Контейнери з мистецтвом: у центрі Львова відкрили Модуль тимчасовості
У центрі Львова на площі Гасина відкрили мистецький простір "Модуль тимчасовості", він приїхав до міста після мандрівки Україною та експонує 28 світових та українських художників
На відкритті незвичного арт-проєкту побувала журналістка "Еспресо.Захід".
Спочатку простір упродовж трьох місяців працював у Києві, а згодом вирушив до Дніпра, тоді до Луцька і нарешті зупинився у Львові. Його мета – розмова про велику війну через мистецтво знаних творців та збір коштів на відновлення однієї із пошкоджених через російське вторгнення арт-інституцій України. Під час роботи в інших містах Модуль тимчасовості вже зібрав 8,5 млн гривень.
Проте цікавим моментом є те, що свій старт МОТ взяв таки зі Львова, тому що саме тут все почалося із мистецького перформансу французького художника JR. Ця робота також стала одним із арт-об’єктів простору. У той момент організатори шукали спосіб говорити зі світом про те, що переживає Україна.
"Так виникла ідея створити проєкт, який буде називатися Модуль тимчасовості, і тимчасовість стане головною його тематикою. Чому тимчасовість? Тому що все, що є на цей момент навколо нас, все воно тимчасове: тимчасово окуповані регіони, тимчасове розділення сім'ї, тимчасовий статус переселенця, тимчасова допомога і тимчасова ця війна, яка обов'язково закінчиться нашою перемогою", – ділиться власник компанії don’t Take Fake та один з організаторів простору МОТ Дмитро Соболь.
Варто також зазначити, що простір створений із 27 контейнерів, тут використані зокрема й матеріали, які походять із територій, де тривають бойові дії та із тимчасово окупованих частин України. Серед іншого, присутній також метал із Азовсталі.
Як розповідають організатори, першопочатково об'єкт виглядав не так просторо, адже контейнери мали обмежену висоту, тож над тим, аби зробити його просторим та комфортним для відвідувачів, довелося попрацювати.
"У цьому просторі ми не просто купили конструкцію, ми в неї вкладали все, щоб кожна людина, яка прийде сюди могла відчути і певний комфорт, і розуміла, що навіть під час великої війни ми маємо і можемо робити круті, якісні проєкти", – пояснює Дмитро Соболь.
Читайте також: Куди піти у Львові 4 – 10 вересня: Дні Європейської спадщини та Єврейський вікенд
У виставковий простір представлені полотна, скульптури, інсталяції та аудіовізуальні твори 28 художників із 10 країн світу. Зазвичай ці митці планують свої роботи та виставки на тривалий час вперед, проте отримавши пропозицію таким чином підтримати Україну, залишили все і створили унікальні проєкт.
Для відвідувачів Модуль запрацює вже від завтра і перебуватиме у Львові рівно місяць – до 8 жовтня, не виходячи із концепції тимчасовості. Вартість квитка – 200 гривень, або ж і більша чи менша сума на розсуд відвідувача.
- Актуальне
- Важливе