Директором ліцею №6 у Львові став колишній інспектор поліції: батьківська рада невдоволена таким призначенням
23 вересня у Львові відбувся конкурс на посаду директора ліцею №6. Його проведенням обурені батьки, педагоги та й сама Аліна Бояр-Созонович, яка виконувала обов’язки директорки навчального закладу
Причиною такої реакції стала раптовість конкурсу, за яким, зі слів батьків, вони не могли спостерігати. 19 вересня Аліні Бояр-Созонович прийшло смс-повідомлення про проведення конкурсу, а вже 23 вересня він відбувся.
"Тобто, конкурс приблизно був оголошений у лютому чи січні, вже не пам’ятаю. Документи подаються протягом місяця, а сам конкурс мав відбутися 3 березня. За положеннями Міністерства освіти, за положеннями львівськими, мало пройти максимум 2 місяці від оголошення конкурсу, аби його провести. Відповідно прибуло 6 претендентів: вони прийшли, ознайомилися з колективом. І мав відбутися конкурс. 24 лютого почалася війна і 28 було видано наказ, що всі конкурси припиняють на час воєнного стану. Згідно із Законом України про правовий режим воєнного стану, до того як він закінчиться і ще пів року після нього не буде ніяких конкурсів. І тут мені 19 вересня приходить повідомлення, що конкурси відновили й наш відбудеться 23 вересня. На сайті управління освіти через 2 дні з’явилася інформація про відновлення конкурсів, але підстав інших, крім закону про освіту немає. Тобто, про воєнний стан нічого не пише. На моє запитання про це відповіли, що начебто у нас немає більше повітряних тривог і можна проводити конкурси. Ще цікаво, що про нове місце і час проведення ніде не зазначено. Тобто, громаду не попередили взагалі ніяк і порушили інформаційну прозорість", – коментує "Еспресо.Захід" Аліна Бояр-Созонович.
Як додає педагогиня, проблема й у тому, що всі шестеро осіб, які подавалися на конкурс ще на початку року, 23 вересня прийти не змогли. Та і підготуватися відповідно часу не було. Жінка просила оголосити новий конкурс, куди б заново змогли податися люди, і провести його відповідно до законодавства.
За результатами конкурсу, новим директором став Михайло Чабан, який донедавна був інспектором поліції та має три роки педагогічного досвіду. Аліна Бояр-Созонович поступилася йому всього на 0,3 бала.
Як повідомляють у батьківській раді ліцею, їх дивує, що конкурс виграє людина з таким малим педагогічним досвідом, у той час, коли професіонали, ймовірно, навіть не знали про його проведення.
"Мій син вчиться восьмий рік в школі. Щодо пані Аліни, то весь батьківський склад абсолютно задоволений її роботою.Ми звісно підтримуємо її, але, в першу чергу, ми за чесний і прозорий конкурс. Навіть якби нам призначили іншого директора, але з педагогічним досвідом, який знає як поводитися з дітьми, то ми б не виступали проти. З шести кандидатів двоє дуже досвідчених взагалі не прийшли на той конкурс. Ми не розуміємо, чому так відбувається. Ми хочемо, щоб звернули увагу на думку батьків, учнів. Ми писали й заяви, і звернення, але відповіді поки ніхто не надав. 23 вересня конкурс відбувся з грубими порушеннями чинного законодавства. Рішення конкурсної комісії про призначення є необґрунтованим та нелегітимним, а побажання батьківської громади повністю нівелюються", – коментує Аліна Власенко, голова батьківської ради.
Також батьків насторожує те, що, з їхніх слів, Михайло Чабан та керівник управління освіти ЛМР знайомі вже понад десять років та працювали разом.
"Як виявилося після оголошення результатів конкурсу, Михайло Чабан та Андрій Закалюк працювали помічниками депутатів VI скликання Львівської міської ради, отже знайомі вже понад десять років", – додають у батьківській раді.
З іншого боку, у громадськості були деякі претензії до самого ліцею та його адміністрації, тому призначення нового директора деякі львівські активісти вітали.
Так, активіст організації "Суспільство майбутнього" та військовий Антон Петрівський неодноразово звертав увагу на російські наративи та пропаганду у школі. Зокрема, як раніше писало "Еспресо.Захід", у 2018 році у деяких класах були вивішені георгіївські стрічки, а інформацію про Голодомор взагалі спотворювали. Після приходу на посаду в.о. директорки Аліни Бояр-Созонович, претензії з боку громадських активістів не припинилися, адже жінка також навчалася у цьому ліцеї раніше і була заступницею директора з виховної роботи цього закладу у той період, коли там пропагували комуністичну символіку. Нагадаємо, ліцей був російськомовним до певного часу і лише рік у навчальному закладі не викладають російської мови.
"Я не зустрічалася з цими активістами, вони не приходили під час того, як я рік виконувала свої обов’язки. Я спілкувалася лише з паном Літинським. Всі інші зі мною не говорили, не зустрічалися. Вони самі не приходили, щоб пересвідчитися, чи все добре у ліцеї, чи запропонувати якісь свої заходи. Але вони пишуть у соціальних мережах. Ми цього року перейшли повністю на українську мову навчання, у нас немає російської мови ні як предмету, ні як факультативу. Підручники списали, а ті, які згідно з законодавством, списати не можемо – ми не видаємо на руки”, – додає Аліна Бояр-Созонович.
Не розуміють таких закидів у батьківській раді:
"Такі наклепи, що ми пропагандуємо "русскій мір", і що ми колаборанти. Я вам скажу, у мене у 2015-році чоловік загинув під Дебальцевим, я з 2015 року займаюся волонтерством і зараз практично з фронту не вилажу, бо і машини вожу, і іншу допомогу. І повірте, якби хоча б був натяк на якийсь "русскій мір" у школі, я б перша не мовчала", – також реагує на претензії активістів голова батьківської ради Аліна Власенко.
Попри усе, в управлінні освіти ЛМР вважають конкурс абсолютно законним та прозорим. Як повідомив "Еспресо.Захід" керівник управління Андрій Закалюк, комісія рекомендувала на посаду кандидата з найбільшим балом. Відповідно, з Михайлом Чабаном, новим директором ліцею, контракт вже підписано на 2 роки.
"Найперше – конкурс повністю законний. Немає такої норми закону, яка забороняє проводити конкурси. Цей конкурс був оголошений задовго до війни й кандидати подавалися задовго до війни. Знайомство з кандидатами було до 24 лютого. Конкурс не оголосився зараз, він продовжився. І це є дуже різні речі. Тобто, ми цей конкурс відновили. Звичайно, що у лютому, березні було б безглуздям проводити. Але враховуючи те, що ми, в принципі, можемо їх проводити й нам ніхто не заважає це зробити, то залишати школи чи будь-які інші структури без директорів є неправильно. Тим паче закон нам дозволяє проводити конкурси. В Законі України про освіту норма про конкурси не скасована і це дуже важливо. Повірте, у нас працюють фахові юристи й цей конкурс відбувся абсолютно правомірно. Відновився конкурс на тому етапі, на якому він закінчився 24 лютого. Тому й в такий швидкий термін він пройшов, бо усі попередні етапи було пройдено до цієї дати", – Андрій Закалюк, очільник управління освіти ЛМР.
До слова, Михайло Чабан відмовився надавати коментарі журналістам як телефоном, так і при зустрічі.
- Нагадаємо, у 2021 році вже виникав скандал щодо призначення директора ліцею №6
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе