Депутатка ЛМР наполягає якнайшвидше встановити межі парку "Горіховий гай"
Це потрібно для того, аби тут не виросли нові будівлі.
Потрібно негайно встановити межі парку "Горіховий гай". Про це заявила депутатка Львівської міської ради від партії "Європейська солідарність" Анастасія Окряк на виїзному засіданні комісії екології, природокористування та енергозбереження, – повідомляє Еспресо.Захід.
Анастасія Окряк. Фото: фейсбук
За словами депутатки, забудови, гаражні кооперативи, контейнерний майданчик та незаконна парковка забирають територію парку "Горіховий гай", і так буде продовжуватись, допоки не встановити його межі.
"Реконструкції парк не бачив більше 20 років. Дві пішохідні алеї – все, що отримав парк за ці роки.
Ще одна проблема – це незаконна парковка, яка розташована в межах парку. На її місці раніше був спортивний майданчик, а зараз тут хочуть організувати відкритий літній кінотеатр, куди люди зможуть приїхати та подивитись фільм. Тому знову ж таки межі парку потрібно встановити якнайшвидше.
Поряд з тим, ОСББ розмістило свій контейнерний майданчик зі сміттям на території парку, відгородившись парканом. Раніше він був розташований на їхній території, проте, мабуть, в парку для сміття краще місце. Більше того, ОСББ висловлює свої претензії, що дерева заважають лініям електропередач. Хочу нагадати, що не дерева були висаджені на їхні лінії, навпаки, дроти проклали поміж дерев, які ростуть там не один рік", – розповіла Анастасія Окряк.
Вона додала, що сміття часто викидають просто у яри парку. Щоб боротись із цим, працівники парку влаштовують щотижневі прибирання.
"Поки ми оглядали межі парку, зустріли дві групи мешканців, які розвели багаття просто на території парку. Це небезпечно. Нагадаю, що розпалювати вогонь в парках заборонено. Штраф становить понад 8000 гривень", – додала депутатка.
Нагадаємо, у "Горіховому гаю" з'явився оригінальний громадський простір. На території цього ігрового майданчика матимуть чим зайнятися і діти, і дорослі.
Як ми вже писали, директор ЛКП "Львівський кіноцентр" Андрій Породко припускає, якщо не затвердити межі парку, там можуть "вирости" нові будинки, а не дерева.
"Кожен парк має мати свої межі. Потрібно це для того, аби хтось не заліз з новобудовами, парковками чи ще якимись ідеями. Це буде спокій для мешканців. Це все триває впродовж 10 років, тому дуже важливо, щоб Горіховий гай мав чіткі межі, оскільки зараз має лише віртуальні. Але коли вони будуть встановлені по тих межах, що є зараз, то ми будемо знати, що ніколи тут ніхто не буде маніпулювати", – зазначив Породко.
Довідково: Парк "Горіховий гай" розташований від вул. В. Великого до вул. Сахарова і займає площу понад 36 гектарів. Був закладений на початку 1970-х років з парного боку вулиці Володимира Великого. Офіційну назву парк отримав у 1974 році, напередодні святкувань чергової річниці звільнення Львова від німецької окупації – "Парк 30-річчя звільнення Львова", а на початку 1990-х років парку повернена історична назва.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе