Галина Васильченко: "Влада руйнує успішну реформу в Нафтогазі"
Народна депутатка України від фракції "Голос" Ганна Васильченко вважає, що рішення уряду про звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління "Нафтогазу" порушує статут компанії і виглядає як цілеспрямований злам її успішної реформи.
Про це вона написала на своїй фейсбук-сторінці, передає "Еспресо.Захід".
Як відомо, Кабінет Міністрів нещодавно звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", призначивши новим головою правління компанії Юрія Вітренка.
Зважаючи на це, політик Галина Васильченко висловила здивування, що останні події навколо "Нафтогазу" не викликали великого резонансу в публічному просторі. Хоча, на її думку, мали би.
"Те, що зараз відбувається не менш тривожне, ніж попередні наступи з боку влади на антикорупційні органи. І тут справа не в персоналіях, а в інституціях та процедурах", - заявила вона.
Свою думку з приводу цього депутатка аргументувала тезисно. Зокрема, за її словами:
- Рішення уряду щодо звільнення Коболєва порушує статут "Нафтогазу". Повноваження призначати і звільняти голову правління має лише Наглядова рада. І аж ніяк не Кабмін. Крім того, як зазначають вже колишні члени Наглядової ради, це також порушує "Закон про корупцію"
- Це виглядає як цілеспрямований злам суті реформи корпоративного управління, яка ці роки доволі успішно реалізовувалась в "Нафтогазі".
- Це чіткий сигнал для міжнародних партнерів, що українська влада не зацікавлена в реформах загалом. Таке рішення вже розкритикували: Департамент США, ЄС, ЄБРР, ЄІБ, Світовий банк тощо. Тобто влада України зараз підриває довіру з боку всіх, від кого залежить фінансова безпека України. Наприклад, завтра в Україну приїждає Держсекретар США Ентоні Блінкен, який під час зустрічі зі Зеленським точно підніме питання корпоративного управління. Як влада хоче пояснювати свої незаконні дії міжнародним партнерам? Невідомо.
- Тепер всі інші керівники корпоратизованих держкомпаній розуміють, що якщо щось вони зроблять не так, як сказали в ОП, то їх звільнять, наплювавши на всі процедури.
- Енергетична сфера - це одна зі сфер, де Росія активно веде проти нас війну. І таке рішення уряду ставить під загрозу інтереси України в цій війні з агресором.
"Що таке реформа корпоративного управління? Це коли державне підприємство якраз-таки не залежить від політичних бажань влади. У процесі реформи створюються наглядові ради для того, щоб уряд не міг просто так взяти і в обхід закону звільнити голову держпідприємства. І робиться це для того, щоб держпідприємства перестали бути збитковими та корумпованими. Що означає злам суті реформи? Повернення до ручного управління держпідприємствами. А це: величезні корупційні ризики та можливі збитки, які потім лягають на плечі платників податків. Тобто стратегічно ця реформа не менш важлива, аніж антикорупційна", - пояснила депутатка.
Крім того, вона зазначила, що зараз "Нафтогаз" немає наглядової ради та комісії, яка б могла призначити новий склад наглядової ради.
"А тим часом: помилки накопичуються. Не можна весь час робити дурниці і надіятись, що тебе пробачать. Але, на жаль, споглядаючи сьогоднішні події, виникає лише одне питання: хто наступний?" - підсумувала Галина Васильченко.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе