"Концепція, яку пропонують у Міноборони, порушує Конституцію": Ірина Клейменова про законопроєкт №4210
Військова переконана, що зміни, які передбачає законопроєкт 4210, порушують конституційні права військових
Про це старший медик 103-ї бригади Сил ТРО розповіла у програмі "Війна і волонтери", журналістки "Еспресо.Захід".
"Треба розуміти деякі речі, – наголошує Ірина Клейменова. – Більшість положень, які тригерять особисто мене там – це речі, які так чи інакше порушують Конституцію України. Я розумію воєнний стан і будучи військовослужбовцем я в першу чергу підпорядковуюся статуту Збройних сил України. Але Конституцію ще ніхто не скасовував, її не так просто відмінити, як їм здається. І більшість цих положень, які зазначені у концепції, це мої конституційні права. Чи право балотуватися, чи висловлення своєї думки".
Чим особливий Міністр оборони, якщо ми уряд призначатимемо одним шляхом, а його іншим?
Крім того, у концепції ще є цікаві пункти щодо роботи Міністра оборони. Зокрема, що він матиме можливість призначати офіцерів, а також імунітет на п'ять років роботи.
"Якщо ми зараз спробуємо побавитися, що цивільний міністр оборони призначатиме офіцерів, то напевно ми порушуємо логіку оборони, – додає Ірина Клейменова. – Я дозволю собі навести такий приклад. Якщо є батальйон. У ньому є підрозділи, які виконують бойові завдання, воюють. Це ті ж роти, медики, розвідка чи будь-які інші підрозділи. Є у батальйоні підрозділи, які займаються забезпеченням. Так от велика частина Міністерства оборони – це забезпечення, забезпечення оборони. Не ведення наступальних дій, не оборона території конкретної, вони цього не роблять, вони займаються забезпеченням оборони. А мати роботу п'ять років підряд – не погана ідея, я зараз говорю не про конкретні прізвища. Але чим такий Міністр оборони особливий, якщо ми призначатимемо уряд в один спосіб, а Міністра оборони в інший? Це цивільна людина, яка займається забезпеченням війська. Ці зміни ні на чому не грунтуються. Все що потрібно міняти в армії, потрібно міняти так, як працюють кращі армії світу. Треба розділяти цивільний напрямок і військовий. Вони є критично різними".
- Нагадаємо, концепцію Міноборони хочуть втиснути у законопроєкт 4210, який нині готують до другого читання.
- Актуальне
- Важливе