"Дивогонка" у Львові зібрала на велоперегони наймолодших. Фото
У Стрийському парку відбулися дитячі велоперегони "Осіння Дивогонка". У них брали участь діти від двох (якщо опанували біговел/велосипед раніше, то навіть від 1,5) до 8 років.
"Еспресо.Захід" також відвідав перегони та поспілкувався з юними велолюбителями і їхніми батьками.
Організатори розповідають, що "Дивогонка" – це перш за все свято для всієї родини, де медалі та призи отримують усі маленькі учасники. Мета такого заходу – розвинути та підтримати дітей у їхній зацікавленості до їзди на велосипеді та популяризувати здоровий спосіб життя.
Змагання відбувалися на двох трасах. О 10:30 поблизу кінотеатру "Львів" і пам’ятника "Львів – батьківщина українського футболу" розпочався перший заїзд. Учасниками стали дітки від 2 років – наймолодші велолюбителі.
Читайте також: у Львові відбувся спортивний фестиваль "Левандівка SPORTFEST"
Загалом до участі в перегонах допускали на будь-яких велосипедах, технічний стан яких відповідав загальноприйнятим нормам. Обов'язковим був шолом. У середньому в заїзді брали участь по 7-8 дітей. Головним критерієм був діаметр коліс, бо це насамперед про чесність. Другий критерій – вік.
Першим дійшов до фінішу у виді транспорту "Каталки" Ярополк Вавтишак під номером 15. Хлопчик катається з одного року. Зараз йому 2 з половиною.
"Ми вже 4 роки поспіль усією сім'єю відвідуємо захід, – розповідає Дзвенислава, мама переможця. – Ярополк насправді дуже любить їздити, а автомобілі – це найбільше його захоплення".
Дзвенислава пояснює: син переміг, бо мав гарну підтримку. Це й справді так, адже всі 200 метрів траси батько Ярополка був поруч і не давав йому здатися. Крім того, старші брат і сестра Ярополка, Святополк і Роксана, також стали учасниками перегонів.
Після "Каталок" відбулися перегони "Триколісні велосипеди", на трасі завдовжки 200 метрів. Наступними були "Біговели 8-10 дюймів", на 260 метрів. Далі – "Біговели 12-14 дюймів". Завершальними стали перегони у виді транспорту "Двоколісні велосипеди" (8-14 дюймів; 16 дюймів; 16-18 дюймів; 20-27 дюймів; з додатковими колесами). Усього було зареєстровано 400 учасників, відбулося близько 60 заїздів.
Цікаво, що після перегонів усі дітки без винятку отримали подарунки. Це грамоти, медалі та солодощі. Єдине, чим відрізнялися пакунки – це медалями за 1, 2 та 3 місця.
Наталія Музала, організаторка " Осінньої Дивогонки", розповідає: "Вперше придумали такий захід пластуни в Києві спільно з компанією "Вело-онлайн". Я із захопленням дивилася на цю подію, де головною метою є не перемога, а позитивні емоції дітей.
Коли в мене народилася власна дитина, я вирішила, що вона повинна також відвідувати такі заходи, бо це насправді дуже класно та весело.
Сім років тому ми вперше зробили такі перегони для дітей у Львові. Ця "Дивогонка" є вже 13-та за рахунком. Спочатку це були маленькі камерні перегони на 80 дітей. Зараз кількість учасників сягає 400. Понад те, ми змушені були обмежити кількість, адже було дуже багато охочих, а ми не в змозі протягом дня залучити всіх".
Наталія повідомляє, що за ці роки в них з'явилися власні колекціонери, які збирають медалі з усіх проведених перегонів. На майбутнє організаторка думає над створенням нового формату заходу для дітей 8+. Це буде нова локація для більш серйозніших перегонів.
До слова, на заході були розміщені ще й різні локації, де діти могли розважатися. Дітки могли відвідати аквагрим, розмалювати власні магнітики та виконати цікаві завдання.
"Дивогонка – це не тільки про велоперегони, це ще й про сімейний активний відпочинок. Тому ми запропонували для дітей та їхніх батьків різні розважальні дійства.
Тематикою цієї "Дивогонки" стала прогулянка осіннім лісом. Ми зробили спеціальну локацію з зображенням тварин, які живуть у лісі. Усі активітети та майстерки підлаштовані під цю тематику", – каже організаторка.
-
Нагадуємо, в дитячому садку у Львові влаштовують гаражний розпродаж
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе