День обіймів. П’ять причин, чому варто обійматися щодня
Сьогодні, 21 січня, у світі відзначають День обіймів. За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей.
"Еспресо.Захід" розповість вам про користь обіймів.
- 20 секунд обіймів знижують стрес
Згідно з дослідженням Американського психосоматичного суспільства, вже після 20 секунд обіймів у пар виявляється підвищення рівня окситоцину. Такі ж результати можна отримати, обіймаючи домашніх улюбленців. Загалом обійми підвищують в організмі рівень різних гормонів щастя, тим самим знижуючи стрес, відчуття страху, болі. Обійми – це універсальний сигнал підтримки, який здатний розвіяти наш нехороший настрій. Також обійми розслаблюють м'язи. Коли ми обіймаємося, у наших м'язах зменшується напруга.
- Часті обійми підвищують силу імунної системи
Дійсно, обійми можуть захистити від хворіб. Були проведені дослідження, які показали зменшення кількості захворювань при широкій та надійній підтримці рідних і друзів, зокрема, частих обіймах.
- Обійми покращують роботу серця
Ще одне дослідження показало, що обійми чи навіть тримання за руки – знижують кров'яний тиск та заспокоюють серцебиття. А це безперечно йде на користь серцю. Тобто від обіймів на серці стає легшає не лише поетично, але і в прямому сенсі!
- Обійми важливі для підняття самооцінки
Чим більше нас обнімають, тим більше ми відчуваємо себе потрібними. Це особливо важливо для дітей. Певні дослідження кажуть, що діти, яких батьки в дитинстві частіше обнімають, в дорослому віці відчувають себе більш впевненими у житті. Адже між тактильними відчуттями та відчуттям значущості існує безпосередній зв'язок.
- Брак обіймів веде до розпаду стосунків
Стосунки та спілкування значно покращуються при частих обіймах. Обійми закріплюють довіру між людьми, спонукають до емпатії та розуміння. Якщо ми відмовляємося від обіймів – це сприймається партнером, як недовіра та якась глибокоемоційна прірва. Адже обійми – це фундамент здорових стосунків. Обійми дозволяють виразити невербальна дуже багато почуттів.
Стосовно частоти обіймів, то відомою є фраза сімейної терапевтки Вірджинії Сатір: "Нам потрібно обійнятися чотири рази на день, щоб вижити. Нам потрібно вісім обіймів на день, щоб підтримати себе. І нам потрібно дванадцять обіймів на день, щоб рости".
- Нагадаємо, від сорому до моди: як змінилося ставлення львів’ян до психологів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе