Львівелектротранс першим серед перевізників міста отримуватиме оплату за виконану роботу
У Львові зробили перший крок для переходу на оплату перевізнику за виконану роботу і розпочнуть з ЛКП "Львівелектротранс"
Про це повідомляє ЛМР, передає "Еспресо.Захід".
Сьогодні, 29 березня, на пленарному засіданні затвердили Програму забезпечення діяльності у сфері міського електричного транспорту на території Львівської МТГ. Вона дає можливість перейти на оплату перевізнику за виконану роботу в частині електротранспорту. Планується, що оплачувати підприємству за надані транспортні послуги місто буде ще цієї весни.
Як пояснив департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, перехід на оплату транспортної роботи розпочинають з ЛКП "Львівелектротранс", оскільки законодавство дозволяє це впровадити в частині електротранспорту.
"В межах запуску е-квитка передбачено, що місто має оплачувати перевізникам за виконану транспортну роботу. І ми вирішили розпочати з Львівелектротрансу, оскільки в законодавстві є норми, які дозволяють це впровадити власне для електротранспорту. Зараз завершується процедура розрахунку вартості 1-го вагоно/кілометра та 1-го тролейбусо/кілометра. Затвердити вартість транспортної роботи планують у квітні. Також нам потрібно буде внести зміни у договори між департаментом і Львівелектротрансом. Оплачувати підприємству за виконану транспортну роботу ми плануємо ще цієї весни", - розповів Олег Забарило.
Посадовець додав, як відбуватиметься компенсація зі сторони міста за транспортну роботу:
"Для підприємства буде розрахована вартість виконаної ним транспортної роботи. Оскільки Львівелектротранс отримує виручку від надання послуг, а також – компенсацію з міського бюджету за перевезення пільгових категорій пасажирів, то після запуску цієї програми ми матимемо змогу доплачувати різницю між вартістю виконаної транспортної роботи та загальними надходженнями підприємства від надання послуг, в тому числі і пільговим категоріям пасажирів.
Перехід на оплату за транспортну роботу має стимулювати підприємство надавати якісні послуги, оперативно реагувати на поломки на усувати їх, щоб виконувати всі необхідні рейси впрововж дня".
Щодо оплати транспортної роботи автомобільним перевізникам, то, за словами Олега Забарила, наразі в країні немає законодавства, яке б це регламентувало.
"Але Міністерство інфраструктури вже напрацьовує зміни до відповідного законодавства. Ми тісно комунікуємо з колегами з міністерства і узгодили, що Львів буде пілотним містом, яке в межах цих напрацювань буде переходити на оплату виконаної роботи автомобільним перевізникам", - наголосив Олег Забарило.
Читайте також: До квітня буде можливість пересадки, а до липня – мобільний додаток е-квитка, - Забарило
- Актуальне
- Важливе