Держпродспоживслужба Прикарпаття порадила, як вибирати морозиво
В Україні можна виробляти морозиво як за державними стандартами, тобто ДСТУ, так і за технічними умовами
Різницю між різними стандартами виробництва пояснили у Держпродспоживслужбі Івано-Франківської області.
Обираючи морозиво, варто звертати увагу не лише на дату виготовлення та термін придатності, а й його форму та цілісність пакування.
Молочне, вершкове та пломбір – це не просто назви, це підказка, наскільки жирним є морозиво. Зокрема, пломбіром має право називатись лише те, у складі якого є від 12 до 20% жиру. Якщо жиру менше, то називати морозиво пломбіром уже не можна. Менш жирним є вершкове морозиво (8-11,5%), ще менше жиру у молочному (0,5-7,5%).
Харчові продукти в Україні можна виробляти як відповідно до ТУ (технічні умови) так і ДСТУ (держстандарт). ТУ означає, що морозиво виготовлене за індивідуальною рецептурою. У Держпродспоживслужбі радять шукати на упакуванні саме абревіатуру ДСТУ.
ДСТУ 4733 означає, що морозиво вироблено з молочних жирів (молочне, вершкове чи пломбір). Натомість ДСТУ 4735 означає, що у його склад комбінований. Тобто там є і молочні, і рослинні жири. Плодово-ягідне морозиво, шербет, лід мають відповідати ДСТУ 4734.
- Раніше у прикарпатській Держпродспоживслужбі попередили, що в Україну потрапила партія небезпечного морозива з Франції.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе