Кубраков уперше зустрівся з новим міністром інфраструктури Польщі: обговорили блокаду кордону
Віцепрем’єр з питань відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков та новий міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак провели першу зустріч у Варшаві
Про це Кубраков розповів на своїй фейсбук-сторінці, передає "Еспресо.Захід".
Ключовим питанням у розмові було розблокування кордону.
"Ми представили ключові цифри та аналітичні дані вантажних перевезень українськими та польськими перевізниками, які свідчать – проблем, про які говорять протестувальники, насправді немає. Обговорили аргументи та позицію польської сторони. Важливо прийти до єдиного розуміння цифр та даних щодо перевезень та частки ринку, що займають наші та польські перевізники", – зазначив Кубраков.
Фото: Олександр Кубраков/ facebook
За його словами, в умовах блокади портів Україна більше ніж будь-коли залежить від автотранспортних перевезень, і від цього залежить і критично важливий імпорт для України, і експортна логістика.
"Порушили питання створення окремої електронної черги для порожніх фур на "Ягодин – Дорогуськ". Ми пропонували це раніше – ми зробили. З понеділка реєстрація в окрему чергу розпочалась, проте очевидно вплив цього рішення побачити неможливо, адже кордон заблоковано повністю (за добу з Ягодина виїхало 3 вантажівки!). Також ми зі свого боку наголосили про термін перебування для вантажівок на іноземній реєстрації. Наразі він складає 60 діб замість 20", – зазначив міністр.
Він також додав, що цього тижня має відбутися нова зустріч з представниками уряду Польщі вже у Києві і на ній "планують прийти до спільної позиції".
Страйки на польсько-українському кордоні: що відомо
6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. Згодом польські перевізники повністю заблокували проїзд вантажівок на двох пунктах пропуску на кордоні з Україною.
9 листопада у Польщі відбулася зустріч урядовців і перевізників, які блокують кордон з Україною, однак вона завершилася нічим. Водночас черги з вантажних транспортних засобів стають усе довшими. Україна запропонувала польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок і очікує на відповідь з їхньої сторони.
Згодом польські перевізники пообіцяли посилити блокаду на кордоні з Україною. Крім того, митники почали фіксувати збільшення черг вантажівок на словацькому напрямку.
Україна та Польща заявили, що готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску. Крім того, стало відомо, що польські перевізники не пропускають гумдопомогу і небезпечні вантажі.
Тим часом в уряді Польщі закликали Україну скасувати реєстрацію в е-черзі для порожніх вантажівок. Також польська міністерка зустрілася з протестувальниками і запропонувала їм компромісне розв'язання питання.
1 грудня заблоковані українські водії на польському кордоні провели перемовини з консулом. 4 грудня в пункті пропуску "Угринів - Долгобичув" відкрили проїзд для порожніх вантажівок.
Унаслідок блокування протестувальниками кордону з Україною експорт через ці пункти пропуску знизився на 40%, а держбюджет України втратив 9,3 млрд грн через недонадходження митних платежів.
Згодом стало відомо, що заблоковані на кордоні з Польщею вантажівки повернуть в Україну залізницею. Ввечері 7 грудня Укрзалізниця відправила до Польщі перший контрейлерний поїзд з вантажівками, до складу якого ввійшли 23 платформи із 13 завантаженими тягачами та напівпричепами.
У понеділок, 11 грудня, на кордоні Польщі та України розблокували рух вантажівок через пункт пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Однак ввечері того ж дня протестувальники фурою перекрили розблокований перехід.
Єврокомісія закликала розблокувати усі пункти пропуску на кордоні з Польщею.
18 грудня кордон у Дорогуську знову заблокували протестувальники. Зазначалося, що до акції також приєднаються польські фермери, в яких також є низка вимог.
За словами віцепрезидента Асоціації міжнародних автоперевізників Володимира Баліна, українська економіка втратила понад мільярд євро через блокування кордонів.
- Актуальне
- Важливе