сприйняття активного життя природи, її динаміка, ритм та рух", – ділиться художниця.

виставка "Земля, що шукає світло" Лілії Студницької у Львові

"Незворотна перспектива"

Shum Art Gallery запрошує на виставку Сергія Савченка "Незворотна перспектива".

Експозиція художника занурить гостей у потоки кольору, фактур та роздумів про час і рух. У "Незворотній перспективі" живопис і скульптура взаємодіють, створюючи єдиний багатошаровий візуальний простір.

"Уявні лінії перспективи віддаляються, мов риба, яка здатна рухатися лише вперед. Час пришвидшується, створюючи тертя, що викрешує сяйво, подібне до того, яке бачив на самому початку, коли з’явився на світ", – ділиться митець.

Читайте також: "Незворотна перспектива": художник Сергій Савченко про виставку у Львові, коридор часу і боротьбу

виставка Сергія Савченка "Незворотна перспектива" у Львові

ZAG gallery

 У Львові відкрилася нова мистецька галерея – Zenyk Art Gallery. Свою роботу галерея розпочала виставкою "Маленький принц".

"ZAG – це про взаємодію: світове мистецтво зустрічається з Україною, а українське – зі світом. Тому головне в нашій першій виставці – українські художники. Відомі. Сильні. Глибокі. Їхні роботи – це роздуми про сучасність, про війну і мир, про людей і їхні втрати, про шлях, який ми проходимо", – кажуть у галереї.

Детальніше про галерею та квитки можна дізнатися за посиланням.

Читайте також: Zenyk art gallery: у Львові запрацював новий безбар'єрний мистецький простір

ZAG gallery

Фото: ZAG gallery

Гармонія простору

У львівській PM Gallery відкрили "Гармонію простору" – виставку скульптури та графіки Віктора Проданчука. 

Знаний як художник, скульптор, різьбяр, коваль, реставратор (який зокрема брав активну участь у реставрації Успенського собору Києво-Печерської лаври та Михайлівського Золотоверхого собору) Віктор Проданчук відзначає цією експозицією своє 50-річчя та 20 років творчої діяльності.

У межах відкриття виставки, яка триватиме місяць, Віктор Проданчук також представив мистецький альбом, створений на основі його однойменного з Наталією Проданчук проєкту у Львівському музеї історії релігії, що зафіксував дуже емоційні та відверті рефлексії обох митців на події війни в Україні.

"Гармонія простору", Віктор Проданчук

Фото: Ярина Коваль

Лисик

Центр інтелектуального мистецтва Меркурій (пл. А. Міцкевича, 10) запрошує оглянути виставковий проєкт "Лисик", присвячений творчості знаного українського художника-сценографа Євгена Лисика. 

Лисик здобув свободу на сцені театру, тут його задуми виросли до масштабів епічних просторових декорацій. І для того, аби показати увесь талант цього художника була потрібна саме така експозиція – історія того, як Лисик творив свої театральні світи.

"Образи, створені Євгеном Лисиком у відносно мирний час, сьогодні звучать по-новому: ескізи та грандіозні полотна до вистав наче належать Художнику, який свідчив усе це на власні очі", – зазначає автор проєкту, співкуратор Микола Молчан.

Він, разом з донькою художника Анною Лисик, створив уявний творчий простір митця, поділивши експозицію на кілька частин, кожна з яких розкриває різні аспекти його творчості, кажуть у центрі.

Один із залів присвячений унікальному спадку Лисика: легендарним завісам та об’ємним макетам до вистав Львівської національної опери, де художник реалізував понад вісімдесят вистав. А зал театрального костюма дозволяє глибше зануритися в процес створення персонажа вистави, які Лисик розробляв разом із дружиною Оксаною Зінченко (Лисик).

Окремий простір відведений для живого контакту з середовищем художника: через спогади родини, друзів та учнів, чиї роздуми про Євгена Лисика можна побачити у відеоісторіях.

Експозицію продовжили до 23 березня.

Мереживо століть

У Музеї модернізму відкрилася масштабна виставка витинанок української мисткині Дарії Альошкіної.

"Делікатне плетиво витинанки, що виявляє знакові моменти у мереживі історії", – так описують фантастичні роботи художниці у галереї.

Дарія Альошкіна зафіксувала у масштабних витинанкових панно дев’ять ключових періодів становлення українців як народу. Її роботи завжди відзначаються глибоким змістом та делікатністю форми. Зокрема, ці панно вже здобули визнання під час XVIII Венеційської бієнале в межах проєкту "Українське ДНК". 

Тим часом в Україні цей проєкт можна буде побачити вперше.

Триватиме експозиція у Музеї модернізму (вул. Коперника, 15) до 30 березня.

виставка "Мереживо століть" Дарії Альошкіної

Чорний вогонь Гавареччини

У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.

На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.

Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.

Коляда на Йордна у Гаю

Теги:
Читайте також:
Львів
+2.2°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.31
    Купівля 41.31
    Продаж 41.84
  • EUR
    Купівля 45.01
    Продаж 45.71
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
19 березня
22:47
Ексклюзив
У Дубаї в тяжкому стані знайшли 20-річну модель зі Львова Марію Ковальчук
22:04
Оновлено
Під час обміну військовополоненими додому повернулися захисники зі Львівщини: прізвища
21:47
На Буковині розшукали дівчину-підлітка, яка зникла кілька днів тому
На Буковині розшукали дівчину-підлітка, яка зникла кілька днів тому
21:17
На Донеччині загинув поліцейський з Рівненщини Олег Невада
На Донеччині загинув поліцейський з Рівненщини Олег Невада
20:55
ДБР викрило на Рівненщині виробництво фальсифікованого алкоголю у промислових масштабах
ДБР викрило на Рівненщині виробництво фальсифікованого алкоголю у промислових масштабах
20:54
Ексклюзив
Вій
"Вій" з Києва продемонстрував львів’янам надію
20:31
На Рівненщині під час конфлікту чоловік вбив ножем знайомого
На Рівненщині під час конфлікту чоловік вбив ножем знайомого
20:15
тюрма
Затримали за наркотики: у Львові у камері тимчасового тримання чоловік вчинив самогубство
20:00
Четверо буковинців повернулись додому з російського полону
Четверо буковинців повернулись додому з російського полону
19:46
З російського полону повернулися двоє жителів Хмельниччини
19:38
Одинадцять жителів Тернопільщини повернулися з російського полону: прізвища
19:28
З російського полону повернулись двоє захисників із Волині
З російського полону повернулись двоє захисників із Волині
19:24
Серед звільнених полонених 19 березня – десятеро жителів Прикарпаття
19:15
З російського полону повернулися 70 воїнів 24-ї ОМБр імені короля Данила
18:50
небо, хмари, чисте небо
Мінлива хмарність: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 20 березня
18:43
З полону повернулися дев’ятеро військових із Рівненщини
18:33
3-D школа у Львові на вул. Варшавській
Який вигляд має 3D-школа у Львові: чиновники обіцяють, що 100 учнів зможуть прийти сюди вже 1 вересня
18:07
Інтерв’ю
Максим Фетісов
У 21 рік пішов у десантники й купив на війні мотоцикл: історія Максима Фетісова, ветерана 80-ї бригади
17:48
Комп'ютери для 90-ї школи
Десятки ноутбуків і робототехніка: як міжнародний проєкт допомагає школам
17:30
Ексклюзив
Львівську політехніку вперше очолить жінка: Наталія Шаховська перемогла на виборах ректора
16:52
Львівські митники викрили підприємців, які намагалися вивезти з України деревину вартістю понад 800 тис. грн
16:46
Жадан і Тайра у Рівному
Сергій Жадан та парамедикиня Тайра Паєвська з головою Рівненської ОВА обговорили військово-патріотичне виховання молоді
16:31
Ексклюзив
Петиція про відставку Садового: чого домагається адвокат і чи має вона сенс
16:17
Recovery Camp
Український проєкт психосоціальної реабілітації дітей Recovery Camp отримав міжнародне визнання
16:02
Після падіння з ровера втратив півтора літра крові: закарпатські медики врятували життя підлітку
15:56
На Рівненщині викрили двох жителів, які незаконно видобували бурштин
15:48
У Чернівцях через масштабний ремонт водогону три дні воду подаватимуть за графіком
15:38
суд, санкції
На Буковині оголосили вирок закладчику наркотиків
15:34
швидка
У торговому центрі Івано-Франківська раптово померла жінка
15:24
На Буковині викрили міжнародну схему виготовлення та постачання в Україну фальшивих документів
15:18
Оновлено
У Підбірцях біля Львова ліквідували масштабну пожежу сухої трави
15:12
На Тернопільщині підприємець переправив за кордон 32 чоловіків призовного віку, йому оголосили підозру
15:00
диригент-військовий
"Ода стійкості": у Львові відбудеться концерт під керівництвом диригента-воїна
14:26
Тернопільський журналіст повідомив, що в ТЦК сфальшували результати його ВЛК і хочуть мобілізувати. Там відповіли, що чоловік був у розшуку
14:08
Федоришин Ярослав
У театрі "Воскресіння" відкриють виставку-ретроспективу до дня пам'яті його засновника Ярослава Федоришина
13:57
На Прикарпатті рятувальники допомогли туристам, які опинилися в пастці, піднімаючись на Говерлу
13:34
На Хмельниччині священника УПЦ МП засудили на 4 роки за підтримку російської агресії та розпалювання ворожнечі
13:27
У Рівному винесли вирок молодику, який спалив чуже авто
13:08
У театрі ім. Заньковецької у Львові встановили погруддя Ліни Костенко: реакція соцмереж
12:43
На Львівщині судитимуть чоловіка, який погрожував касиру пістолетом та обікрав АЗС
Більше новин