На Бакоті 16 художників створили спільний мурал
Мурал створили одразу 16 митців та мисткинь з різних областей України, які внаслідок російсько-української війни були змушені переселитись. Поки що це найбільша кількість людей, які брали участь у створенні муралу на Бакоті
Про це розповів директор "Туристично-інформаційного центру" Староушицької громади Андрій Захарко, передає Суспільне.
Митці об’єдналися задля створення муралу
З його слів, мурал створений в рамках мистецької резиденції для художниць, які внаслідок російсько-української війни були змушені переселитись. Його довжина – 25 метрів, а ширина – 4 метри.
"У проєкті брали участь як мисткині, які залишились в Україні, так і ті, які наразі проживають за кордоном, але приїхали влітку на Бакоту. 16 митців та мисткинь з різним життєвим досвідом та з різних областей країни об’єдналися для створення спільного муралу. У процесі роботи вони зобразили артефакти, персонажів та сюжети, що найширше відображають їхній особистий досвід", – каже Андрій Захарко.
Фото: Андрій Захарко / Суспільне
За словами директора "Туристично-інформаційного центру", так як у мешканців Бакоти також є досвід переселення внаслідок затоплення їх села в 1982 році під час будівницва ГЕС, влітку митці спілкувались з людьми, які проживали на Бакоті, і на основі цих історій та власного досвіду створювали картини та спільний мурал у селі Гораївка.
"Полотно життя"
"Мурал став своєрідним полотном життя – як для мешканців минулого з бакотського краю, так і для українських художниць у міграції сьогодні. Поки що це найбільша кількість людей, які брали участь у створенні муралу в Гораївці", – зауважив Андрій Захарко.
Фото: Андрій Захарко / Суспільне
Зі слів засновниці резиденції "Бакота Хаб" Аліни Олійник, приміщення, на якому зображено мурал, було облаштоване у 2021 році для того, щоб надавати митцям час та простір для створення своїх мистецьких робіт, для відновлення своєї діяльності та відпочинку. Зараз же це місце є більш комплексним і слугує не лише для митців, а й для військових, ветеранів, волонтерів, молоді та організації інших таборів.
"Загалом, у селі Гораївка намальовано близько півтора десятка муралів і всі вони створенні митцями нашої резиденції протягом декількох років", – зазначила Аліна Олійник.
- До слова, на будівлі військового ліцею у Червонограді, що на Львівщині, зобразили два мурали, які символізують тяглість поколінь у боротьбі за незалежність.
- Актуальне
- Важливе