Графіки погодинних відключень електрики для Львівщини готові. Від чого залежить їх застосування
Після масованої ракетної атаки 8 травня є велика ймовірність застосування графіків відключень електрики. Як дізнатись графіки для клієнтів Львівобленерго та що робити, аби уникнути їх застосування
Після масованої ракетної атаки РФ по енергооб’єктах 8 травня Укренерго попередило споживачів про можливе застосування відключень у різних областях України. У деяких районах Львова ввечері 8 травня та вранці 9 травня зникало світло, тож частина львів’ян пов’язали з відновленням погодинних відключень. Утім, у Львівобленерго кажуть, що поки розпорядження про застосування графіків погодинних відключень для Львівщини не було. Проте попереджають: ситуація в енергетиці складна, тож є ймовірність, що їх таки доведеться застосовувати. Як розібратись, чим відрізняється планове та аварійне відключення електроенергії та застосування графіків погодинних відключень, а також як дізнатись графіки для своєї групи, читайте у матеріалі "Еспресо.Захід".
Як дізнатись графіки погодинних відключень електроенергії Львівобленерго
"Графіки відключень для побутових споживачів на Львівщині не застосовували ще з позаминулої зими. Загроза, що їх доведеться застосувати 8 травня була, і про це попереджало Укренерго, адже була чергова масована атака по енергооб’єктах України. Тому і ми звертались до споживачів, і Укренерго зверталось, з проханням заощадливо використовувати електроенергію у пікові години. У літній період це з 19:00 до 23:00, – каже у коментарі "Еспресо.Захід" речниця Львівобленерго Галина Петрушка. – Оскільки пік 8 травня вдалось пройти без вимкнень, це означає, що споживачі дослухались і зменшили споживання".
При цьому, за словами Галини Петрушки, графіки погодинних відключень готові – вони є на сайті Львівобленерго. Дізнатись, до якої групи споживачів ви належите, можна тут.
"Графіки відключень складали і до війни, і будуть складати після війни на випадок форс-мажорів в енергосистемі. Але до російських атак по енергетичній інфраструктурі не було потреби їх застосувати, – каже Галина Петрушка. – Розпорядження про застосування графіків відключень приймає Укренерго у випадку дефіциту потужності в енергосистемі".
Фото: Львівобленерго
Чому у деяких районах Львова не було електроенергії 8 травня
За словами речниці Львівобленерго, окрім розпорядження Укренерго про застосування графіків відключень, є ще два типи відключень електроенергії. Це аварійні і планові вимкнення.
"Планові – це коли ми зобов’язані знеструмити певну лінію, аби провести якийсь плановий ремонт. Аварійні відключення стаються через поломки. Наприклад, перегорів запобіжник, щось сталось з трансформатором тощо. Найбільше аварійних відключень стається влітку через грози, коли дерева падають на лінії електропередачі, – каже Галина Петрушка. – Вчора ввечері інформація від Укренерго з закликом економити, бо будуть відключення, та аварійні вимкнення наклались, тож це сприйняли, як початок відключень. У нас на сайті є розділ "Чому немає світла". Там достатньо ввести назву населеного пункту, аби дізнатись, за якими адресами саме у цей момент немає електроенергії. Там також вказано причину – чи це планове, чи аварійне відключення, а також орієнтовний час відновлення електропостачання.
Від чого залежить застосування графіків відключень
Основна причина застосування графіків відключень електроенергії – дефіцит потужності в енергосистемі. Простіше кажучи, генерація не може виготовити, а система розподілу передати стільки електроенергії, скільки потребують споживачі у конкретний момент. Тож аби збалансувати попит і пропозицію застосовують графіки вимкнень.
"Через російські атаки по енергооб’єктах ситуація в енергосистемі складна. Поки що маємо міжсезоння, коли уже немає потреб в опаленні і ще не настільне спекотно, аби вмикати кондиціонери. Тому вдається обходитись без застосування графіків відключень, – каже Галина Петрушка. – Значною мірою їх застосування залежить і від самих споживачів. Якщо споживання у пікові години не зменшуватимуть, то є велика ймовірність, що погодинні відключення повернуться. Важливо, мінімізувати використання енергомісткі приладів у вечірні години. Це насамперед всі прилади, які мають нагрівальні елементи: бойлер, електрочайник, фен, духовка тощо".
- У ніч на середу, 8 травня, російські окупаційні війська масовано атакували Україну. Влучання в об'єкти енергетичної інфраструктури були, зокрема, у Львівській та Івано-Франківській областях.
- В Укренерго та Міненерго попередили, що увечері 9 травня, з 18:00 до 24:00, в Україні діятимуть графіки обмеження потужності для промислових споживачів. Якщо споживання зростатиме, можливе застосування аварійних відключень побутових споживачів
- Актуальне
- Важливе