Депутати Львівської міськради стурбовані готовністю країни до опалювального сезону
На складах та у сховищах бракує вугілля та природного газу, а майже 170 об’єктів критичної інфраструктури у сфері теплопостачання потребують відновлення
Про це повідомив депутат Львівської міської ради від партії ЄС Іван Рудницький, передає "Еспресо.Захід".
Депутати Львівської міської ради звернулись з вимогою до Президента, Верховної Ради Кабінету Міністрів України вжити заходів, які допоможуть уникнути катастрофічного сценарію під час опалювального сезону в країні.
Депутати наголошують, що на кінець серпня на складах та у сховищах було накопичено лише та 13 мільярдів кубічних метрів природного, замість 19 мільярдів, яких вимагав уряд. Водночас, оператор газотранспортної системи України прогнозує не більше 14,4 мільярдів кубічних метрів природного газу.
До того ж, зберігаються ризики з постачанням вугілля. Зараз на складах накопичили лише 2 мільйони тон цього палива.
За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України внаслідок збройної агресії на території України уражені 327 об’єктів критичної інфраструктури у сфері теплопостачання, а відновлено менше половини.
Депутати Львівської міської ради пропонують вжити наступні заходи, щоб закрити проблемні питання:
1. Розгорнути системи протиповітряної оборони для захисту об’єктів критичної енергетичної інфраструктури: електростанцій, теплоелектроцентралей, розподільчих мереж, видобувних потужностей тощо.
2. Підготувати та розосередити по країні достатні запаси матеріалів для швидкого відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури, у разі їх пошкодження.
3. Забезпечити джерела надходження газу, вугілля та інших енергоносіїв з України та інших країн.
4. Гарантувати стабільність і прогнозованість управління в громадах. Відмовитись від зловживання створенням військових адміністрацій у громадах, віддалених від зони бойових дій. Натомість налагодити робочий діалог між представниками центральної влади і місцевого самоврядування для оперативного вирішення питань енергетичної безпеки регіонів.
5. Передбачити, під час підготовки проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», достатні кошти для забезпечення енергоресурсами; впровадження енергозбереження, доступних альтернативних способів електро- та теплогенерації і постачання; виплати субсидій та інших пільг; проведення ремонтних та відновлювальних робіт об’єктів енергетичної інфраструктури.
- Додамо, міськрада Львова звернулася до ОП, Кабміну та ВРУ щодо створення зон ядерної безпеки України.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе