Доступна ягода осені: що приготувати з малиною
Малина – це чудове джерело антиоксидантів, вітаміну С та клітковини. Цю ягоду легко можна знайти ще упродовж усього вересня та встигнути зберегти її корисні властивості на холодну зиму
"Еспресо.Захід" розповідає про корисні властивості малини та смачні способи її приготування.
Користь малини
Антиоксиданти, які містить малина, особливо корисні восени та взимку, адже вони допомагають зменшити ризик виникнення запальних процесів та хронічних захворювань. Також всі чудово знають, що ця яскрава ягода багато вітаміном C, а він своєю чергою підтримує наш імунітет, корисний для судин та навіть шкіри.
Ба більше, малина допомагає контролювати рівень цукру в крові. У ній мало вуглеводів, тому вона не підвищує рівень глюкози. Окрім того, цю ягоду вважають цілком дієтичним продуктом, оскільки містить мало калорій, проте чимало для своєї ваги клітковини і рідини. До того ж саме завдяки вмісту клітковини та води вона покращує травлення.
Варто теж відзначити, що заморожена малина так само прекрасно зберігає свої корисні властивості, тож взимку цілком реально ласувати стравами і десертами зі смачної ягоди.
Що приготувати з малиною
Млинці з малиною
Незвичний колір та свіжий смак, ось чого варто очікувати від такої страви. Ці млинці доволі просто та швидко готуються, а також чудово смакують на сніданок.
- 100 грамів малини
- 3 столові ложки цукру
- 2 яйця
- борошно
- 300 мл молока + 100 води
- пів чайної ложки розпушувача
- 3 столові ложки олії
Змішуємо яйця та цукор, тоді додаємо молоко і воду, добре збиваємо. Опісля просіюємо борошно, досипаючи до нього розпушувач. Сиплемо борошно потрохи, гарно його збиваючи, аби тісто набуло консистенції питного йогурту, тоді додаємо промиту малину. І знову все гарно збиваємо. На завершення у суміш вмішуємо олію, випікаємо на добре розігрітій пательні.
До готових млинців чудово пасує рідкий мед та свіжі ягідки малини, які у вас залишилися.
Смузі з малиною
Суміш енергії та свіжості точно не завадить організму восени, аби бути бадьорим та мати достатньо сил для праці чи навчання. Смузі з малиною чудово смакуватиме і дорослим, і дітям. Готується надзвичайно швидко, а інгредієнти зберігають максимум користі та вітамінів.
- склянка малини
- 2 банани
- 1 яблуко/пів авокадо
- вода
Вимиту малину висипаємо у чашу блендера,туди ж додаємо банани, попередньо їх варто розділити на кілька шматків кожен. А далі маєте вибір: із авокадо смузі буде ситніше та м'якше, натомість яблуко допоможе зберегти більш свіжий смак. Тож додаємо у блендер те, що обрали, доливаємо 100-150 мл води, а тоді збиваємо. Усе, смачний та здоровий перекус готовий.
Малинове варення
Куди ж без любленого із дитинства малинового варення за рецептом бабусі. Воно легко перетвориться узимку на смачний чай, або ж чудесно доповнить різноманітні страви.
- малина
- цукор
- лимонний сік
Для початку вимийте і добре просушіть малину. Покладіть малину та цукор у велику каструлю, додайте свіжий лимонний сік і добре перемішайте. Ставте готуватися на повільному вогні та не забувайте помішувати доти, доки цукор не розчиниться, а потім збільшіть вогонь, щоб довести до кипіння. Варіть 10 хвилин постійно помішуючи. Спробуйте покласти ложку джему на тарілку, якщо він досить рідкий, то проваріть ще кілька хвилин. Тоді вимкніть вогонь і дайте йому постояти 10 хвилин. Тепер можна розливати готове варення у стерилізовані банки та закручувати його. І не забудьте залишити трошечки смаколика, аби поласувати.
Пастила з малини
Смачні та корисні ласощі, які дуже зручно брати із собою на роботу чи до школи, або ж як перекус у мандрівку. Мають приємний аромат та добре зберігаються.
- 3 склянки малини
- 2 столові ложки меду
- 1 столова ложка лимонного соку
У блендері змішайте малину, мед і лимонний сік до однорідної маси. Тоді цю масу перетріть через ситечко у каструлю. Доведіть до кипіння, і на маленькому вогні варіть приблизно 20-30 хвилин, не забувайте помішувати часто. Опісля застеліть деко пергаментом і розподіліть рівним шаром готову масу. Випікайте до 3-х годин у духовці із температурою 100 °C. Вимкніть духовку і залишіть пастилу до повного охолодження. Готову пастилу розріжте смужками і згорніть.
- Актуальне
- Важливе