Коли "народять"? У Львові 9 місяців ремонтують підпірну стінку на вул. Бандери
25 серпня у Львові розпочали ремонті роботи з реконструкції аварійної підпірної стінки на вул. Бандери, які початково планували завершити 15 жовтня, але тривають вже 9 місяців
"Еспресо.Захід" розповість, як все починалося, чому затягнулося і скільки це коштує бюджету міста.
Про ремонт аварійної підпірної стінки під Органним залом мова йшла вже декілька років. З початком реконструкції вул. Бандери було запропоновано також реконструювати підпірну стінку та перетворити це місце на новий громадський простір. Роботи провела компанія, яка у Львові виконує майже всі ремонтні роботи – ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл".
Однак, що цікаво, ремонтні роботи розпочали не паралельно, а лише за 9 місяців після того, як відкрили вулицю і завершили основні роботи на вул. Бандери. На дивність цього рішення неодноразово наголошував голова комісії транспорту зв'язку та міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич. Адже двічі довелося перекривати частину вул. Бандери, а це додаткові корки та збитки для Львівелектротрансу через зміну маршрутів трамваїв.
Як би там не було, реконструкцію аварійної підпірної стінки на вул. Бандери почали 25 серпня.
Тоді у ЛКП "Львівавтодор" розповіли, що цю підпірну стінку звели ще близько 50 років тому, щоб зробити заїзд до теперішнього Органного залу (вул. Бандери, 8).З плином часу ця стіна почала просідати. Перед початком ремонту вона була в незадовільному стані та становила небезпеку, адже могла обвалитися в будь-яку мить, особливо під час сильних злив.
Всі роботи планували закінчити орієнтовно до 15 жовтня, але… не вийшло.
Вже до кінця вересня на локації не було видно ні робітників, ні техніки: підпірну стінку на вул. Бандери ніхто не ремонтував тоді. Згодом з’явилася інформація, що "онурівці" призупинили роботи з демонтажу та реконструкції аварійної підпірної стінки через проблеми з "первинним проєктом". Такий застій і часткове перекриття вул. Бандери спричинили великі корки на вул. Дорошенка.
"Проводиться погодження питань (виносу) зношених інженерних мереж, доопрацювується проектно-кошторисна документація. Терміни виконання робіт продовжуються", - пояснили у ЛКП "Львівавтодор".
Такий застій тривав близько місяця, а тоді з’явилася інформація, що на місці аварійної підпірної стінки під час робіт виявили кістки, які взялися досліджувати археологи. У кінці жовтня роботи почали відновлювати. До кінця листопада-початку грудня забрали старі та встановили нові опори на схилі. Через теплу погоду, зимою роботи частково теж продовжувалися. На початку січня почали укладати фігурні елементи мощення на місці старої підпірної стінки на вул. Бандери. На початку березня до Органного залу відкрили прохід після місяців ремонту підпірної стінки. У квітні підпірну стінку обгорнули георешіткою та висадили два десятки дерев. Всередині травня внизу підпірної стінки завершили стелити асфальт для нової велодоріжки.
Зараз роботи на фінальній стадії, однак досі відбувається коригуваня проєкту, що може затягнути фактичне завершення робіт. Адже 17 травня на міській комісії із безпеки дорожнього руху вирішили зробити пішохідний перехід на перехресті вулиці Бандери-Генерала Чупринки і встановити там острівець безпеки.
Фото: Святослав Товстига
"Новий пішохідний нерегульований перехід вперається в пагорб, який нещодавно відновлений і висаджені нові рослини. Щоб з’єднати новостворений пішохідний перехід і вулицю Профеосрьку, треба буде будувати сходи і пандус для створення безбар'єрного середовища", - каже транспортний експерт Святослав Товстига.Як розповіли "Еспресо.Захід" в бюджетній комісії ЛМР, цей проєкт коштує місту 20 млн 191 тис. 640 грн. Цікаво те, що попри фактичне затягування робіт на додаткових 7-8 місяців, ціна проєкту не виросла і не було виділено додаткового фінансування.
Читайте також: На вул. Орлика на 75% завершили доріжку-серпантин для маломобільних груп населення
- Актуальне
- Важливе