Гарбуз: 5 рецептів смачних осінніх страв
Гарбуз є одним із невід'ємних атрибутів осені, його яскраві кольори ваблять своєю соковитістю, а смакові властивості не залишають вибору: він мусить потрапити на вашу кухню
Про користь гарбуза та як смачно та легко готувати гарбузові страви, розповідає "Еспресо.Захід".
Чому гарбуз корисний
Якщо вашому організму бракує заліза, тоді гарбуз – просто незамінна частина осіннього столу та топпродукт для свіжих страв, адже у його м’якоті є доволі рідкісний вітамін Т, необхідний людям з анемією, також він містить вітамін Е, який здатний піднімати рівень гемоглобіну в крові.
Проте не залізом єдиним, цей великий помаранчевий плід містить масу корисних речовин, вітамінів, антиоксидантів та мікроелементів. А чимала кількість клітковини позитивно впливає на травлення. Гарбуз допомагає очистити організм від токсинів, підтримує серцево-судинну систему, рятує організм від зайвого холестерину і навіть сприяє схудненню.
Що приготувати з гарбуза
Унікальність гарбуза полягає в тому, що він чудово поєднується з найрізноманітнішими продуктами. Чи то йдеться про фрукти, чи овочі, або ж м'ясо та крупи. Його можна смакувати у солодкому та солоному форматі – як десерт, корисний перекус, суп чи додаток до других страв.
Курятина, запечена з гарбузом
Надзвичайно проста страва, яку без зайвих втомливих рухів можна швидко приготувати на вечерю після довгого робочого дня.
- гарбуз – 300 грамів
- куряче філе – 1 кг
- олія – 1 ст. л
- сіль та перець – до смаку
- сушені прованські трави – 1 ч. л
Поки духовка грітиметься до температури 220 градусів, поріжте невеликими шматками куряче філе, посоліть його та змастіть олією, можна також додати трохи карі. Окремо наріжте почищений від шкірки та кісточок гарбуз, це можна зробити кубиками, або ж прямокутними шматочками, посоліть, додайте прованських трав. Візьміть зручну трохи глибшу форму, найкраще для цього пасуватиме скляна або керамічна. Змастіть її олією, а тоді викладайте шматочки філе вперемішку зі шматочками гарбуза. Запікайте до готовності філе – близько 30 хвилин.
Гарбузово-яблучне пюре
Воно прекрасно смакуватиме і дорослим, і дітям. Це хороший перекус із собою, адже його можна легко запакувати у багаторазові патчі, або ж у невеличкий термос для їжі.
- гарбуз – 300 грамів
- яблука – 300 грамів
- кориця – до смаку
- цукор – 1 ч. л
Помитий та почищений гарбуз наріжте кубиками, так само наріжте очищені від шкірки яблука. Додайте ложку цукру та трохи кориці, перемішайте і викладіть на деко, попередньо застелене пергаментом або силіконовим килимком для випічки. Запікайте у розігрітій до 180 градусів духовці, доки шматочки не стануть зовсім м'якими. Тоді витягніть, дайте трохи охолонути, складіть у чашу блендера та збийте у пюре. Тривалий час його зберігати не вдасться, проте 2-3 дні у холодильнику воно буде цілком добрим.
Читайте також: Доступна ягода осені: що приготувати з малиною
Гарбузовий пиріг
Способів приготувати пиріг із гарбузом існує безліч. Різні за складністю рецепти потребують відповідно різного часу та інгредієнтів. Проте цей варіант оптимальний для тих, хто не готовий витрачати години, але любить поласувати смакотою.
- яйця – 3 штуки
- цукор – 200 грамів
- тертий гарбуз – 2 склянки
- борошно – 200-250 грамів
- розпушувач – 1 чайна ложка без гірки
- кориця – до смаку
- олія соняшникова – 7 столових ложок
Очистити гарбуз від шкірки та кісточок, натерти на великій терці, трохи витиснути зайвий сік. Яйця збити з цукром до піни, тоді додати олію й добре перемішати. Засипати борошно з розпушувачем і добре розмішати. Опісля додати натертий гарбуз, знову перемішати. Готову суміш можна пекти у духовці або у мультиварці. У духовці: розігріти її до 160 градусів, вилити тісто у змащену форму та пекти 40 хвилин.
У мультиварці: змастити чашу, або застелити дно змащеним пергаментом, вилити тісто, виставити режим випічки на 45-50 хвилин. Готовому пирогу дати вистигнути та порізати на шматочки.
Суп із гарбуза та броколі
Такі яскраві інгредієнти як гарбуз і броколі легко перетворюються на смачний крем-суп – поживно, корисно та ароматно.
- гарбуз – 700 грамів
- броколі – 300 грамів
- картопля – 2 штуки
- морква – 1 штука
- вершки – 70 мл
- олія – 3 ст. л.
- сіль та карі – до смаку
- вода – 350 мл
Гарбуз та моркву нарізати шматочками, а броколі розділити на суцвіття. Проварити у підсоленій воді 5 хвилин після кипіння. Тоді додати нарізану картоплю, варити усе разом до м'якості. Готові овочі перекласти в блендер, посолити і збити. Влити вершки й перемішати. Коли подаватимете крем-суп, його можна посипати гарбузовим насінням.
Крем-суп із гарбуза
Ще один варіант крем-супу із гарбуза особливий тим, що всі інгредієнти для нього спочатку запікаються, а вже тоді трохи проварюються. Це додає пікантності та густоти смаку
- гарбуз – 700 грамів
- перець болгарський – 1 штука
- цибуля – 1 штука
- морква – 1 штука
- вершки – 70 мл
- олія – 3 ст.л
- сіль та карі – до смаку
- вода – 350 мл
Гарбуз та моркву почистити та порізати шматочками, почистити і подрібнити цибулю, нарізати перець. Викласти усе на деко, застелене пергаментом або силіконовим килимком для випічки, змащеним олією, посолити. Пекти за температури 180 градусів до м'якості інгредієнтів.Тоді перекласти усе в каструлю, додати воду й вершки, дрібку карі. Довести до кипіння і проварити 5 хвилин. Збити блендером і можна подавати на стіл.
- Актуальне
- Важливе