Іноді роверисти вимушені користуватися тротуаром, - Львівська асоціація велосипедистів про штрафи
Нещодавно у Львові патрульні почали активно штрафувати велосипедисів, які використовують тротуари для їзди, однак в певних випадках – це єдиний варіант, щоб безпечно проїхати
Як розповіли "Еспресо.Захід" у Львівській асоціації велосипедистів, дійсно, їзда тротуарами є прямо заборонена правилами дорожнього руху, але разом з тим, "іноді велосипедисти вимушені порушувати це правило".
"Оскільки велоінфраструктура на більшості магістральних вулицях досі відсутня, а рухатись по проїзній частині є незручно (грубий брук, інші перешкоди) або ж небезпечно, через насичений рух автотранспорту. При чому, ці всі фактори можуть мати різне значення в залежності від вміння і досвіду. Наприклад, по тій же Кульпарківській переважна більшість їздить тротуаром, і ми не можемо їх за це критикувати. Звісно, при цьому слід їхати максимально обережно і безпечно для інших, не сигналити та не забувати, що ти знаходишся тут "на пташиних правах". Наскільки ми знаємо, таких поліція не зупиняє. Їх робота більше стосується велосипедистів, котрі дозволяють собі небезпечну чи незручну для інших їзду тротуаром. Принаймні, так було раніше. Вважаємо, що поліції вартує зосередитись на роботі саме з цими порушниками, а тих, хто не становить небезпеки чи незручності для інших - рухати немає сенсу", - кажуть в асоціації.
Крім того, в Львівській асоціації велосипедистів звернули увагу на те, що місцевій владі слід "інтенсифікувати розбудову велосипедної інфраструктури і працювати над зниженням швидкості руху по вулицях міста".
"Тоді нікому й не буде потреби порушувати, їдучи тротуаром", - відзначають в асоціації.
Нагадаємо, в останній день весни три екіпажі велопатрулів у Львові винесли 23 постанови на керманичів велосипедів.
Фото: поліція
"Усі вони визнавали, що порушили. За ч. 2 ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху особами, які керують велосипедами) КУпАП штраф становить 340 гривень", - кажуть поліцейські.
Велопатрульні також нагадали ПДР для велосипедистів:
- Рухатись по проїзній частині на велосипедах дозволяється особам, що досягли 14-річного віку.
- Керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду — білого кольору, по боках — оранжевого, позаду — червоного. Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).
- Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати одне за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
- Велосипедист може перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.
- Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов'язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються дорогою.
Забороняється:
- Керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби й в умовах недостатньої видимості — з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів.
- Рухатись по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку.
- Рухатись по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих).
- Під час руху триматися за інший транспортний засіб.
- Їздити, не тримаючись за кермо, та знімати ноги з педалей (підніжок).
- Перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, які перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками).
- Буксирувати велосипеди.
- Буксирувати причіп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.
Читайте також: на вулиці Львова повернувся велопатруль
- Актуальне
- Важливе