Книжки для немовлят? Та ви жартуєте? Блог Лесі Кічури
Чи пам’ятаєте ви перші книги своїх немовлят? Так, так, саме немовлят, зумисне не пишу дітей! Бо малечу треба знайомити з книжками із немовлячого віку, а це до 12 місяців.
Щоправда, про тканинні книги я довідалася аж за своєю другою вагітністю, а про розглядання перших контрастних малюнків оченятами немовлят – аж за третьою.
Проте, гадаю, задніх я таки не дуже пасла. Бо всі троє моїх діток книги у руках тримали із 6-7 місяців. От відколи "сіли на горщика" і звикали "робити свою справу", відтоді знайомилися з книжками.
Направду мені досі дивно, коли мамусі у групі запитують, з якого віку знайомити дитину з книгою? Складається враження, що до пологів та розвитку малюка мама геть не готувалася. Хоча я знаю матусь, які читали немовлятам іще в утробі, аби малюк звикав до маминого голосу. І це направду дуже мило.
У нашій родині багато улюблених книг. Звісно після трьох дітей навіть не всі картонки витримують життя, але є й такі, що дійшли по спадку аж до мого найменшенького, третього маляти. І знаєте що, він тішиться новій книзі щоразу більше, аніж забавці, бо з книгою ми направду проводимо дуже багато часу.
Фото: надала Леся Кічура
Тож кільканадцять абеток, рукавичок, колобків, сімох козенят та збірок віршів у нас мандрує від кімнати до кімнати і від ліжка до ліжка.
Пригадую, коли мої старші діти вперше побували у Львівській обласній бібліотеці для дітей – то були зачудовані, що існує місце, де так багато цікавезних книг.
Тож зараз, аби бодай трішки зекономити сімейний бюджет, ми частенько беремо новинки дитячих книг додому на читання.
Для маляти зараз цікавими стали книги з віконечками та вімельбухи, де можна довго розглядати малюнки та називати знайомі елементи. Відтак і слова нові вивчаємо і час весело проводимо.
Дуже чекаю уже того часу, коли книги можна буде читати на вечірні читання. Бо "казка на добраніч" – то особлива звичка у кожної мами… а деколи і тата…
Днями зайшла до невеличкої книгарні купити щось своєму найменшому читачеві.
– Книжки для немовлят? Та ви жартуєте? – глянула на мене тітонька продавчиня бальзаківського віку. – Хіба немовляти уміють книжки читати. Скажете таке.
Вийшла наче після крижаної купелі. І як ото власники підбирають собі персонал мені досі невтямки!
Про авторку. Леся Кічура – українська казкарка, письменниця, кандидатка наук з соціальних комунікацій, провідна редакторка Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе