Для гурманів. Куди піти у Львові на вихідних

18 червня, 2021 п'ятниця
13:40

Рекомендуємо родзинки культурної мапи міста.

ТЕАТРИ

Львівська опера
 

12.06. Балет "Білосніжка та семеро гномів". Балет польського композитора Богдана Павловського, написаний на основі казки братів Грімм, яка вчить доброти дітей у цілому світі. Музика наповнена лірикою – для зустрічей Білосніжки і Принца, і гумором – у зображенні кумедних Гномів. Цікава, винахідлива хореографія, мальовничі декорації і костюми викликають захоплення юних глядачів. Поч. о 12.00.

12.06. Опера "Тоска". Сюжет "Тоски" був добре відомий львів’янам – ще до прем’єри опери драма Сарду ( за якою ця опера написана) йшла у місцевому театрі. Уперше ж опера Джакомо Пуччіні прозвучала у Великому міському театрі (нині – Львівська національна опера) у березні 1903 року. Головну партію тривалий час виконувала відома польська сопрано Яніна Королевич-Вайдова, однак у 1904 році під час гастрольних виступів цю партію на сцені театру співала славетна італійська співачка Джемма Беллінчіоні. У червні 2021 року, після кількарічної перерви, «Тоска» знову повертається на сцену театру під орудою музичного керівника Івана Чередніченка. Виконання цієї вистави присвячене світлій пам’яті багаторічного головного диригента театру Михайла Дутчака (1953-2021). Поч. о 18.00.

Докладніше – за покликанням.


Театр ім. М. Заньковецької 19.06 –Вистава "Ісус, син Бога Живого". "Поставити виставу про Ісуса Христа – це те ж саме, що знову написати Євангеліє, але вже власними руками. Це велика відповідальність і разом з тим велике щастя та благословення. Режисер Федір Стригун здійснив мрію багатьох, адже "Ісус – син Бога живого" - це трепет душі, це емоції, які важко приховати, це неймовірна вистава, яку варто дивитися безліч разів". Поч. о 18.00

 Докладніше – за покликанням.
 

Театр ім. Л. Курбаса


19.06. – Вистава "Амнезія або Маленькі подружні злочини"( Режисер – Володимир Кучинський). "АМНЕЗІЯ, тому що я ділив з тобою свої дні та ночі, але розповідав собі іншу історію… АМНЕЗІЯ, тому що я відчував непереборне почуття до тебе, але більше говорив про свої маленькі імпульси… АМНЕЗІЯ, тому що в глибині душі я був вірний, але скоріше б порвав собі горлянку, аніж визнав би це… Чоловіків характеризує те, що вони відмовляються від власної долі. Вони віддають перевагу свободі. Але що таке свобода, якщо вона ні до чого не веде? Чоловіки більше вигадують свободу, ніж користаються з неї… Моя АМНЕЗІЯ – це брехня для того, щоб повернутися і віднайти тебе".(Ерік Емманюель Шмітт). Поч. о 19.00.

20.06. – Вистава "Апокрифи" ( режисер -- Володимир Кучинський) за драматичною поемою "На полі крові" і драматичним етюдом "Йоганна, жінка Хусова" Лесі Українки. "На сцені – вистава-притча про людські пристрасті, вірність, зраду, фанатизм, ланцюг іпостасей людського духу, кожна ланка якого – самооцінка сама по собі, а разом вони утворюють багатошаровий поліфонічний твір… Іконографія Лесі Українки не відповідає всім прийнятим канонам: вона створює композицію крупних планів, максимально наближуючи Юду до глядача, лишаючи його з нами віч-на –віч. Так само вона робить і з Хусою та його оточенням. Лише Йоганна проходить десь краєчком. Як тінь, як зламана саронська лілея. Від улесливості Хуси, через решту героїв зрада проходить всі ступені та прояви, аж до прямого акту продажу вчителя".(К. Сліпченко, "Кіно-Театр") Поч. о 19.00.

Докладніше – за покликанням.

Театр "Воскресіння"  19.06. - Вистава "Ніч для жінок". Режисер Ярослав Федоришин. Вулична вистава у дворику Львівської Вулична вистава створена на основі карпатських легенд. Це запальна, видовищна феєрія, яка виконується акторами на ходулях. Будуть представлені танцювальні, хореографічні композиції етнічної Буковини, Гуцульщини та Бойківщини. Таємнича атмосфера вистави  перенесе глядача в певний часовий простір, де царюють духи вогню, води і небес. Підходить для сімейного перегляду. Поч. о 18.00.

20.06  – Вистава "Ніч для жінок"... Поч. о 18.00.

Докладніше – за покликанням 

Театр ім. Л. Українки
 

19.06 – Вистава "From Germany With Love. Вистава – це перша частина українсько-німецького проєкту "Прикордонні території – ідентичність, різноманітність, суспільство: зараз, до та після". Поч. о 19.00.

Докладніше – за покликанням

Театральний центр "Слово і голос"19.06. – Сольна вистава Наталки Половинки  "Квітка-невіста".Тканина вистави зіткана з матеріалу: українські народні пісні, давні духовні напіви України, канти, класичні українські романси, українські замовляння.. Поч. о 19.00 

Докладніше – за покликанням
 

Театр "І люди, і ляльки"19.06 –"Одного разу в Африці". Поч. о 12.00; 14.00.

20.06. – "В гості до сонечка". Поч. о 12.00; 14.00; 16.00.

Докладніше – за покликанням.
 

Львівська національна філармонія ім. М. Скорика19.06. Концерт "Per aspera ad astra".  Закриття концертного сезону симфонічного оркестру "INSO-Львів". Символічною є музика, яка прозвучить, наче в унісон із шляхом оркестру – музика двох композиторів, Ігоря Стравінського та Федора Якименка, долі яких яскраво перетнулись. Федір Якименко був одним із учителів геніального Стравінського.  Це – вечір невипадкових перетинів, зустріч взаємодоповнюючих компонентів, котрі уособлюють у собі новий шлях, нову гармонію, адже лише так можливо досягнути розквіту. Труднощі – пальне для зростання, як стверджує Кирило Карабиць, один з найяскравіших представників молодого покоління диригентів України (Головний диригент Борнмутського симфонічного оркестру (Велика Британія)і диригент Національної опери України), котрий диригуватиме концерт.  Поч. о 18.00.

Докладніше – за покликанням.
 

Львівський органний зал

19.06 – Концерт "Органний речиталь. Валерія Малаховська". Кожен концерт органістки Валерії Балаховської у Львівському органному залі – подія. Адже Заслужена артистка України, солістка Національного будинку органної та камерної музики завжди привозить яскраві та віртуозні програми. Цього разу ми почнемо з ровесника Баха Йогана Вальтера, а завершимо - видатним органістом ХХ століття Гансом-Андре Штаммом. Здійснимо музичну подорож у Німеччину, Італію, Францію та Америку. Палітра жанрів також вражає – концерти, адажіо, скерцо, токати, прелюдії, рондо. Поч. о 19.00.

20.06 – Коцнерт "Шуман. Ліст. Рахманінов". Сольний концерт 15-річного піаніста, учня ліцею ім. С. Крушельницької Михайла Гринця. Учень Максима Лимарева здобув чимало нагород на фортепіанних конкурсах та вже не вперше виступає на професійній сцені. Приходьте почути твори Шопена, Ліста, Шумана, Рахманінова, Прокоф’єва у виконанні юного віртуоза. Поч. о 14.00.
 

Музеї та галереї

Національний музей ім. А Шептицького – виставка XII Міжнародного Іконописного Пленеру НОВИЦЯ - 2020 "СЛОВО СТАЛО ТІЛОМ".

В історичному корпусі Націонаьного музею – "Росте древо".

Львівська галерея мистецтв – Виставка представника течії "нових старих майстрів" Євгена Равського "Від міфу до міфу". Виставка чернівецького художника-абстракціоніста Олега Любківського "Дзеркало".

Музей етнографії та художнього промислу. Виставка творчості знаних восьми художниць "Жіночі примхи літа". Виставка альтернативної художньої фотографії

А також "Міні монументи" Анни Атоян у "Зеленій канапі",  виставки  живопису Ореста Манюка   у Львівському історичному музеї, Ігора Палія "Гурт прихильників золотої рибки" в арт-салоні "Велес" та "Неспіймане" Христини Приймак у PM Gallerі.

Концерти

У суботу, 19 червня, о 19:00 одним з найяскравіших концертів цих вихідних стане виступ Сальвадора Собрала (Salvador Sobral) на локації Територія !FESTRepublic. Сальвадор став відомим завдяки перемозі на конкурсі "Євробачення" у 2017 році, що проводився в Києві. Своїм ніжним та романтичним співом на португальській мові, він закохав у свою творчість мільйони людей.  
 

На львів’ян чекає виступ Сальвадора Собрала разом із джазовим оркестром. Звісно, що пролунає і найвідоміша пісня Сальвадора – Amar Pelos Dois. Також в програмі концерту – пісні з нового альбому. Головні риси творчості португальського співака – інтелігентність, емоційність та щирість – ці риси гармонійно поєднуються із дворянським походженням Сальвадора.

Замовити квитки тут.
 

У суботу та неділю, 19-20 червня, о 19:30 це одним цікавим концертом має бути Літній джаз та класика в чарівних Митрополичих садах (сад собору Святого Юра). Найкращі джазмени України зіграють спеціальну джазову програму із улюблених вокальних та інструментальних хітів. Вас потішать Анастасія Литвинюк та Ігор Гнидин (лідери проекту SHOCKOLAD), темпераментий котрабасист Сергій Федорчук та яскрава вокалістка Юлія Швед! Спеціальний гість – неймовірна музикантка Соломія Чубай! Літній Джаз в саду – це унікальна підбірка хітів Френка Сінатри, Тоні Беннета, Енді Уільямса та українські ретро шлягери у власних аранжуваннях.

Квитки на суботу тут, на неділю – тут.
 

У неділю, 20 червня, о 19:00 – успішний проєкт Lviv Jazz Orchestra та фіналіст Голосу Країни Аніс дадуть концерт присвячений справжньому королю каверів – Джо Кокеру. Цей дует з величезним успіхом зібрав аншлаги на кращих концертних майданчиках України та за її межами. Унікальний оксамитовий баритон Аніса максимально точно відтворює манеру виконання хітів Джо Кокера.

Замовити квитки тут.
 

Фестивалі 

 

Традиційний вже патріотичний фестиваль "Зашків" проходитиме у селі Зашків Львівської області з 18 до 20 червня.  У суботу пройдуть показові виступи військової техніки, кінологів, реконструкція бою. Прихильники спорту зможуть пограти у футбол босоніж, здолати крос або ж взяти участь у велопробігу. На учасників фестивалю також чекає і музична програма на великій сцені з виступами популярних українських гуртів, етногуртів та виконанням пісень з АТО. "Характерною особливістю заходу, що вирізняє його, є сувора заборона вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин, паління на території фестивалю.

Фестиваль щороку влаштовують з нагоди дня народження полковника Євгена Коновальця. До слова, вхід – вільний!
 

Також у Львові продовжує тривати Lviv Fan Festival, який пов'язаний з ЄВРО-2020. З 11 червня по 11 липня в самому центрі Львова на території Ennio Event Square (Джерельна, 22) триватиме фестиваль футболу, музики та їжі. Щоб усім було зручно для перегляду футбольних матчів на території є три великих екрани. Організатори запевняють, що місця вистачить для всіх.
 

Кіно

У суботу, 19 червня, о 19:00 – велика кіно-музична подія у "Планеті кіно" (Forum), а саме – допрем'єрний показ українського документального фільму "Вусатий фанк" за участі автора ідеї та сценариста Віталія Бардецького. За п’ять днів до старту прокату стрічки є можливість змогу подивитись та навіть поспілкуватись з творцем "Вусатого фанку".
 Як йдеться в описі фільму, громадянам СРСР немає потреби слухати Джеймса Брауна, Френка Заппу чи Pink Floyd – так вважала партія. Але все змінилося наприкінці 1960-х: за вказівкою політбюро, в Україні почали масово з’являтися ВІА, що мали замінити радянській молоді західні рок-гурти. Та щось пішло не за сценарієм: замість лояльних партії музикантів, влада отримала сучасну та самобутню музичну сцену. Ці музиканти не любили, щоби їхні гурти називали ВІА. Тепер у цієї музики буде нова назва – Вусатий Фанк! Мало того, що ансамблі звучали круто, та ще й виглядали як заокеанські зірки. Смерічка, Березень, Дзвони, Водограй, Мрія, Світязь, Жива вода, Візерунки шляхів, Арніка – ці ансамблі збирали стадіони та багатотисячні зали.

Кримінальний трилер "Форсаж 9: Нестримна сага" є продовженням мегапопулярної франшизи, до якої входять вже дев’ять повнометражних та два короткометражні фільми. Перший "Форсаж" вийшов на екрани в 2001 році. Сумарні касові збори усіх частин складають понад $5,8 млрд. Режисером чергового фільму став Джанстін Лін, який займався постановкою третьої, четвертої, п’ятої та шостої частин.
 


Головний герой Домінік Торетто (Він Дізель) разом зі своєю родиною живе мирним життям. Проте він змушений зійтися у протистоянні з молодшим братом Якобом, який об’єднається з Шифром (Шарліз Терон).

Фільм Джії Копполи (її дідо Френсіс Форд Коппола та тітка Софія Коппола) "Мейнстрим" Джії є влучним портретом покоління. Покоління, яке існує у віртуальному світі, де етичні запитання ставляться в доповненій реальності з масками та емоджі. У головних ролях –номінант на "Оскар" Ендрю Ґарфілд та молода акторка Мая Гоук, дочка Уми Турман та Ітана Гоука. 
 "Оскар Шортс – 2021" – унікальна можливість переглянути всі 5 стрічок-номінантів на великому екрані, та побачити, кому й за що дісталася заповітна статуетка. Це колекція найкращих короткометражних фільмів року за версією Американської кіноакадемії.
 

 

Спорт

 

У суботу, 19 червня, відбудеться велопробіг "Від Степана до Євгена". Початок – о 10:00. Вхід – вільний. Велопробіг розпочнеться біля пам'ятника Степанові Бандері. Маршрут: Львів - Зашків (Пам’ятник Бандері - вул. Бандери - вул. Коперніка - пр. Свободи - пл.Різні - пр.Чорновола- вул. Липинського - вул. Хмельницького - Великі Грибовичі - Великий Дорошів - Зашків, Садиба Коновальця).

"Від Степана до Євген" – це не просто прогулянка велосипедами за місто, це Традиційний велопробіг з нагоди вшанування пам’яті великої людини, провідника української нації, полковника армії УНР, коменданта УВО, першого голови ОУН – Євгена Коновальця.

Ще одна веломандріка відбудеться в суботу о 11:00 – велопроща місцями святого Івана Павла ІІ у Львові. Маршрут проходитиме місцями, які відвідав св. Іван Павло ІІ під час свого візиту. Зареєструватися можна тут. Старт велопрощі біля храму Різдва Пресвятої Богородиці (майдан св. Івана Павла ІІ папи Римського, 1).
 Також у суботу, 19 червня, о 10:00 активних львів'ян запрошують на забіг Runday. До забігу можуть долучитися усі охочі. Lviv runday - це пробігтися 5 кілометрів по найбільш безпечній та екологічній біговій локації в Львові – в Стрийському парку. Забіг відбудеться за будь-яких погодних умов!
 

Цікавинки

 


 

До Львова привезуть мощі святого Івана Павла ІІ! Наприкінці червня у Львові відзначатимуть 20-річчя вiзитy Пaпи Івaнa Пaвлa ІІ. 20 червня о 19:00 – відбудеться духовно-мистецький вечір в Архикатедральному Соборі святого Юра за участі капели "Трембіта". А вже 21 червня о 8:00 – будуть виставленні до почитання Ікони та мощі святого Івана Павла ІІ у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ. У понеділок, 21 червня, о 11:00 – відкриють фотовиставку "Папа і Сихів" на честь Івана Павла ІІ на площі біля храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.  

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку

Читайте також:
будівництво сміттєпереробного заводу
Автор Богдан Білан
28 липня, 2021 середа
Для будівництва сміттєпереробного заводу у Львові потрібно брати ще один кредит
Марсове поле
31 липня, 2021 субота
МЗС Росії надіслало Україні ноту через демонтаж зірки у Львові
ДТП
31 липня, 2021 субота
На трасі Київ – Чоп перекинулася вантажівка: рух ускладнений
Львів
+16
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.73
  Купівля 26.73
  Продаж 26.98
 • EUR
  Купівля 31.67
  Продаж 32.07
 • Актуальне
 • Важливе
2021, неділя
1 серпня
10:13
коронавірус
На Львівщині коронавірус підхопили ще 12 людей: звідки хворі
09:45
Ігор Зінич
"Ігор взяв медичного ранця і пішов у саме пекло", − Ксенія Клим про документальний фільм "Останній медик терміналу"
09:19
швидка
У Львові поранений напав на бригаду швидкої допомоги
09:00
літо
Спека та град: погода на Львівщині 1 серпня
07:10
Михайло Романчук
Романчук приніс Україні перше срібло Олімпіади-2020
2021, субота
31 липня
22:07
ФК "Карпати"
Відроджені "Карпати" починають з перемоги
19:15
акценти
Микола Береза про українські серіали, новий бос Садового, нота від Росії – акценти від "Еспресо.Захід"
18:57
кіно на даху
Львів'ян кличуть у кінотеатр на даху
18:39
волонтер
У Львові для волонтера збирають кошти на лікування від онкозахворювання
18:20
шахтарі
На Львівщині анонсують протести через заборгованість зарплат перед шахтарями
18:00
голодомор
Віряни з Прикарпаття пожертвували 0,5 млн гривень на експозицію Музею Голодомору
17:40
Золочів
Біля Золочева пройдуть літературно-мистецькі фестини "Світло Маркіяна"
17:15
весілля у СІЗО
У Чернівецькому СІЗО відгуляли весілля
16:52
Лейла Мелесова-Вальчак
Депутати Львівської міськради визначилися, які культурні заходи фінансуватимуть з бюджету, – Лейла Мелесова-Вальчак
16:27
велозмагання
На Львівщині відбудеться веломарафон "Сколівські Бескиди"
16:02
Марсове поле
МЗС Росії надіслало Україні ноту через демонтаж зірки у Львові
15:48
збройні напади
Розбійні напади, вимагання та погрози вбивством – на Прикарпатті викрили злочинну групу
15:30
Святослав Євтушенко
Звільнився ще один чиновник Львівської міськради, що займався сміттям
15:26
морозиво
Морозиво зі шкідливою добавкою утилізують на Івано-Франківщині
15:00
"На гостини до Лесі" –  на Волині організовують етнофестиваль до дня пам'яті Лесі Українки
14:31
підроблений паспорт
Поляки фіксують рекордну кількість фальшивих документів при перетині кордону українцями
14:06
Ірина Калинець
Минає 9-а річниця з дня смерті дисидентки Ірини Калинець. Найпроникливіші рядки з її віршів
13:34
Інтерв’ю
Микола Береза
"Що хочете пишіть в серіалах, але якщо вони російською, я не можу їх  вважати українським продуктом", – актор Микола Береза
13:32
Бухта вікінгів
Біля Львова на атракціонах смертельно травмувалася жінка
13:11
ДТП
На трасі Київ – Чоп перекинулася вантажівка: рух ускладнений
12:47
чоловік випав з трамвая
У Львові з трамвая випав чоловік
12:28
пожежа стерні
На Львівщині тричі за добу горіла стерня, є постраждалі
12:12
PR
вінілова плитка
Укладання без порогів вінілової плитки Quick-step до 169 кв. метрів – не проблема! Якщо тільки...
12:01
Андрій Садовий
"Наш славний мер отримав де-факто нового боса". Реакція соцмереж на нову посаду львівського міського голови
11:29
перекриття дороги
На Прикарпатті іномарка збила дитину на переході: селяни перекрили дорогу
11:08
коронавірус
На Львівщині майже 50 нових хворих на СОVID-19
10:42
пожежа у гуртожитку
В Івано-Франківську горів гуртожиток медуніверситету: евакуювали майже 90 студентів
10:34
шахтарі
На Донеччині стався вибух на шахті
10:12
Ігор Табанюк
На Івано-Франківщині поховають пілота Ігоря Табанюка, який загинув в авіакатастрофі 
09:44
кільце на Хмельницького
У Львові перекрили рух транспорту на перехресті Хмельницького – Липинського. Схема об'їзду
09:24
стрілянина на весіллі
На Буковині наречений влаштував стрілянину на власному весіллі
09:00
Дощова погода
Після обіду Львівщину накриють грози та град: погода 31 липня
07:32
Північний потік-2
У Конгресі США заборонили Байдену скасовувати санкції проти "Північного потоку-2"
2021, п'ятниця
30 липня
21:17
Львів - Шахтар
"Шахтар" не без труднощів переграв ФК "Львів"
21:05
акценти
Відновлення водопостачання у Східниці, кадрові призначення, смерть від штаму "Дельта" на Закарпатті та інші акценти від "Еспресо.Захід"
Більше новин